روستای رنگین کمانی در تایچونگ در کشور تایوان

سفر به روستای رنگین کمانی

کل : 7

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵

گردشگری صنعت بسیار پول سازی است. البته به همان نسبت نیز برای افراد مفید است. سفر کردن تجربه های منحصر به فردی را در اختیارتان قرار می دهد. هر سرزمین و کشوری هم تاریخ و طبیعت خاص خود را دارد. نمی دانم آیا تا به حال اسم روستای رنگین کمانی را شنیده اید یا نه؟ اما حتی اگر نامی از این روستا به گوش تان نخورده باشد، بد نیست بدانید این روستا یکی از جاذبه های گردشگری نوظهور جهان است.

آیا بهانه شما از بروز ندادن خلاقیت به این علت است که گمان می کنید این کارها مناسب سن و سالتان نیست؟ آیا می توانید تصور کنید آنقدر پیر و فرسوده شده اید که دیگر قادر نخواهید بود دنیایی که در آن زندگی می کنید را تغییر دهید؟ هوانگ یونگ فو، یک پیرمرد سالخورد و یک سرباز بازنشسته ۹۱ ساله و اهل تایچونگ در کشور تایوان است. او چند سال پیش برای اولین بار قلم موی نقاشی در دست گرفت و شروع به نقاشی کرد. او این کار را ابتدا به عنوان یک سرگرمی آغاز کرد. اما بعدها نقاشی برای او  به یک هدف تبدیل شد.

دهکده رنگین کمانی

روستای رنگین کمانی در گذر زمان

خانواده های محلی از تخریب برنامه ریزی شده یک اردوگاه متروکه و تبدیل آن به سکونت گاه مردم ناراضی بودند. این موضوع به روستایی در حوالی شهر تایچونگ مرکز کشور تایوان در دهه ۱۹۴۰مربوط می شود. اصلی ترین دلیل نارضایتی هم نبود امکانات کافی و بهداشت در روستا بود. نمای روستا در آن زمان دیوارهای سیمانی و طوسی رنگی بود که شاید هیچ گردشگری رغبت نمی کرد پا به روستا بگذارد.

تعطیلات و جشنواره‌های کشور ارمنستان
ادامه مطلب

هوانگ یونگ فو که به «پدربزرگ رنگین کمان» معروف است کهنه سربازی است که در این روستا زندگی می کند. او از قبل هیچ گونه آموزش حرفه ای در زمینه نقاشی ندیده اما یک روز شروع به نقاشی کرد. او تقریباً چهار سال پیش یک قلم موی رنگ را در دست گرفت و تمام محله خود را همچون بوم بزرگ نقاشی رنگ آمیزی کرد. به معنای واقعی کلمه، تمام محله به بوم نقاشی او تبدیل شد. تقریباً هر چیزی که در روستا دیده می شود با رنگ های شاد و روشن و شکلک ها و یا الگوهای جذاب نقاشی شده است. سرگرمی پیرمرد 91 ساله ای که سرنوشت روستا را تغییر دارد.

عملاً تمام خیابان ها و دیوارهای ساختمان های روستا با نقاشی های ساده هوانگ پوشانده شده است. نقاشی ها شامل گیاهان، حیوانات، شخصیت های تلویزیونی، پرنده ها و گاومیش می شود. با توجه به این حقیقت که هوانگ این کار را صرفاً از چهار سال پیش آغاز کرده، می توان گفت که او به دستاورد بسیار بزرگی رسیده است. رنگ های روشن و شاد و خطوط ساده به کار گرفته شده توسط هوانگ جذابیت بیشتری بر کار وی افزوده است.

روستای رنگین کمانی در شهر تایچونگ

هوانگ نقاش روستای تایچونگ

هوانگ در هنگ کنگ متولد شده و با در نظر داشتن سن او می توان گفت که او یک پیرمرد کاملاً سالم است. او نقاشی کردن را صرفاً برای گذران وقت خود انتخاب کرده بود. اما اکنون این کار دیگر به یک علاقه و اشتیاق برای او تبدیل شده است. او که یک هنرمند خود آموخته است. صرفاً برای خوشامد خود نقاشی می کرد اما استعداد او به سرعت توسط دانشجویان دانشگاهی در آن حوالی کشف شد.

رستوران های آتن با غذاهای یونانی
ادامه مطلب

دانشجویان از نقاشی های او عکس گرفته و آن را در فضای اینترنت منتشر کردند. این تصاویر به سرعت سرتاسر فضای اینترنت را در بر گرفت. زمان زیادی نگذشت که رینبو ویلیج (روستای رنگین کمانی) به عنوان یکی از نقاط پربازدید در شهر تایچونگ شناخته شده است. به نظر من، سن شناسنامه ای افراد فقط یک عدد است و هیچ مفهوم دیگری در بر ندارد. رنگ های روشن و شاد کودک درون شما را به فعالیت وا داشته و موجب می شود چنین تصاویر خلاقانه و عجیب و غریبی ایجاد نمایید.

نمای روستا رینبو Rainbow

نکته جالب و عجیبی در مورد این رنگ ها و تصاویر وجود دارد. و آن اینکه این تصاویر با رنگ های شاد و جذاب، تمام دیوارها، درب ها، صندوق های پستی، و گوشه کنارهای ساختمان های یکنواخت و خسته کننده این روستا را پوشانده است. حتی ساختار عادی آن ها را به یک فضای فوق العاده جذابی تبدیل کرده است. به نظر می رسد که رنگ آبی، در این روستا به عنوان رنگ پایه در نظر گرفته شده و بیشترین کاربرد را دارد.

به کارگیری عروسک های پولیشی در تزیین مکان های خلوت و دنج، بُعد سومی به فضا می بخشد. دیدن این عروسک ها حس سرزندگی و شوخ طبعی آن را افزایش می دهد. در دنیایی که پر شده است از صندوق های پستی یکنواخت و خسته کننده، تعدادی صندوق های پستی رنگ شده حال و هوای همه را عوض می کند. صندوق هایی که ظاهر آن ها برای هر عابری و شاید مرد پستچی نیز چشم نواز خواهد بود.

لیماسول قبرس، ترکیبی از سنت و مدرنیته
ادامه مطلب

نمایی از روستای رنگی در تایوان

چطور به دهکده رنگین کمانی برویم؟

برای سفر ابتدا باید به تایوان بروید. می توانید از پکیج های تور گردشگری تایوان استفاده کنید. در غیر این صورت خودتان باید بلیط هواپیما و هتل را رزرو کنید. روستا در فاصله 35 تا 40 دقیقه ای از شهر تایچونگ قرار دارد. به همین دلیل از آن به عنوان روستای رنگین کمانی تایچونگ یاد می شود. برای رسیدن به روستا می توانید از تاکسی های سطح شهر استفاده کنید.

نظرات کاربران