سفر

7 نکته برای داشتن سفری لذت‌بخش و بی دردسر

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

 چگونه سفری لذت‌بخش و بی دردسر داشته باشیم؟

بدیهی است که وقتی برای سفر به یک منطقه برنامه‌ریزی می‌کنید هدف شما بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن منطقه است. بدون شک نمی‌توان به پرو سفر کرد و رویای دیدن ماچو پیچو را در سر نداشت و یا به پاریس سفر کرد و تمایلی به دیدن برج ایفل نداشت. با این حال زمان سفر یکی از مهم‌ترین مولفه‌هایی است که باید آن را در نظر داشت تا در اوج شلوغی و حضور انبوه گردشگران گرفتار نشد. در زیر شما را با 7 توصیه آشنا خواهیم کرد تا به راحتی بتوانید همچون یک فرد بومی از مناطق گردشگری محل مورد نظر خود دیدن کرده و به گرفتاری‌های رایج گردشگران در سفر دچار نشوید. با سفرمی همراه باشید.

سفر

 

  1. در رابطه با زمان سفر هوشیار باشید.

وقتی قصد سفر به مکانی را دارید، در مورد بهترین زمان سفر به آنجا تحقیق و جستجو کنید و سعی داشته باشید تا حد ممکن در این زمان به آن منطقه سفر نکنید. چرا که شاید در آن زمان فرصت مناسبی برای تماشای غروب و یا طلوع زیبای خورشید فراهم بوده و یا هوا به طرز مطبوعی گرم و یا خنک باشد، ولی با انبوه جمعیت گردشگران چه می‌کنید. به نظر ما بهتر آن است که در اوقات خلوت‌تر به منطقه مورد نظر خود سفر کنید تا خاطرات بهتری از این سفر در ذهنتان ثبت شود.

سفر

 

  1. سفر خود را به فصول کم گردشگر موکول کنید.

همچون مورد شماره 1، در مورد فصول اوج گردشگری در منطقه مورد نظر خود تحقیق کرده و سعی کنید در آن زمان به آن محل سفر نکنید. در چنین شرایطی فرصتی نیز پیش می‌آید تا در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی قابل توجهی داشته باشید. چرا که در این اوقات کم تردد هزینه پرواز، هتل، و سایر فعالیت‌های تفریحی کمتر خواهد بود.

کلیسای ساگرات کور بر روی کوه تیبیدابو
ادامه مطلب

سفر

 

  1. یک فنجان قهوه بنوشید.

در شهری که به آن سفر می‌کنید گشت و گذاری داشته و یک کافه مناسب پیدا کنید. با این کار هم می‌توانید کمی استراحت کرده و قهوه بنوشید و هم با مردم محلی آشنا شده و هم از فرهنگ آن‌ها مطلع شوید. شاید هم بتوانید بدون هیچ دردسری یک دوست جدید پیدا کنید.

سفر

 

  1. در سفر غذاهای محلی را امتحان کنید.

همه ما این نکته را خوب می‌دانیم رستوران‌هایی که خدمه آن‌ها از درون خیابان به دنبال جذب مشتری هستند، این کار را تنها برای سود هر چه بیشتر خود انجام داده و معمولاً مکان‌های مناسبی برای صرف غذا نیستند. توصیه ما این است که در طول سفر به دنبال رستوران و یا یک غذاخوری محلی باشید، جایی که مشتریان آن اغلب افراد بومی هستند، حتی اگر منوی غذایی آن رستوران نیز به زبان محلی نوشته شده و شما چیزی از آن سر در نیاورید.

سفر

 

  1. در ازای کمک به مردم بومی در سفر از آن‌ها اطلاعات ویژه‌ای دریافت کنید.

در یک پروژه اجتماعی شریک شوید. در سراسر دنیا افراد بسیاری به دنبال کمک هستند. این افراد بومی همان‌هایی هستند که می‌توانند به شما اطلاعات خوب و تازه‌ای بدهند که در سفر به دردتان بخورد. وقتی در سفر به یک فرد بومی کمک کنید مطمئن باشید که او هم پاسخ خوبی‌های شما را خواهد داد.

سفر

 

  1. کفش‌های مخصوص پیاده‌روی خود را بپوشید.

مراکز شهرها معمولاً مکان‌هایی هستند که گردشگران اغلب برای بازدید به آنجا می‌روند. برای اینکه از شلوغی و انبوه جمعت گردشگران در امان باشید بهتر است در سفر مسیر تازه‌ای را در پیش بگیرید. البته فراموش نکنید که بطری آب و نقشه منطقه را هم به همراه خود داشته باشید.

هیجان و ماجراجویی را در قلب سنگاپور تجربه نمایید!
ادامه مطلب

سفر

 

  1. یک سیم‌کارت خریداری کنید.

اکنون دیگر خرید سیم‌کارت در سفر هزینه چندانی در پی نخواهد داشت. به محض ورود به یک کشور جدید یک سیم‌کارت محلی خریداری کنید، با این کار یک تلفن در اختیار دارید. از طرفی می‌توانید با استفاده از اینترنت از نقشه گوگل هم استفاده کرده و اطلاعاتی نیز در مورد مسیرهای مختلفی که انتخاب می‌کنید بدست آورید.

سفر

نظرات کاربران