گردشگری جهان - سریلانکا - اقیانوس هند - مادیو - وادهو - جزیره - دریای ستارگان

دریای ستارگان وادهو؛ قطعه ای از بهشت

کل : 3

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۵

جزیره ی وادهو

جزیره وادهو یکی از جزیره های مالدیو، واقع در جنوب غرب سریلانکا، در اقیانوس هند می باشد. وادهو از مقاصد سفر مورد علاقه ی گردشگران دنیا و جاذبه ای منحصر به فرد است. با سفر به این جزیره و بازدید از ساحل درخشان و رویایی آن تجربه ی فوق العاده بی نظیر و فراموش نشدنی خواهید داشت. وادهو بخشی از جزیره ی مرجانی Raa Atoll می باشد. Raa Atoll دربر دارندهء مجموعه جزایری است که در بیش از ۹۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع گسترش یافته، سواحل آن با ماسه های سفید رنگ تزئین و با آب های گرم که مملو از جانداران دریایی می باشند احاطه شده است.

ساحل جزیره وادهو از لحاظ درخشندگی شب در دنیا معروف می باشد و آن را قطعه ای از بهشت نامیده اند. این ساحل زیبا یکی از مناظر جذاب و تماشایی و دلیل اصلی تبدیل شدن این کشور به عنوان پر طرفدارترین مقصد گردشگری در دنیا است.

گردشگری جهان - سریلانکا - اقیانوس هند - مادیو - وادهو - جزیره - دریای ستارگان

 

علت درخشش ساحل وادهو

درخشش این ساحل در تاریکی یکی از پدیده های طبیعی بسیار نادر در دنیا است. آب ساحل وادهو همانند آینه ی ستارگان و آسمان می باشد و علت اصلی درخشش آبی رنگ آن به علت وجود باکتری بیو لومینساس (شب تاب) در آب است. وجود این باکتری در آب دریا اثر بصری زیبایی در دریا ایجاد کرده که همانند آینه ای ستاره های درخشان و رنگ آبی آسمان را در اب دریا منعکس می نماید. تماشای تاثیر رنگ آبی نئونی در آب دریا، که پدیده ای طبیعی می باشد، کاملا شگفت آور است.

وادهو مالدیو

 

این پدیده در اثر واکنش شیمیایی طبیعی که بیو لومینساس نام دارد ایجاد می شود و زمانی رخ می دهد که میکروآبزیان موجود در آب توسط اکسیژن پراکنده می شوند. دریای ستارگان وادهو پدیده ای طبیعی و فوق العاده است که به علت وجود گونه هایی از پلاکتوم به نام دینوفلاژلات ایجاد می شوند؛ نور آبی رنگی که از خود ساطع می کنند و غشای سلولی آن ها قابلیت نشان دادن واکنش به سیگنال های الکتریکی را دارند. نور ایجاد شده توسط پلانکتوم ها در کنار ساحل وادهو متمرکز شده و از فاصله ی دور قابل روئیت هستند.

وادهو مالدیو

 

امواجی که به ساحل وادهو می آیند همانند لایه ای درخشان ساحل دریا را روشن می سازند و هنگامی که روی ماسه های ساحل وادهو مالدیو قدم می زنید به علت فشار ایجاد شده بر روی ماسه ها، رد پای درخشان آبی رنگ و پر از ستاره از خود بر جای می گذارید که احساس فوق العاده شگفت انگیزی ایجاد می کند.

وادهو مالدیو

وادهو مالدیو
http://credit-n.ru/zaymyi-next.html

نظرات کاربران