کدام ایرلاین بهترین غذا را سرو می کند ؟

کل : 13

میانگین : 4.23

تاریخ انتشار: جمعه, ۷ خرداد ۱۳۹۵

هواپیماهای امروزی بسیار توسعه یافته هستند. وسایلی که با نمونه اولیه خود زمین تا آسمان تفاوت دارند. جدای از پیشرفت هواپیما ها در زمینه تکنولوژی پرواز، در زمینه خدمات به مسافر نیز بسیار متفاوت از گذشته عمل کرده اند. اولین هواپیما ها هیچ پذیرایی نداشتند و تنها به جابه‌جایی مسافر بسنده کرده بودند. همین طور تمام بلیط ها یک نوع بودند. این در حالی است که امروزه برخی هواپیماها مانند هتل چند ستاره هستند. به این معنا که تخت خواب دو نفره، دوش حمام، غذای گرم و … ارائه می دهند. در واقع مانند یک اتاق در هتل می مانند.

البته استفاده از این هواپیماها به دلیل هزینه بالا برای همه مقدور نیست. حتی همین هواپیماهای معمولی نیز از نظر نوع بلیط هواپیما و خدمات ارائه شده درجه بندی دارند. یکی از مواردی که وجه تمایز نوع بلیط هواپیما را مشخص می کند میزان سرویس دهی آن است. بلیط های درجه یک یا اصطلاحا فرست کلاس خدمات ویژگی تری دارند و البته گران تر هم هستند. بلیط های اکونومی ارزان تر از همه هستند و کم ترین خدمات را دارند. این موضوع به طور مستقیم در نرخ بلیط و همین طور قیمت تور تاثیر دارد. تمام این موارد از قبل هنگام رزرو تور مشخص می شود.

 

 

موضوع سرو غذا در هواپیما با روی زمین کمی تفاوت دارد چون به دلیل ارتفاع و فشار وارده مزه ها به اندازه واقعی شان طعم ندارند. از این رو شرکت های هواپیمایی بزرگ تلاش می کنند تا بهترین سرویس غذایی را به مسافران خود ارائه دهند. در ادامه این مطلب به بررسی در مورد غذاهای ارائه شده در سرویس های هوایی می پردازیم. همین طور مطالبی از بخش Dine Fly سایت معتبر TPG، از جیسون کسلر نویسنده و متخصص آشپزی، در مورد بهترین غذاهای سرو شده در هواپیما‌ها و معرفی آنها می گوییم.

جزایر کوک کجاست؟
ادامه مطلب

در دنیای امروز فهرست های بهترین ها و برترین ها در هر زمینه‌ای به چشم می خورند. فهرست هایی که بتوانند با توجه به جیب و بودجه ما، بهترین گزینه ها را در اختیارمان بگذارند. مثلا یافتن بهترین مرغ سوخاری، بهترین خودروی مسافرتی و یا پارک تفریحی آبی.

غذاهای سرو شده در هواپیما ها هم در این فهرست قرار می گیرند. البته انتشار این فهرست به این معنی نیست که نویسنده، غذای تک‌تک خطوط هواپیمایی در زمان و مسیرهای مختلف را چشیده است. ناگفته پیداست که چنین کاری هزینه بسیاری می‌برد. در این مورد خاص مساله اصلی کیفیت مواد غذایی به کار رفته و استفاده بهینه از امکانات محدود است. گرچه که معیارهای انتخاب بهترین خط هوایی، از نظر غذای سرو شده ممکن است چندان منطقی نباشد. چراکه هرکس بر اساس سلیقه خود ممکن است نظری متفاوت داشته باشد. جیسون کسلر نیز با همین دیدگاه سعی کرده است سلیقه های مختلف را مد نظر قرار دهد. می پرسید چگونه؟

 

 

جیسون می گوید: با وجود اینکه تمام لیست های منتشر شده از بهترین غذاهای خطوط هوایی را زیر و رو کردم، اما آنچه در اینجا می‌بیند بیشتر یک اجماع آراست تا نتیجه گیری علمی و منطقی! برای رسیدن به یک فهرست خوب و جامع این منابع را مورد بررسی قرار داده ام.

لیست های سایت‌های Saveur, The Daily Meal,  Epicurious, Thrillist,Vogue, Travel + Leisure   و  LuxuryTravelExpert.com.
در عین حال که برندگان جوایز معتبر PCA (جایزه منتخب مردمی) و SkyTrax رو هم به این مجموعه اضافه کردم. در آخر ۴ مورد دیگر که از آنها تجربه شخصی خوبی داشتم را هم در لیست قرار دادم که شامل  Singapore Airlines, Lufthansa, Hawaiian Airlines و JetBlue Mint می شوند.

هیراپولیس-پاموق قلعه ی ترکیه؛ حیرت انگیزترین پدیده ی طبیعی
ادامه مطلب

روش من هم اینگونه بود که، به عنوان مثال ۱۰ خط هوایی را به ترتیب، مرتب کردم، به بهترین خط هوایی عدد ۱۰ و به پایین ترین عدد یک دادم. به هر خط هوایی ورودی به فهرست، ۵ نمره جداگانه هم دادم. اگر خطی هم در کلاس اکونومی و هم فرست کلاس نمره می گرفت، برای هر کدام جداگانه را حساب می کردم که آشپزخانه کدام خط هوایی بهترین غذا را آماده می کند؟

بعد، یک جدول دقیق ازمیزان تکرار نام هر ایرلاین و نمراتی که هر خط هوایی به دست آورده بود تهیه کردم و  نتیجه نهایی اینگونه شد:

 • ۱- سنگاپور(۸۲)
 • ۲- ترکیه(۷۰)
 • ۳- امارات (۵۹)
 • ۴- اتحاد (۵۶)
 • ۵- کتی پسیفیک هنگ کنگ (۵۴)
 • ۶- ایرفرانس(۴۷)
 • ۷- قطر(۳۴)
 • ۸-اتریش(۳۱)
 • ۹- کوانتاس استرالیا(۲۶)
 • ۱۰- تایی(۲۵)
 • ۱۱- کره(۲۲)
 • ۱۲-لوفت هانزا(۲۰)
 • ۱۳- ویرجین امریکا(۱۸)
 • ۱۴- نیوزیلند(۱۸)
 • ۱۵- عمان(۱۶)
 • ۱۶- انا ژاپن (۱۳)

 

 

هواپیمایی سنگاپور بدلیل منو ۶۰ آیتمی، تیم ویژه آشپزهای خود و کیفیت بالای غذاهایش، به صدر جدول رسید و دست نیافتنی شد. هواپیمایی ترکیه هم بدلیل خدمات درجه ۱ آشپزی در هواپیما و سرویس قهوه خود در رتبه دوم قرار گرفت. هواپیماهای خاورمیانه (اتحاد، امارات، قطر) همگی در بین ۱۰ خط هوایی برترند. بی جهت نیست که بسیاری، این خطوط را برای پرواز انتخاب می کنند. خطوط آسیایی هم در مجموع خوش درخشیدند.

نظرات کاربران