ویگانلا-ایتالیا-گردشگری ایتالیا-میلان-سفر-اروپا-بلیط هواپیما-بلیط آنلاین

ویگانلا؛ روستای بدون خورشید در میلان

کل : 1

میانگین : 1

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۶
ویگانلا روستایی کوچک، واقع در دره ى آنترونا و از توابع میلان ایتالیا است. عمق این دره ۱۳۰ کیلومتر است و به همین علت ساکنان روستای ویگانلا سه ماه زمستان از تابش و گرمای نور خورشید بی‌بهره‌اند. در ماه نوامبر، خورشید از روستای ویگانلا ناپدید می‌شود و تا ماه فوریه اثری از تابش نور خورشید دیده نمی‌شود و ۱۹۷ ساکن روستا در طول این مدت به‌شدت از کمبود کامل تابش مستقیم نور خورشید رنج می‌برند.

بنابه گفته ی اهالی روستای ویگانلا، در این مدت شدت سرما در روستا به حدی است که گویا در سیبری زندگی می‌کنند. در نتیجه، مهندسان محلی و معماران به کمک روستاییان آمده و با فکری خلاقانه خورشید را به روستا آورده‌اند. آن‌ها آینه‌های بزرگ به ابعاد ۶ در ۸ مترو از جنس استیل را که از راه دور توسط کامپیوتر کنترل می‌شود، در سمتی که خورشید طلوع می‌کند قرار دادند تا در طول زمستان نور خورشید را به روستا منعکس کنند.

برای ساخت این آینه ی بزرگ، شهرداری میلان در سال ۲۰۰۵ مبلغی را جمع‌آوری کرد و در سال ۲۰۰۶ این آینه که نزدیک به یک تن وزن داشت، در ارتفاع ۱۱۰۰ متری روی شیب کوهستان قرار داده شد و در نتیجه مردم ویگانلا روز ۱۷ سپتامبر سال ۲۰۰۶ را با عنوان «روز نور» و به مناسبت افتتاح رسمی آینه غول پیکر جشن گرفتند.

به علت این‌که آینه برای گرم کردن کل روستا بسیار کوچک بود؛ بنابراین، تنها میدان اصلی روستا را برای تاباندن نور خورشید انتخاب کردند.

به کمک انعکاس صورت گرفته از نور خورشید توسط آینه، نور خورشید به مدت شش ساعت در روز به میدان اصلی ویگانلا گرما می‌بخشد و روستاییان می‌توانند با رفتن به میدان از دیدن آفتاب لذت ببرند.

موزه های پاتایا شما را شگفت زده خواهند کرد !
ادامه مطلب

نظرات کاربران