گردشگری قطب جنوب - مارامبیوی آرژانتین - بوینس آیرس - هواپیماهای توربوپراپ

سفر به قطب جنوب

کل : 7

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵

سفر کردن یکی از هیجان انگیزترین بخش های زندگی است، خصوصا که مقصدی خاص و منحصر به فرد انتخاب شود. تا مدت ها سفر به قطب جنوب برای بسیاری از مردم شبیه به رویا بود. سفر به سرزمینی سفید پوشیده شده از برف و یخ. این رویا امروز به حقیقت پیوسته است. طبیعتا چنین سفری هیجان خاص خود را دارد. گردشگران زیادی هم مشتاق این سفر بودند اما شرایط ان مهیا نبود. پیش از این تنها پژوهشگران و نظامیان با هدف تحقیق و جستجو قادر به سفر به قطب جنوب بودند، اما با راه اندازی خطوط هوایی در آرژانتین به زودی سفرهایی با هدف گردشگری در قطب جنوب که یکی از مناطق بکر کره زمین می باشد انجام خواهد گرفت. گردشگران بعد از مدت ها به آرزوی دیرینه خود می رسند.

 

سفر به قطب

 

مسافران قطب

با استناد بر خبرگزاری آلمان، گردشگران از ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ می توانند از طریق آرژانتین به قطب جنوب سفر کنند. سفر به قطب جنوب از آرژانتین شروع می شود. به محض توقف در این کشور باید برای خرید بلیط هواپیما اقدام نمایید. البته دست تان در این مورد خیلی باز نیست، چون آنقدرها تنوع پرواز وجود ندارد. بنابراین اگر محدودیت زمانی دارید بلیط را باید از قبل به صورت اینترنتی تهیه کنید. به گزارش روزنامه “لاناسیون” باند فرودگاه بزرگ ترین پایگاه هوایی در مارامبیوی آرژانتین، قرار است برای امنیت بیشتر سفرهای هوایی به رادار و سیستم های الکترونیکی مجهز شود که چنانچه تغییراتی در شرایط آب و هوایی پیش آید و هواپیما نتواند بر زمین بنشیند، پرواز لغو شود.

مناطق دیدنی تفلیس
ادامه مطلب

پروازها باید با هواپیماهای توربوپراپ شرکت دولتی LADE صورت گیرد. گردشگران موظفند دستورالعمل های امنیتی را رعایت کنند. مارامبیو واقع در ۳ هزار و ۳۳۰ کیلومتری جنوب بوینس آیرس می باشد. پرواز حدود سه الی چهار ساعت طول می کشد. البته اگر پرواز مستقیم نباشد باز هم ممکن است طولانی تر شود. به گفته معاون وزارت دفاع آرژانتین، والتر سبایوس، ۱۰ درصد از فضای پایگاه هوایی مارامبیو در اختیار گردشگران قرار خواهد گرفت. در حال حاضر مارامبیو ظرفیت پذیرش ۱۵۰ گردشگر را دارد. سایر پایگاه های آرژانتینی در قطب جنوب نیز می توانند تا جایی که به کارهای پژوهشی و علمی لطمه ای وارد نشود پذیرای گردشگران باشند. علاوه بر این تمام اهداف مقرر در پروژه های حفاظت از محیط زیست باید در برنامه گردشگری سفر به قطب جنوب دنبال شوند.

 

مسافران قطب جنوب

 

سفر به قطب جنوب

هواپیماها یک یا دو بار در هفته از شهر اوشوآیا واقع در ایالت تیرا دل فوئگو پرواز کرده و پس از حدود یک ساعت و سی دقیقه در مارامبیو فرود می آیند. به گفته معاون وزارت دفاع، برای گردشگران تفریحات روزانه و اقامت از ۴ تا ۷ روز برنامه ریزی شده است. این نخستین خط هوایی است که پروازهای منظم برای سفر به قطب جنوب را ارائه می دهد. پایگاه مارامبیو واقع در جزیره سیمور، شمالی ترین بخش قاره سفید است. این پایگاه در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده است و پیش از این تنها به پروازهای نظامی اختصاص داشته است.

در ماه ژانویه سال ۲۰۰۸ اولین سفر تفریحی به قطب جنوب با هواپیمای ایرباس A319 انجام گرفت. در سال ۲۰۱۲ حدود ۳۵ هزار گردشگر به مناطق مختلف قطب جنوب سفر کردند و در سال ۲۰۱۳ یکی از گروه های موسیقی معروف برای ۱۵۰ تماشاگر کنسرتی فراموش نشدنی در قطب جنوب برگزار کردند. جالب است بدانید در آن کنسرت به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست از برای شنیدن موسیقی از گوشی های هدفون استفاده شده بود.

جاذبه ها و رویدادهای گرشگری بدروم
ادامه مطلب

 

سفر زمینی به قطب جنوب

 

سفر زمینی به قطب جنوب

شاید برای تان عجیب باشد اما انکان سفر زمینی به قطب جنوب نیز وجود دارد. طبیعتا این سفر طولانی تر از سفر هوایی است. برای سفر با اتوبوس ابتدا باید به آرژانتین بروید. بعد از آنجا با خرید بلیط اتوبوس راهی قطب جنوب خواهید شد. منتها در طول سفر در شهر ریوکالخوس توقف خواهید داشت. اگر زمان کافی دارید بد نیست از این شهر زیبا نیز دیدن کنید. اتوبوس های این مسیر راحت و مجهز هستند و از نظر هزینه نسبت به هواپیما ارزان ترند. علاوه بر اتوبوس امکان سفر به قطب جنوب با کشتی نیز امکان پذیر است. سفر با کشتی های کروز انجام می شود و می توانید از نمایی بی نظیر این منطقه را تماشا کنید.

نظرات کاربران

  1. من در بهمن ۹۴ به قطب جنوب سفر کردم ….عکس های از آن سرزمین یخی گرفتم در صورتی که تمایل داشته باشید علاقه مندم که آن ها را برای استفاده دیگران به اشتراک بگزارم …
    با تشکر مریم نوایی سومین زن ایرانی که به قطب جنوب سفر کرد