گردشگری آسیا - گردشگری تایوان - شهر تایچونگ - هوانگ یونگ فو - روستای رنگین کمان - Rainbow Village

سفر به روستای رنگین کمانی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۵

سفر به روستای رنگین کمانی  

آیا بهانهء شما از بروز ندادن خلاقیت به این علت است که گمان می کنید این کارها مناسب سن و سالتان نیست؟ آیا می توانید تصور کنید آنقدر پیر و فرسوده شده اید که دیگر قادر نخواهید بود دنیایی که در آن زندگی می کنید را تغییر دهید؟ هوانگ یونگ فو، یک پیرمرد سالخورد و یک سرباز بازنشسته ۹۱ ساله و اهل تایچونگ در کشور تایوان است که چند سال پیش برای اولین بار قلم موی نقاشی در دست گرفت و شروع به نقاشی کرد.

او این کار را ابتدا به عنوان یک سرگرمی آغاز کرد اما بعدها نقاشی برای او  به یک هدف تبدیل شد. خانواده های محلی از تخریب برنامه ریزی شدهء یک اردوگاه متروکه، مربوط به دههء ۱۹۴۰ ، که تقریباً در حوالی تایچونگ قرار داشت، معترض بودند. هوانگ یونگ فو که به «پدربزرگ رنگین کمان» معروف است کهنه سربازی است که از قبل هیچ گونه آموزش حرفه ای در زمینهء نقاشی ندیده بود.

او تقریباً چهار سال پیش یک قلم موی رنگ را در دست گرفت و تمام محلهء خود را همچون بوم بزرگ نقاشی رنگ آمیزی کرد و  به معنای واقعی کلمه، تمام محله به بوم نقاشی او تبدیل شد. تقریباً هر چیزی که در روستا دیده می شود با رنگ های شاد و روشن و شکلک ها و یا الگوهای جذاب نقاشی شده است.

عملاً تمام خیابان ها و دیوارهای ساختمان های روستا با نقاشی های ساده هوانگ از گیاهان، حیوانات، شخصیت های تلویزیونی، پرنده ها و گاومیش پوشانده شده است. با توجه به این حقیقت که هوانگ این کار را صرفاً از چهار سال پیش آغاز کرده است، می توان گفت که او به دستاورد بسیار بزرگی دست یافته است. رنگ های روشن و شاد و خطوط سادهء به کار گرفته شده توسط هوانگ جذابیت بیشتری بر کار وی افزوده است.

هوانگ در هنگ کنگ متولد شده و با در نظر داشتن سن او می توان گفت که او یک پیرمرد کاملاً سالم است. او نقاشی کردن را صرفاً برای گذران وقت خود انتخاب کرده، اما اکنون این کار دیگر به یک علاقه و اشتیاق برای او تبدیل شده است. او که یک هنرمند خود آموخته است صرفاً برای خوشامد خود نقاشی می کرد اما استعداد او به سرعت توسط دانشجویان دانشگاهی در آن حوالی کشف شد.

دانشجویان از نقاشی های او عکس گرفته و آن را در فضای اینترنت منتشر کردند. این تصاویر به سرعت سرتاسر فضای اینترنت را در بر گرفت، اگرچه این تخریب هرگز گزارش نشده، اما رینبو ویلیج (روستای رنگین کمان) به عنوان یکی از نقاط پربازدید در شهر تایچونگ شناخته شده است. به نظر من، سن شناسنامه ای افراد فقط یک عدد است و هیچ مفهوم دیگری در بر ندارد. رنگ های روشن و شاد کودک درون شما را به فعالیت وا داشته و موجب می شود چنین تصاویر خلاقانه و عجیب و غریبی ایجاد نمایید.

نکته جالب و عجیبی در مورد این رنگ ها و تصاویر وجود دارد. و آن اینکه این تصاویر با رنگ های شاد و جذاب، تمام دیوارها، درب ها، صندوق های پستی، و گوشه کنارهای ساختمان های یکنواخت و خسته کنندهء این روستا را پوشانده و ساختار عادی آن ها را به یک فضای فوق العاده جذابی تبدیل کرده است. به نظر می رسد که رنگ آبی، در این روستا به عنوان رنگ پایه در نظر گرفته شده و بیشترین کاربرد را دارد.

به کارگیری عروسک های پولیشی در تزیین مکان های خلوت و دنج، بُعد سومی به فضا می بخشد و حس سرزندگی و شوخ طبعی آن را افزایش می دهد.

در دنیایی که پر شده است از صندوق های پستی یکنواخت و خسته کننده، تعدادی صندوق های پستی رنگ شده نیز در این روستا  به چشم می خورد: صندوق هایی که ظاهر آن ها برای هر عابری و شاید مرد پستچی نیز چشم نواز خواهد بود.

نظرات کاربران