سفر با قطار؛ تجربه ای جالب برای هر خانواده

سفر با قطار؛ تجربه ای جالب برای هر خانواده

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۲ فروردین ۱۳۹۶

خاطره ی سفر با قطار

زمانیکه کودک بودم عادت داشتم در کنار پدرم در راهروی قطار های شبانه ی کلاییس به مقصد ناربون در جنوب فرانسه بایستم. درحالیکه قطارها همچون اژدهای عصبانی با غرش عبور می کردند، به نظاره ی دشت های مملو از گل های آفتابگردان می نشستیم. پدرم با موهای درهم از هجوم باد و غرق در خیال و رویایش کمتر صحبت می کرد. در حالیکه یکی از دستان پدرم روی شانه ی من بود و در کنارم می ایستاد، احساس می کردم او هم از اولین لحظات مسافرت خانوادگی همچون من لذت می برد.

امروزه بلیط های ارزان هواپیما موجب از رونق افتادن کار قطارها شده اند. یکی از معدود قطارهای باقی مانده از این نوع، قطار Autoslaaptrein است که از دوسلدورف در آلمان با عبور از رشته کوه های آلپ در سوئیس به مقصد ورونا در شمال ایتالیا رانده می شود.

تابستان گذشته به یاد نوستالوژی دوران کودکی، سفری با همسر و دو فرزند 9 ساله و 12 ساله ام با قطار داشتم. از هر جهت سفر در خطوط راه آهن بریتانیا بسیار باشکوه است.

سفر با قطار ؛ تجربه ای جالب برای هر خانواده

مسیر ریلی 1000 کیلومتر بود و مدت زمان سفر 14 ساعت به طول انجامید. ما در یک کوپه ی دنج چهار نفره اقامت داشتیم و ساعت 9 شب همگی به خواب رفتیم.

غذا خوردن در قطار تصاویری از ساندویچ های تهیه شده از نان سفید و بسته بندی شده در پلاستیک در دوران کودکی را برایم تداعی کرد. در گذشته در قطار Autoslaap، اتومبیلی که به عنوان غذاخوری همچون اتاقی در قطار سریع السیر استفاده می شد استیکی خارق العاده سرو می کردند.

شهر پمپی با آدم های سنگی
ادامه مطلب

اما نقطه ی اوج سفر در دوران کودکی ام سالن غذاخوری و غذاهایش نبود. نقطه ی اوج سفر چشم اندازها بودند. ساعت ها جریان  آب رودخانه ها را دنبال می کردم و هنگام عبور از کنار قلعه ی زیبا و ساخته شده به سبک Bang Bang یعنی قلعه یChitty Chitty و نیز کرجی های مسطح به تماشای آن ها می پرداختم.

سفر با قطار ؛ تجربه ای جالب برای هر خانواده

صبح زود با طلوع خورشید در میان کوهستان ایتالیایی، پیش از آنکه چای داغ و صبحانه برایمان آورده شود، از خواب بیدار شدیم. دخترم بازی Dubsmash گوشی خود را رها کرد و در کنارم ایستاد، من هم به انبوه درختان لیمو اشاره کردم، و ابرهای حلقه حلقه شده همانند گردنبندی به دور قله ی کوه را به دخترم نشان دادم، به این امید که او هم همانند من خاطره ای دل انگیز و جاویدان از این تجربه ی سفر در دوران کودکی خود داشته باشد و با گذر سال ها به خوشی از این خاطره یاد کند.

 

نظرات کاربران