ترکیه

چرا باید در فصل بهار به ترکیه سفر کنیم؟

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

سفر به ترکیه در بهار

هر زمان از سال که به ترکیه سفر کنید،‌ بدون شک تجربه شگفت‌انگیزی از این سفر به دست خواهید آورد. البته بدیهی است که در بعضی فصول زیبای خدادادی طبیعت کشور زیبای ترکیه دو چندان خواهد بود. بسیاری از گردشگرانی که به ترکیه سفر می‌کنند، از فصل زیبای بهار در این کشور غافل شده و اغلب این بازدید را به فصل تابستان موکول می‌کنند. در بخش زیر شما را با دلایل قانع‌کننده‌ای برای سفر به ترکیه در بهار آشنا خواهیم کرد.

ترکیه

 

  1. در فصل بهار گردشگران کمتری در ترکیه حضور دارند.

بهار در مقایسه با فصل‌های تابستان و زمستان که زمان اوج گردشگری است، جمعیت بسیار کمتری از گردشگران به ترکیه سفر می‌کنند. این به آن معنی است که اگر در بهار به تور ترکیه بروید، دیگر مجبور نخواهید شد برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور از جمله مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد استانبول در صفوف طولانی از جمعیت بازدیدکنندگان به انتظار ایستاده و یا برای صرف شام به دنبال میز خالی در رستوران‌ها بگردید. علاوه بر این، به طبع هر چه جمعیت گردشگر کمتری در اطراف شما باشد، بهتر می‌توانید از زیبایی‌های شهرهای ترکیه لذت ببرید.

ترکیه

ترکیه

 

  1. بهار، بهترین فصل برای پیاده روی تفریحی در ترکیه است.

هرچند آب‌ و هوای گرم تابستانی، شرایط مناسبی را برای استراحت در سواحل شگفت‌انگیز کشور ترکیه، از جمله آنتالیا و آلانیا فراهم می‌آورد، اما با این حال امکان بهره‌گیری از سرگرمی‌های دیگر موجود را از گردشگران سلب می‌کند. این در حالی است که دمای هوای این منطقه در فصل بهار بسیار مطبوع و دل‌انگیزتر بوده و شرایط را برای پیاده روی هیجان‌انگیز فراهم می‌آورد.

سفر به جزیره ردانگ؛ مالزی
ادامه مطلب

ترکیه

 

  1. فصل بهار فرصت خوبی برای تماشای گل‌های زیبای لاله در استانبول است.

رویش گل‌های زیبای لاله در استانبول از نشانه‌های بی بدیل ورود بهار به این کشور است. هر ساله در فصل بهار میلیون‌ها میلیون شاخه از گل‌های زیبا و درخشان لاله در شهر استانبول می‌روید که بدون شک یکی از مناظر تماشایی و منحصربفرد را در این منطقه ایجاد می کند.

ترکیه

ترکیه

 

  1. بهار بهترین زمان برای بازدید از مکان‌های تاریخی ترکیه است.

علاوه بر سواحل جذاب و شگفت‌انگیز و همچنین زمین‌های مخصوص اسکی، مکان‌های تاریخی بی‌نظیری هم در این کشور وجود دارد که از آن جمله می‌توان به ویرانه‌های باستانی افسوس و تروی اشاره کرد. همچنین تعدادی قلعه تاریخی نیز در سرتاسر ترکیه وجود دارند. قلعه بدروم و قلعه سیمنا دو نمونه دیدنی از این قلعه‌های باستانی به شمار می‌روند.

ترکیه

 

  1. ترکیه در فصل بهار میزبان جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی بسیاری است.

کشور ترکیه در طول سال میزبان بیش از 1000 جشنواره فرهنگی است که هم مورد توجه خاص مردم محلی و هم گردشگران قرار دارد. در فصل بهار که گردشگری تب و تاب کمتری دارد نیز جشنواره و رویدادهای فرهنگی برگزار می‌شود که می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد.

در روز استقلال ملی و همچنین روز کودک جشنواره‌های جذاب و بی‌نظیری در ترکیه برگزار می‌شود. علاوه بر این، جشنواره فیلم و جشنواره موسیقی استانبول نیز در ماه آوریل آغاز شده و تا اوایل تابستان ادامه می‌یابد.

ترکیه

ترکیه

 

  1. در فصل بهار قیمت‌ها تا حدودی پایین تر است.

چنانچه در بهار به ترکیه سفر کنید، این فرصت برایتان پیش می‌آید که پول کمتری خرج کنید. طبیعی است که هرچه تعداد کمتری گردشگر در منطقه وجود داشته باشد، هتل‌ها و موسسات توریستی هزینه‌های خود را تا حدودی کاهش می‌دهند تا از این طریق افراد بیشتری را برای سفر به منطقه تشویق کنند. به همین دلیل در فصل بهار نه تنها از آب ‌و هوای مطبوع ترکیه بهره‌مند خواهید بود بلکه فرصتی فراهم می‌‌شود که برای امکانات اقامتی و گردشگری هزینه کمتری پرداخت کنید.

مراکز خرید بمبئی ؛ بهشت گردشگران
ادامه مطلب

ترکیه

 

  1. بهار فرصت بسیار خوبی برای گشت ‌و گذار درون شهری است.

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به گشت ‌و گذار درون شهر بیشتر از استراحت در سواحل علاقه دارند، بهار بهترین زمان برای این کار است. دو یا سه شب فرصت مناسبی برای گشت و گذار و بازدید از جاذبه‌های درون‌شهری استانبول و آنکاراست. در این زمان تعداد گردشگر کمتری نیز درون این شهرها وجود دارند و همین مسئله موجب می‌شود تا به راحتی بتوانید در آب و هوای مطبوع بهاری در خیابان‌های شهر قدم زده و از زیبایی‌های اطراف خود لذت ببرید.

ترکیه

برای سفر به شهرهای مختلف ترکیه می توانید بلیط هواپیما و هتل را از طریق سایت سفرمی خریداری نمایید. پیش از سفر مقالات مرتبط با مقاصد گردشگری ترکیه از استانبول، آنتالیا و … را در وبلاگ سفرمی بخوانید تا با آگاهی کامل سفری راحت و فراموش نشدنی داشته باشید.

نظرات کاربران