گردشگری قطب جنوب - مارامبیوی آرژانتین - بوینس آیرس - هواپیماهای توربوپراپ

سفر به قطب جنوب

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵

سفر به قطب جنوب

پیش از این تنها پژوهشگران و نظامیان با هدف تحقیق و جستجو قادر به سفر به قطب جنوب بودند، اما با راه اندازی خطوط هوایی در آرژانتین به زودی سفرهایی با هدف گردشگری در قطب جنوب که یکی از مناطق بکر کرهء زمین می باشد انجام خواهد گرفت.

با استناد بر خبرگزاری آلمان، گردشگران از ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ می توانند از طریق آرژانتین به قطب جنوب سفر کنند. همچنین به گزارش روزنامه “لاناسیون” باند فرودگاه بزرگ ترین پایگاه هوایی در مارامبیوی آرژانتین، قرار است برای امنیت بیشتر سفرهای هوایی به رادار و سیستم های الکترونیکی مجهز شود که چنانچه تغییراتی در شرایط آب و هوایی پیش آید و هواپیما نتواند بر زمین بنشیند، پرواز لغو شود.

پروازها باید با هواپیماهای توربوپراپ شرکت دولتی LADE صورت گیرد و گردشگران موظفند دستورالعمل های امنیتی را رعایت کنند. مارامبیو واقع در ۳ هزار و ۳۳۰ کیلومتری جنوب بوینس آیرس می باشد.

به گفتهء معاون وزارت دفاع آرژانتین، والتر سبایوس، ۱۰ درصد از فضای پایگاه هوایی مارامبیو در اختیار گردشگران قرار خواهد گرفت. در حال حاضر مارامبیو ظرفیت پذیرش ۱۵۰ گردشگر را دارد. سایر پایگاه های آرژانتینی در قطب جنوب نیز می توانند تا جایی که به کارهای پژوهشی و علمی لطمه ای وارد نشود پذیرای گردشگران باشند و علاوه براین تمام اهداف مقرر در پروژه های حفاظت از محیط زیست باید در این برنامهء گردشگری دنبال شوند.

هواپیماها یک یا دو بار در هفته از شهر اوشوآیا واقع در ایالت تیرا دل فوئگو پرواز کرده و پس از حدود یک ساعت و سی دقیقه در مارامبیو فرود می آیند. به گفتهء معاون وزارت دفاع، برای گردشگران تفریحات روزانه و اقامت از ۴ تا ۷ روز برنامه ریزی شده است.

کشور ثروتمند و ناشناخته لوکزامبورگ
ادامه مطلب

این نخستین خط هوایی است که پروازهای منظم به قطب جنوب را ارائه می دهد. پایگاه مارامبیو واقع در جزیره سیمور، شمالی ترین بخش قاره سفید است. این پایگاه در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده است و پیش از این تنها به پروازهای نظامی اختصاص داشته است.

در ماه ژانویه سال ۲۰۰۸ اولین سفر تفریحی به قطب جنوب با هواپیمای ایرباس A319 انجام گرفت. در سال ۲۰۱۲ حدود ۳۵ هزار گردشگر به مناطق مختلف قطب جنوب سفر کردند و در سال ۲۰۱۳ یکی از گروه های موسیقی معروف برای ۱۵۰ تماشاگر کنسرتی فراموش نشدنی در قطب جنوب برگزار کردند و در آن کنسرت به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست از برای شنیدن موسیقی از گوشی های هدفون استفاده شده بود.

نظرات کاربران

  1. مریم نوائی says:

    من در بهمن ۹۴ به قطب جنوب سفر کردم ….عکس های از آن سرزمین یخی گرفتم در صورتی که تمایل داشته باشید علاقه مندم که آن ها را برای استفاده دیگران به اشتراک بگزارم …
    با تشکر مریم نوایی سومین زن ایرانی که به قطب جنوب سفر کرد