Cheetahs (Acinonyx jubatus), Kruger National Park, South Africa

سفر به آفریقای جنوبی؛ ملت رنگین کمانی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۹ دی ۱۳۹۵

سفر به آفریقای جنوبی؛ ملت رنگین کمانی

cape-town-tours

آفریقای جنوبی با سواحل طلایی، کوه های ناهموار و پارک های ملی مملو از حیات وحش، همان آفریقای نقش بسته در تصورات شماست. آفریقا در حالیکه گذشته ای پر از مشکلات داشته و هنوز از ذهن ها فراموش نشده است، ولی توانست تبدیل به پایتخت و مرکز گردشگری شود و در چند سال اخیر میزبان تورهای گردشگری فراوانی بوده است.

South-Africa beach

با سفرمی باشید تا کمی با این مقصد محبوب گردشگری آشنا شوید.

در صدر لیست بلندبالای جاذبه های آفریقا مناظر طبیعی و حیات وحش دیدنی فراوانی قرار دارد.  آفریقا دارای پارک های ملی و ذخایر طبیعی فراوانی است؛ همچنین تنوع غیرقابل باوری از چشم اندازهای مختلف از جمله دشت های غیرمسطح، کوه های سر به فلک کشیده، صحراهای پهناور، بوته زارهای ساحلی و اقیانوس های آبی رنگ و نیز گوناگونی باورناپذیری از حیات وحش (از قبیل شیرها و فیل ها گرفته تا کوسه های سفید بزرگ و پنگوئن ها) را در خود جای داده است.

african lion

african zebra

شهرهای آفریقای جنوبی نیز جاذبه های فراوانی را در خود گنجانده اند. در جنوبی ترین قسمت این کشور  و در مجاورت کوهستان نمادین Table، “کیپ تاون” قابل دسترس ترین دروازه ی ورود به آفریقای جنوبی است؛ سواحل بی نظیر، محله های چند فرهنگی و پر از نشاط و زندگی، تاکستان های معروف، زندگی شبانه پر شور و نشاط و ناهارخوری های خوب، که قابل قیاس با هر پایتخت اروپایی است، از جمله جاذبه های این شهر بشمار می روند. شما می توانید از شهر ژوهانسبورگ، پایتخت پر انرژ ی و مملو از فرهنگ های مختلف نیز بازدیدی داشته و در سواحل “دوربان” نیز به گردش بپردازید؛ در کنار این ساحل می توانید همراه با صرف غذاهای ادویه دار و تند مزه ی طبخ شده توسط اهالی آفریقای جنوبی، طلوع خورشید را به نظاره بنشینید.

کارت دیجیتال واکسن کرونا برای مسافران سفرهای خارجی
ادامه مطلب

johannesburg

durban

در این مابین می توانید روزها را به سافاری یا همان سیاحت های اکتشافی در آفریقای جنوبی اختصاص دهید. جالب ترین نقطه برای علاقه مندان به حیات وحش بی شک پارک ملی شناخته شده در سطح جهانی، “پارک Kruger” است. که در این پارک پنج گونه ی جانوری بزرگ آفریقا یعنی شیر، فیل، بوفالو، پلنگ و کرگدن در کنار بیش از هزاران گونه ی آفریقایی دیگر زندگی می کنند.

Kruger National Park

پس از مشاهده ی این چشم اندازهای متنوع، توصیه می شود مردمان این کشور را نیز ملاقات کنید تا از نزدیک با فرهنگ و سبک زندگی محلی آن ها آشنا گردید. آفریقای جنوبی دارای بیش از 11 زبان رسمی و چندین قبیله ی مختلف است که در کنار جوامع دیگر آفریقایی، اروپایی و مهاجرین از شبه قاره ی هند زندگی می کنند. با این توصیف جای تعجبی نیست که به آفریقای جنوبی لقب ملت رنگین کمانی داده شده است. این تنوع قومیتی در تمامی سطوح جامعه از معماری و زبان گرفته تا غذاهای لذیذ و جالب این کشور ملموس است.

sa-foods

sosatie-lamb-skewers

با وجود تمامی این اوصاف، همچنان نابرابری های بزرگی در این جامعه وجود دارد و تفکیک نژادی به شدت به چشم می خورد. برای درک آفریقای مدرن باید از موزه ی متحرک آپارتاید (Apartheid) شهر ژوهانسبورگ، زندان جزیره ی رابن (Robben) که محل زندانی شدن نلسون ماندلا به مدت 18 سال بود بازدید کنید. علاوه بر این ها می توانید به تور شهری در سووتو (Soweto) ملحق شوید، که بی شک همانند تمامی لحظات سفر، تجربه ای فراموش نشدنی برای شما رقم می زند.

از کدام جاذبه های بیروت دیدن کنیم؟
ادامه مطلب

emotional-visit-apartheid-museum

South-African-Cities_Robben-Island-Prison

در مقالات بعدی همراه سفرمی باشید تا اطلاعات بیشتری درمورد جاذبه های گردشگری آفریقا کسب نمایید.

نظرات کاربران

  1. با تشکر از سفرمی. راجع آفریقای جنوبی بسیار مختصر مطلب گذاشته بودید ای کاش توضیحات کاملتر بود