royal palace

کاخ گلستان تا شهر ممنوعه؛کاخ های معروف قابل بازدید

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۵

کاخ گلستان تا شهر ممنوعه؛کاخ های معروف قابل بازدید

۱-قصر باکینگهام، لندن (Buckingham Palace, London)
کاخ باکینگهام در تمام طول سال قابل بازدید نمی باشد، اما هر تابستان ۱۹ اتاق باشکوه این ساختمان (که در خدمت مراسم های تشریفاتی و سرگرم کننده رسمی است) به روی عموم باز می شود. این اتاق ها با آثار هنری و گنج های مجموعه سلطنتی ، به طور با شکوهی تزئین شده اند.

Buckingham PalaceBuckingham Palace
نوی‌ شوان‌ شتین، باواریا, آلمان (Neuschwanstein, Bavaria)
قصر نوی‌ شوان‌ شتاین با هدف ایجاد پناهگاهی در کوهستان برای پادشاه لودویگ دوم ساخته شد. در ورودی این قصر, چند هفته پس از مرگ او در سال ۱۸۸۶، به روی عموم باز شد. این قصر یکی از محبوب ترین قصرهای دنیا بوده و هرساله پذیرای تقریبا ۱۴ میلیون بازدید کننده است.

Neuschwanstein, Bavaria

Neuschwanstein, Bavaria

Neuschwanstein, Bavaria

قصر رویال، مادرید (The Royal Palace, Madrid)
اگرچه قصر رویال مادرید، محل سکونت رسمی پادشاه اسپانیا نیست اما هنوز میزبان ضیافت ها، مراسم و دیگر رویدادهای ملی برجسته است و یکی از مشهورترین ساختمان های کشور محسوب می شود.

The Royal Palace, Madrid The Royal Palace, Madridقصر شون‌ برون، وین (Schönbrunn Palace, Vienna)
این قصر یکی از میراث های فرهنگی جهانی یونسکو و پر بازدیدترین جاذبهء توریستی است. استایل اکثر اتاق‌های مسکونی و تشریفاتی قصر شون برون، نشانگر سبک زندگی ساکنان قبلی این قصر می باشد.

Schönbrunn Palace, ViennaSchönbrunn Palace, Viennaقصر توپکاپی، استانبول (Topkapi Palace, Istanbul)
تاریخ ساخت قصر توپکاپی با طرح های زیبا و پیچیده اش، به سال ۱۴۶۰ برمی گردد و این قصر به مدت ۴۰۰ سال محل آموزشی، فرهنگی و اداری بوده است.

Topkapi Palace, IstanbulTopkapi Palace, Istanbulقصر هولی رود هاوس، ادینبورگ (Palace of Holyroodhouse, Edinburgh)
قصر هولی رود هاوس، محل مسکونی رسمی ملکه انگلیس در اسکاتلند ، یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی ادینبورگ است. گالری بزرگ قصر، مزین به پرتره های ۹۶ پادشاه گذشته است.

راهنمای سفر به شهر دوسلدورف آلمان
ادامه مطلب

Holyroodhouse

Holyroodhouse

قصر بیت الدین، لبنان (Beiteddine Palace, Lebanon)
ساخت قصر بیت الدین لبنان در قرن نوزدهم ، ۳۰ سال به طول انجامید و تمام جرئیات طرح های موجود در اتاق ها و راهروهایش مبهوت کننده می باشند. در این قصر بازدیدکنندگان می توانند موزائیک هایی با نقش و نگارهای پیچیده و حرمسراهای خیره کننده قصر را ببینند.

Beiteddine Palace, LebanonBeiteddine Palace, Lebanon
قصر گراند، بانکوک (Grand Palace, Bangkok)
قصر گراند بانکوک در یک جزیره مصنوعی بنا شده و امروزه بیشتر برای تشریفات و رویدادهای دولتی استفاده می شود.

Grand Palace, BangkokGrand Palace, BangkokGrand Palace, Bangkokقصر وینتر، سنت پطرزبورگ (Winter Palace, St Petersburg)
قصر وینتر سنت پطرزبورگ تا اوائل سده ۱۹۰۰ یک مکان مسکونی سلطنتی بود و اکنون بیشتر با نام موزه هرمیتاژ شناخته می شود و گالری هنری آن یکی از معتبرترین موسسه های فرهنگی جهان است.

