ساردینیا

در پاییز به تابستان سفر کنید

کل : 0

میانگین : 0

پاییز فرصتی ایده آل برای سفر کردن به مقاصد نزدیک و بهره بردن از آخرین نفس های خورشید گرم و دوست داشتنی است. در این فصل نه تنها از ازدحام جمعیت کاسته شده و شما امکان استفاده از فضای مطلوب در سواحل را خواهید داشت بلکه دمای هوا کاهش یافته و بهترین زمان برای پوشیدن کفش های پیاده روی و قدم زدن در نواحی روستایی محسوب می شود. بعلاوه، با اتمام فصل تابستان بسیاری از هتل ها نرخ های خود را پایین می آورند که به نفع شماست.

در پاییز به تابستان سفر کنید

در اینجا سفرمی لیستی از بهترین مقاصدی که در پاییز همچنان رنگ و بوی تابستانی خود را حفظ می کنند، به شما معرفی می کند.

در پاییز به تابستان سفر کنید

۱. ساردینیا، ایتالیا

میانگین دمای هوا: ۲۷ درجه سانتی گراد

در پاییز به تابستان سفر کنید

اگر در پاییز به ساردینیا سفر کنید می توانید یکی از رازهای محفوظ مانده جزیره را کشف کنید. پاییز در بارباجیا (Barbagia). از سپتامبر تا دسامبر چندین جشنواره مختلف در 27 روستای بارباجیا، منطقه کوهستانی ساردینیا، برگزار می شود.

در پاییز به تابستان سفر کنید

خیابان ها به بازارهای خرید بدل می شوند، صنعتگران محلی کارگاه های آموزشی ترتیب می دهند، مردم محلی درهای خانه و اتاق های نهارخوری شان را به روی گردشگران باز می کنند و تپه ها به محل تفرج و پیاده روی تبدیل می شوند. همچنین، اگر بخواهید می توانید در یکی از سواحل خلوت جزیره لم بدهید و حمام آفتاب بگیرید.

۲. آندالوسیا، اسپانیا

میانگین دمای هوا: ۳۲ درجه سانتی گراد

در پاییز به تابستان سفر کنید

روزهای پاییزی در آندالوسیا همچنان بی رحمانه گرم است. حتی گاهی اوقات دمای هوا به بالای ۳۰ درجه سانتی گراد هم می رسد. اما سواحل آندولوسیا در این فصل فوق العاده هستند. ساحل به مراتب خلوت تر از ماه های جولای و آگوست می باشد و این زمان بهترین فرصت برای لذت بردن از دریا، بالا رفتن از تپه ها و پرسه زدن در میان آنهاست.

در پاییز به تابستان سفر کنید

پارک ملی سیرادراسنا (Sierra de Aracena)، درست در شمال سویا (Seville)، یکی از پارک های کمتر شناخته شده آندولوسیا می باشد. چکمه هایتان را به پا کنید ودر میان دره های جنگلی، روستاهای پوشیده به رنگ سفید و باغچه های شاه بلوط با برگ های قرمز و طلایی بگردید. بازدید از بازار پر جنب و جوش آراسنا با غارهای سنگی و کلیسای متعلق به قرن سیزدهم که توسط شوالیه ها در حوالی آن ساخته شده است را از دست ندهید. این فصل بهترین زمان برای امتحان کردن قارچ های وحشی منطقه به شمار می رود.

۳. قبرس

میانگین دمای هوا: ۳۳ درجه سانتی گراد

در پاییز به تابستان سفر کنید

موقعیت جنوبی قبرس بدین معناست که پاییزی طولانی، گرم با دمای هوای ۳۰ درجه انتظار شما را می کشد. با اینکه اقامتگاه های قبرس از زیباترین های دریای مدیترانه نیستند، اما خانه های روستایی که به مهمانخانه و کلبه تبدیل گشته اند و بسیاری از آنها در مناطق روستایی دورافتاده که در روزهای خنک تر پاییز برای پیاده روی ایده آل هستند قرار دارند، طالبان بسیاری دارند. دریای قبرس در این فصل سال همچنان گرم و مطلوب است.

در پاییز به تابستان سفر کنید

خلیج های مرجانی شکل از دیگر جاذبه های دیدنی قبرس به شمارمی رود.

۴. دوبرونیک، کرواسی

میانگین دمای هوا: ۲۵ درجه سانتی گراد

در پاییز به تابستان سفر کنید

دوبرونیک در ماه های تابستانی سال بسیار شلوغ می شود. یافتن اقامتگاه دشوار می شود و تا چشم کار می کند کشتی های تفریحی در بندر آن لنگر می اندازند. اما پاییز بهترین های دوبرونیک را رو می کند. فضای پاییزی آن کاملا آرامبخش و برای استراحت فوق العاده است، از رطوبت هوا تا حد زیادی کاسته می شود و دریا چنان گرم و خواستنی است که می توانید با خیال راحت در آن شنا کنید. همچنین، نرخ اقامت و حمل و نقل با کشتی های تفریحی به نسبت قابل توجهی پایین می آید.

در پاییز به تابستان سفر کنید

سوار کشتی شوید و در عرض ۵۰ دقیقه خودتان را به جزیره کوچک لوپود (Lopud) که بهترین سواحل دوبرونیک را به خود اختصاص داده است، برسانید. سونج (Sunj) منطقه ایست که موتورسواران زیادی را برای شنا به خود جذب می کند.

