یاتوسک روسیه سردترین شهر دنیا

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

کل : 1

میانگین : 5

انسان ها ماجراجویان پر سر و صدایی هستند که همواره نه تنها برای یافتن منابع لازم جهت حفظ بقا، بلکه برای رشد و تعالی پای بر مسیرهای طولانی می نهند. در این جهان پهناور شهرهایی وجود دارند که دارای یک ویژگی افراطی می باشند. مثلا: سردترین، گرم ترین، خشک ترین و…

زندگی در این شهرها می تواند گاه خطرناک باشد و انسان ها را در معرض کم آبی، خشک سالی و یا انزوا قرار دهد.

در این مطلب سعی داریم به معرفی يكى از افراطى ترين شهرهاى دنيا كه با عنوان سردترین شهر دنیا شناخته شده است، بپردازیم:

با سفرمى همراه باشيد…

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

 

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر دنیا

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

کشور روسیه در اروپای شرقی و آسیای شمالی، در حاشیه ی اقیانوس قطب شمال، در میان اقیانوس آرام شمالی و اروپا واقع شده است. روسیه از نظر مساحت بزرگترین کشور جهان به شمار می رود. کوه البروس در روسیه بلندترین نقطه در اروپا است.

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

اگر بخواهیم درباره آب و هوای این کشور صحبت کنیم باید بگوییم در بخش بیشتری از روسیه ی اروپایی، از سمت استپ در جنوب، آب و هوا مرطوب و قاره ای است. آب و هوای نیمه قطبی از سیبری تا توندرا تحت تاثیر قطب شمال است؛ آب و هوا در زمستان ها در بخش دریای سیاه خنک و در سیبری بسیار سرد است؛ تابستان ها در استپ گرم و در سواحل قطب شمال سرد است.

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

پایین ترین نقطه در کشور روسیه دریای کاسپین با ۲۸ متر عمق و بلندترین نقطه متعلق به کوه البروس با ۵۶۳۳ متر ارتفاع می باشد.

شهر یاکوتسک، در شرق سیبری و مرکز جمهوری یاقوتستان قرار گرفته است.

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

این شهر که در جمهوری یاقوتستان روسیه (Russia’s Sakha Republic) واقع شده است، دارای متوسط دمای سالانه۸.۸ درجه سانتی گراد می باشد. تابستان در یاکوتسک تنها چند ماه نسبتا گرم دارد که زندگی جریان می گیرد و دمای هوا تا ۳۰ درجه سانتی گراد می رسد. این بدان معناست که در طی فصول طولانی زمستان یاكوتسک، دماسنج اغلب دمای -۴۰ درجه را نشان می دهد و بعضی وقت ها به -۴۱.۵ نیز می رسد. سردترین دمای ثبت شده تا کنون -۶۴.۴ درجه سانتی گراد بوده است.

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

در ماه های زمستانی، ۲۶۹۰۰۰ مردم یاکوتسک، به وضوح سعی می کنند تا جایی که ممکن است زمان کمتری را در خارج از خانه هایشان سپری کنند. اگر مجبور باشند بیرون از خانه کار کنند یا برای انجام وظیفه ی مهی به خارج از خانه بروند، هرگز بدون پوشیدن چند لایه لباس عایق سرما از خانه خارج نمی شوند. اگر قرار باشد با وسیله ی نقلیه تردد کنند، مجبور هستند تمام روز موتور آن را روشن نگه دارند تا از خوابیدن باتری ماشین جلوگیری کنند. استفاده از قفل فرمان در این شهر یک باید محسوب می شود. دود اگزوز ماشین ها و کارخانه ها و حتی بخار حاصل از تنفس مردم یک مه غلیظ در آسمان این شهر پدید آورده است که در تمام طول فصل زمستان مشهود است. مردم این شهر گاهی برای خروج از خانه دو پالتوی پوست به تن می کنند.

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

چندی از جاذبه های گردشگری یاکوتسک

۱. موزه خموص (Khomus)

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

این موزه نقش مهمی در فرهنگ یاقوتستان ایفا می کند. در این موزه کنسرت هایی در طول سال برپا می شود که در آن هنرمندان صداهای طبیعی مانند صدای اسب را تقلید می کنند. در این موزه مجموعه ای از آلات موسیقی قهرمانان بین المللی از گذشته تا کنون نگهداری می شود.

۲. موزه ماموت و موزه باستان شناسی و قومی

(Mammoth Museum and Archaeology & Ethnography Museum)

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

تمام آنچه كه در این محدوده ی منجمد رخ داده است، منجر شده که برخی از اسکلت های ماموت به بهترین نحو ممکن از هر مکان دیگری در دنیا حفظ شوند. شما می توانید این اسکلت ها را در دو پکیج عالی ببینید. موزه ی قومی (روزهای دوشنبه تعطیل است) یکی از بهترین نمایش های خاور دور را در میان مردم بومی اجرا می کند.

۳. موزه ملی هنر

(National Art Museum)

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

اگر زمانتان محدود است، پیشنهاد می کنیم هرگز بازدید از این موزه را از دست ندهید. این نمایشگاه زیبا با تم یاقوتستان، شامل صنایع دستی سنتی، نقاشی های بوم ماموت، نقاشی های چشم انداز و پرتره می باشد. نقاشی های جذاب زندگی روستایی که توسط مشهورترین هنرمندان یاقوتستان کشیده شده اند را فراموش نکنید.

۴. خزانه جمهوری یاقوتستان

(Treasury of the Sakha Republic)

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

برای دیدن ثروت معدنی غنی و صنایع دستی سنتی از این موزه ی منحصر به فرد دیدن کنید. در سایه ی نقاشی های نفیس ماموت، مجسمه های کوچکی خواهید دید که با سنگ های قیمتی و الماس ۱۱ قیراطی مزین شده اند.

۵. موزه منطقه ای

(Regional Museum)

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

موزه ى منطقه اى بهترین مکان برای غرق شدن در فرهنگ یاقوتستان و آشنایی با اولین مهاجران روسی این منطقه است. در خارج از موزه یک اسکلت بزرگ که در سال 1961 یافت شده، به چشم می خورد.

۶. موسسه خاک منجمد

(Permafrost Institute)

یاکوتسک روسیه؛ سردترین شهر جهان

این موسسه در حدود ۲ کیلومتری غرب مرکز شهر واقع شده است. در این نهاد، آزمایشگاهی وجود دارد که دمای ثابت آن به منهاى ٦ درجه سانتی گراد می رسد. قیمت بالای این گزینه بیشتر مناسب تورهای گروهی می باشد.

در مطالب بعدى نيز سفرمى را همراهى كنيد تا با ديگر شهرهاى افراطى دنيا آشنا شويد…

نظرات کاربران