Winter Palace, St PetersburgWinter Palace, St PetersburgWinter Palace, St Petersburgشهر ممنوعه، پکن (Forbidden City, Beijing)
شهر بسیار بزرگ ممنوعه چین، بیش از ۷۲۰ هزار متر مربع مساحت دارد و حاوی ۹۰ قصر و محوطه و ۸۷۰۴ اتاق است. این شهر، زمانی خانه ۲۴ امپراتور بوده و امروز یکی از شناخته ترین جاذبه های چین محسوب می شود.

Forbidden City, BeijingForbidden City, Beijingقصر یودای بیلاس، دونگارپور (Udai Bilas Palace, Dungarpur)
بسیاری از قصرهای هند به هتل های مجلل تبدیل شده اند. هتل قصر یودای بیلاس در دونگارپور، قصری به سبک هنر دکو -هنرتزئینی- است که واقع در کنار دریاچه، و دارای ۲۰ اتاق می باشد.

Udai Bilas PalaceUdai Bilas Palace
قصر تاج فلک نما، حیدرآباد (Taj Falaknuma Palace, Hyderabad)
یک قصر دیگر هندی که در حال حاضر به عنوان هتل به کار برده می شود، قصر تاج فلک نما در حیدرآباد است که بزرگترین میز غذاخوری دنیا، به همراه ۱۰۱ عدد صندلی و برجسته‌ترین اتاق غذاخوری دنیا در این قصر قرار گرفته است.

آشنایی با کشور نپال و سوغات آن
ادامه مطلب

Taj FalaknumaTaj Falaknumaقصر هافبورگ، وین (Hofburg Palace, Vienna)
قدمت این قصر سلطنتی، به قرن ۱۳ باز می‌گردد. بازدیدکنندگان امروزه می توانند آثار زندگی روزمره ساکنان گذشته قصر، از قبیل تجهیزات ژیمناستیک که از چارچوب های در آویزان می باشند و توسط کیزرین الیزابت استفاده می شده، را ببینند.

Hofburg PalaceHofburg PalaceHofburg Palace
کاخ ورسای، فرانسه (Versailles, France)
کاخ مجلل و فوق العاده پر زرق و برق ورسای، دربردارندهء تمام شکوه و جلالی است که از با عظمت‌ترین کاخ های دنیا توقع دارید.

Versailles, FranceVersailles, FranceVersailles, Franceقلعه واول رویال، کراکوف,لهستان (Wawel Royal Castle, Krakow)
امروزه، بازدیدکنندگان قصر رویال واول می توانند از آپارتمان های خصوصی سلطنتی این ساختمان، اتاق های دولتی و گنج دربار، دیدن کنند.

Wawel Royal CastleWawel Royal Castle
فونتنبلو، فرانسه (Fontainebleau, France)
قصر ییلاقی امپراتوری و سلطنتی فونتنبلو که یک ساعت با پاریس فاصله دارد، به مدت ۷ قرن محل سکونت بوده و اکنون یکی از جاذبه های دوست داشتنی به شمار می رود.

۱۶ ۱۶-۱ Fontainebleau

کاخ گلستان، تهران (Golestan Palace, Tehran)
کاخ گلستان، ویترینی تحسین برانگیز از صنایع دستی ایران باستان است که توسط یونسکو مورد ستایش قرار گرفته است. کاخ گلستان منبعی الهام بخش برای بسیاری از هنرمندان و صنعتگران مدرن ایرانی است.

Golestan Palace Golestan Palace ۱۷-۲
قصر امپریال، توکیو (Imperial Palace, Tokyo)
قصر امپریال توکیو زمانی قلعهء ادو نامیده می شد و محل سکونت جنگجویان سامورایی بوده است. این قصر در حال حاضر محل رسمی زندگی امپراتور ژاپن است. بازدیدکنندگان می توانند در تمام سال از باغ های این قصر دیدن کنند. اما دسترسی به ساختمان های قصر و باغ های درونی فقط در روزهای ۲۳ دسامبر و ۲ ژانویه برای عموم آزاد است.

Imperial PalaceImperial PalaceImperial Palace

نظرات کاربران