۵. دهب، مصر

میانگین دمای هوا: ۳۱ درجه سانتی گراد

در پاییز به تابستان سفر کنید

اگر در تابستان به این تفرجگاه ساحلی عرب نشین سفر کنید، با دمای بالای ۳۸ درجه سانتی گراد روبرو خواهید شد. اما در اواخر سپتامبر از گرمای هوا کاسته می شود و به ۳۰ درجه می رسد و بر خلاف زمستان شب ها زیاد سرد نمی شود. این منطقه که در ۱۰۰ کیلومتری شمال همسایه خود شرم الشیخ قرار دارد، دارای فضای پر جنب و جوش بَک پَکری می باشد.

در پاییز به تابستان سفر کنید

دهب به خاطر محیط مناسب غواصی و به لطف طیف گسترده و متنوع صخره هایش و موقعیت ایده آل برای موج سواری (این ساحل ۲۷۰ روز در سال بادی است) شناخته شده است. از دیگر جاذبه های گردشگری دهب می توان به کنیون رنگارنگ با اشکال سنگی درهم و برهم آن و صومعه سنت کاترین در کوهپایه های سینای (Mount Sinai) اشاره کرد.

۶. لانزاروته، جزایر قناری

میانگین دمای هوا: ۲۹ درجه سانتی گراد

در پاییز به تابستان سفر کنید

در ۷۰ کیلومتری صحرای غربی لانزاروته آب و هوا بیشتر بیابانی است تا مدیترانه ای. بادهای سوداگر شمال شرقی که از ماه های مارس تا آگوست در اطراف جزیره می وزند به میزان قابل توجهی کمرنگ تر می شوند. دریا که توسط خورشید گرم می شود در فصل تابستان گرمتر از همیشه است. اما در نیمه دوم دمای هوا به نقطه متوسط می رسد و جمعیت گردشگران به شکل چشمگیری کاهش می یابد.

در پاییز به تابستان سفر کنید

اگر به دنبال فرصتی برای پیاده روی در قله های آتشفشانی جزیره می گردید، این بهترین فرصت ممکن به شمار می رود. به عنوان مثال: پارک ملی تیمان فایا (Timanfaya)، کوه آتش، با چشم انداز قابل توجه قرمز و فعالیت های لرزه ای آن.

۷. کاش، ترکیه

میانگین دمای هوا: ۲۹ درجه سانتی گراد

در پاییز به تابستان سفر کنید

این منطقه در پاییز هنوز گرم است اما سوزان نیست. به هرحال، بهترین زمان برای بازدید از روستای ماهیگیری آن که درسواحل لیکیه (Lycian) جنوب ترکیه قرار دارد، فصل پاییز است. به ویژه اگر در حال برنامه ریزی برای گردش در مسیرهای پیاده روی طولانی هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که از مسیر ۵۰۰ کیلومتری لیکیه که از فتحیه تا آنتالیا کشیده شده است (کاش، مقر خوبی برای گردش در قسمت های جنوبی می باشد) عبور کنید.

در پاییز به تابستان سفر کنید

از نظر مردم محلی بهترین زمان برای ورزش های آبی و شیرجه زدن، بعد از بارش اولین باران پاییز است. (معمولا در اواخر سپتامبر تا اوایل اکتبر) که بیشترین فعالیت ماهی ها را خواهید دید.

۸. سنت تروپه، فرانسه

میانگین دمای هوا: ۲۵ درجه سانتی گراد

در پاییز به تابستان سفر کنید

زمین بازی تابستانی گلیتراتی (glitterati) پر رفت و آمدترین پناهگاه ساحلی در کنار دریای کوت دازور (Côte d’Azur) به شمار می رود که در فصل پاییز هویت تازه ای به خود می گیرد.

در پاییز به تابستان سفر کنید

با اینکه گرمای هوا تا اواسط نیمه دوم همچنان ادامه دارد اما بیشتر جمعیت گردشگران این استراحتگاه مطلوب را ترک کرده اند. سواحلی مثل “Plage de Pampelonne” و “Plage des Salins” در اوج شکوه آرام هستند و اطراف آن  را دکان های شیک و مدرن و رستوران های زیبا فراگرفته اند.

۹. رودس، یونان

میانگین دمای هوا: ۲۸ درجه سانتی گراد

در پاییز به تابستان سفر کنید

هر یک از جزایر یونانی که در پاییز انتخاب کنید، احتمالا دارای آفتابی گرم و گروه هایی از گردشگران است. اما اگر بخواهیم یک جزیره را معرفی کنیم که در این فصل از محبوبیت بالایی برخوردار است قطعا نام رودس را خواهیم آورد. شهر قدیمی آن در ماه های جولای و آگوست لبریز از گردشگران است. اگر در فصل پاییز از این نطقه دیدن کنید، شاهد کوچه های باریک که با عمارات بزرگ عثمانی و میادین آرام خواهید بود.

در پاییز به تابستان سفر کنید

سپتامبر بهترین زمان بازدید از دره پروانه (Petaloudes)، محبوب ترین جاذبه گردشگری جزیره می باشد. در خارج از فصل، این جزیره سرسبز خالی از گردشگر می شود؛ بنابراین، بهترین فرصت برای دیدن هزاران حشره رنگارنگ است. (آنها فقط در بین ماه های می تا سپتامبر در دره ساکن هستند، پس دیر نکنید). دمای هوا در فصل پاییز معتدل بوده و ۲۰ درجه سانتی گراد تخمین زده شده که برای لم دادن کنار ساحل مناسب است.

نظرات کاربران