علت هجم گردشگران به ایران در سال 2017 چیست؟

علت هجوم گردشگران به ایران در سال 2017 چیست؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

علت هجوم سیل عظیم گردشگران به ایران، در سال 2017 چیست؟

در این مطلب سفرمی 13 دلیل را برای شما شرح می دهد:

این مقاله از سایت معتبر www.telegraph.co.uk ترجمه شده است؛ بد نیست نظر گردشگران خارجی را در مورد جاذبه های دیدنی کشور عزیزمان بخوانیم:

طهران

در سال گذشته، خطوط هوایی بریتانیا، (British airways)، ارائه ی پروازهای مستقیم تهران و هیترو (heathrow) را از سرگرفت و در همین هفته این کشور، افزایش 30 درصدی شمار بازدیدکنندگان را اعلام کرد. اما دلیل این همه سر و صدا چیست؟ و چرا امروزه گردشگران بیشتر از هر زمان دیگری پروازهای خود را به مقصد ایران جذاب و اغوا کننده ترتیب می دهند؟

1. تهران

طهران

این کلان شهر بی نظیر در واقع مهد گالری های بی شمار، موزه ها و دیگر بناهای تاریخی شگفت انگیز با معماری منحصر به فرد، نظیر برج آزادی به شمار می رود.

طهران برج آزاذی

مجموعه ی باشکوه کاخ گلستان تهران که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده، یک شاهکار هنری فوق العاده از هنرهای تزئینی و صنایع دستی ایرانی محسوب می شود.

مجموع کاخ گلستان

2. اصفهان

روبرت بایرن (Robert Byron) در طول مسیر خود در جاده ی اوکسیانا (oxiana) در مورد اصفهان اینگونه نوشت: “اصفهان نیز در میان آن دسته از شهرهای نادری همانند آتن و رم جای دارد که به راستی برای رفع خستگی های بشریت به وجود آمده اند”.

مسجد جاوع اصفهان

مسجد جامع اصفهان، یکی از دو میراث جهانی این شهر تلقی می شود. از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر که به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده، می توان به میدان نقش جهان اشاره کرد.

اقامت در ارزان ترین شهرهای اروپایی
ادامه مطلب

میدان نقش جهان

3. شیراز

باغ ارم شیراز

اگر کمی بیشتر به جنوب این کشور پیشروی کنیم به شهر زیبای شیراز می رسیم. جایی که باغ ارم در آن واقع شده است و قدمت آن به قرن سیزدهم باز می گردد. همچنین مسجد نصیرالملک در این شهر قرار دارد که به همان اندازه جذاب و دینی است.

مسجد نصیرالملک

تخت جمشید

ویران شهر پرسپولیس که قدمت آن به سال 515 پیش از میلاد مسیح باز می گردد، یکی از بهترین نمونه های معماری باستانی به شمار می رود و در سال 1979 به عنوان میراثی جهانی جایگاه خود را در این لیست ارزشمند به ثبت رساند. این شهر ویژه در سال 1930 توسط باستان شناسی فرانسوی به نام آندره گودارد (andre gudard) کشف شد.

  • پاسارگاد

مقبره سیروس پاسارگاد

یکی دیگر از شهرهای باستانی و میراث جهانی به نام پاسارگاد، محلی است که مقبره ی سیروس دوم در آن جای گرفته و همانطور که می بینید یک بنای جالب توجه محسوب می شود.

4. یزد

خانه های بادگیری یزد

در 170 مایلی جنوب اصفهان، شهر بیابانی یزد واقع شده که به شهر بادگیرها شهره است. در واقع ساختمان های یزد به گونه ای ساخته شده اند که بتوانند همانند یک تهویه ی طبیعی عمل کنند.

میدان امیر چخماق

در این عکس مجموعه ی میدان امیر چخماق را مشاهده می کنید که یک مسجد، گرمابه، بازار، خانقاه و قنات خانه را در خود جای داده است.

5. جزیره کیش

کیش

اگر می خواهید برای تفریحات ساحلی به ایران سفر کنید، هرگز نباید جزیره ی کیش را از دست بدهید. این جزیره با سواحل شنی گسترده اش شما را شگفت زده خواهد کرد. جزیره کیش که در قلب خلیج فارس واقع شده همه ساله پذیرای یک میلیون گردشگر خارجی است. در این جزیره ی زیبا هتل های لوکس بی شمار و مراکز خرید عظیمی به چشم می خورند.

غذاهای تایلندی در لوکس ترین رستوران های تایلند!
ادامه مطلب

کیش

6. رامسر

رامسر

این شهر ساحلی که در کنار دریای خزر قرار دارد، از دیگر جاذبه های محبوب گردشگران در کشور ایران به شمار می رود. از زیباهای دیدنی این شهر می توان به چشمه های آب گرم، کاخ ویژه ی تعطیلات پادشاه و جنگل های سرسبز رشته کوه های البرز اشاره کرد.

جواهرده

7. شمشک

پیست اسکی شمشک

مکانی که قطعا شما را به وجد خواهد آورد، پیست اسکی شمشک است. شمشک با دسترسی بسیار آسانی که از پایتخت دارد، دومین ییست اسکی بزرگ ایران محسوب می شود.

پیست اسکی دیزین

8. مشهد

مشهد

دومین شهر بزرگ و محبوب ایران مشهد نام دارد. بزرگترین مسجد جهان، حرم اما رضا (ع) در این شهر واقع شده است.

9. شوش

شوش

یکی از جدیدترین میراث جهانی که در سال 2015 به ثبت رسیده، شهر شوش است. در این شهر بقایایی از زندگی شهرنشینی به چشم می خورد که زمان تاسیس آن 4200 سال قبل از میلاد مسیح تخمین زده شده است. اما در سال 1218 این شهر متروکه گشته است.

10. اردبیل

شیخ صفی الدین

ایران در مجموع 12 میراث فرهنگی دارد. یکی از این آثار خانقاه و حرم مقدس شیخ صفی الدین در اردبیل است. این شهر در نزدیکی مرز آذربایجان واقع شده است.

11. تبریز

بازار تبریز

بازار تبریز، نخستین پایتخت پادشاهان صفوی نیز به عنوان میراث جهانی شناخته می شود.

12. چغازنبیل

چغازتبیل

این چغازنبیل است؛ بقایای به جای مانده از معبد زیگورات که قدمت آن به سال 1240 قبل از میلاد باز می گردد و در جنوب غربی ایران واقع شده است.

13. بیستون

بیستون

این شهر کوچک با سنگ نوشته های بیستون که یکی دیگر از میراث جهانی اش است شناخته می شود. این اثر جهانی توسط داریوش کبیر برجای مانده است.

نظرات کاربران