سواحل درخشان وادهو

دریای ستارگان وادهو؛ قطعه ای از بهشت

کل : 14

میانگین : 4.86

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۵

مجمع الجزایر مالدیو به بهشت استوا معروف هستند. جزایری با طبیعت و آب و هوای بی نظیر که هوش از سر گردشگران می برند. مالدیو 1192 جزیره دارد که از این تعداد 200 جزیره مسکونی، 80 جزیره گردشگری و ما بقی جزایر مرجانی هستند. همان طور که گفته شد، لقب این جزیره بهشت استوا است. بنابراین می توان حدس زد که از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی خط استوا قرار دارد. به همین علت نیز در تمام طول سال هوای گرم و مطبوعی بر این جزایر حاکم است. یکی از بهترین انتخاب ها برای این سفر جزیره وادهو است. جزیره ای که به دریای ستارگان وادهو شهرت دارد.

جزیره ی وادهو

جزیره وادهو یکی از جزیره های مالدیو، واقع در جنوب غرب سریلانکا، در اقیانوس هند می باشد. وادهو از مقاصد مورد علاقه ی گردشگران در سراسر دنیا است. این جزیره جاذبه های منحصر به فردی دارد. با سفر به این جزیره و بازدید از ساحل درخشان و رویایی آن تجربه ی فوق العاده و فراموش نشدنی خواهید داشت. وادهو بخشی از جزیره ی مرجانی Raa Atoll می باشد. Raa Atoll دربر دارنده مجموعه جزایری است که در بیش از ۹۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع گسترش یافته است. سواحل آن با ماسه های سفید رنگ تزئین و با آب های گرم که مملو از جانداران دریایی می باشند احاطه شده است.

ساحل جزیره وادهو از لحاظ درخشندگی شب در دنیا معروف می باشد و آن را قطعه ای از بهشت نامیده اند. این ساحل زیبا یکی از مناظر جذاب و تماشایی و دلیل اصلی تبدیل شدن این کشور به عنوان پر طرفدارترین مقصد گردشگری در دنیا است.

هتل های 7 ستاره ی دنیا
ادامه مطلب

گردشگری جهان - سریلانکا - اقیانوس هند - مادیو - وادهو - جزیره - دریای ستارگان

علت درخشش ساحل وادهو

درخشش این ساحل در تاریکی یکی از پدیده های طبیعی بسیار نادر در دنیا است. آب ساحل وادهو همانند آینه ی ستارگان و آسمان می باشد و علت اصلی درخشش آبی رنگ آن به علت وجود باکتری بیو لومینساس (شب تاب) در آب است. تماشای تاثیر رنگ آبی نئونی در آب دریا، که پدیده ای طبیعی می باشد، کاملا شگفت آور است.

وادهو مالدیو

این پدیده در اثر واکنش شیمیایی طبیعی که بیو لومینساس نام دارد ایجاد می شود. در اصل زمانی رخ می دهد که میکروآبزیان موجود در آب توسط اکسیژن پراکنده می شوند. دریای ستارگان وادهو پدیده ای طبیعی و فوق العاده است. علت وجود آن نیز گونه هایی از پلاکتوم به نام دینوفلاژلات هستند. نور آبی رنگی که از خود ساطع می کنند و غشای سلولی آن ها قابلیت نشان دادن واکنش به سیگنال های الکتریکی را دارند. نور ایجاد شده توسط پلانکتوم ها در کنار ساحل وادهو متمرکز شده و از فاصله ی دور قابل روئیت هستند.

امواجی که به ساحل وادهو می آیند همانند لایه ای درخشان ساحل دریا را روشن می سازند. هنگامی که روی ماسه های ساحل وادهو مالدیو قدم می زنید به علت فشار ایجاد شده بر روی ماسه ها، رد پای درخشان آبی رنگ و پر از ستاره از خود بر جای می گذارید که احساس فوق العاده شگفت انگیزی ایجاد می کند.

بهترین زمان برای تماشای آب های درخشان وادهو

البته تماشای این دریای زیبا بستگی به شرایط مختلفی دارد. آب و هوا، رشد فیتوپلانکتون ها و تاریخ سفر در شکل گیری این آب های درخشان نقش مهمی دارند. برخی از بومیان جزیره زمان وقوع درخشندگی سواحل را نیمه دوم سال یعنی از ابتدای پاییز تا انتهای زمستان می دانند.

جاذبه های گردشگری قطر، که از آن بی خبرید!
ادامه مطلب

با این حال قطعیتی برای آن وجود ندارد. با کمی جست و جو در سایت های گردشگری می توانید بهترین زمان برای سفر به این جزیره را پیدا کنید. اطلاعات اولیه ی سفر به مالدیو نیز ذر این زمینه اطلاعات خوبی ارائه می دهد. اگر قصد دارید حتما این پدیده زیبا را ببینید حتما قبل از رزرو تور و خرید بلیط هواپیما از زمان و تاریخ آن مطمئن شوید. این پدیده در دیگر جزایر مالدیو نیز رخ می دهد اما وادهو به دلیل توریستی بودن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

 

وادهو مالدیو

نظرات کاربران