معرفی

هواپیمایی الاتحاد

هواپیمایی الاتحاد هرچند که سالیان درازی نیست وارد دنیای پرزرق‌وبرق و رقابتی هواپیمایی‌های درجه یک دنیا شده‌اند، اما در همین مدت کوتاه ۱۳ ساله، کارنامه‌ای موفق و رشدی چشمگیر داشته است. سال ۲۰۰۳ میلادی بود که با هدف کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت، خطوط هوایی الاتحاد به‌عنوان ایرلاین ملی امارات متحده عربی با بودجه ۵۰۰ میلیون درهم توسط حاکم ابوظبی و رئیس امارات، خلیفه بن زاید آل نهیان آغاز به کار کرد. رشد الاتحاد، از اوایل سال ۲۰۰۴ آغاز شد که تا به امروز هم، با شیب مثبت شگفت‌انگیزی ادامه یافته است.

etihad skytrax 5 star - هواپیمایی الاتحاد

برای دستیابی به چنین موفقیتی، عوامل بسیاری دخیل بوده و هستند؛ از همکاری و اسپانسر تیم‌های ورزشی شدن گرفته تا سرمایه‌گذاری‌های هنگفت برای خریدار شماره ۱ بودن هواپیماهای نسل جدید شرکت‌های سازنده. از همان ابتدای مسیر، هدف اصلی الاتحاد، مستحکم کردن روابط دنیای شرق و غرب و معرفی فرهنگ و رسوم جهان عرب به جهانیان بود. نام الاتحاد هم به نشان یکپارچگی امارت‌ انتخاب شد و با هدف جهانی شدن و کسب جایگاهی قابل توجه میان ایرلاین‌های برتر دنیا، تاریخچه Etihad Airways کلید خورد و امروزه این ایرلاین، با بیش ۱۰۰۰ پرواز در هفته به بیش از ۱۲۰ مقصد در سرتاسر جهان، ۵ ستاره کیفیت را از موسسه سنجش Skytrax کسب کرده است.

تاریخچه

در شهر ابوظبی و ماه ژوئن سال ۲۰۰۳ بود که ایده ابتدایی ایجاد خطوط هوایی الاتحاد شکل گرفت و جرقه ی یکی از موفق‌ترین ایرلاین‌های دنیا زده شد. در سال ۲۰۰۴، سفارش‌های الاتحاد به شرکت‌های بزرگ هواپیماسازی با مبالغی هنگفت آغاز شد: پنج هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ و ۲۴ هواپیمای ایرباس، من‌جمله ۴ هواپیمای A380 نخستین مجموعه تازه‌واردهای الاتحاد بودند که نخستین پروازهای بین‌المللی این مجموعه را به ژنو، بروکسل و تورنتو به دنبال داشت. با گذشت سه سال، پروژه تحت فرمان امیر ابوظبی، با اضافه شدن جمیز هوگان پر سابقه استرالیایی، که پیش از این نیز مدیر عامل Gulf Air بود شتابی دوچندان به خود گرفت.

در سال ۲۰۰۶، تعداد مقاصد تحت پوشش الاتحاد به ۳۰ رسید و هدف ۷۰ مقصد بعدی را در ذهن می‌پروراند.
این رشد روزافزون، دو سال بعد بزرگ‌ترین سفارش خرید در کل تاریخ صنعت هوانوردی را رقم زد. الاتحاد، در نمایشگاه هوایی بین‌المللی فارنبورو سال ۲۰۰۸ میلادی، فاکتوری متشکل از درخواست خرید ۲۰۵ فروند هواپیما را از خود بر جای گذاشت که نظر بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب کرد. اما هیچ‌کدام این‌ها پایان ماجرا نبود. برای بهبود تجربه مسافران از سفر هوایی و در عین حال مقابله با رقبا، الاتحاد ۳ سطح از رده First و Business و Economy خود را معرفی کرد:
Pearl Business / Coral Economy / Diamond First Class

FirstClass Standard.jpg - هواپیمایی الاتحاد

با این تفاوت که الاتحاد، مشتریان را پیش از سوار شدن به هواپیما و بر روی زمین به خود جلب می‌کرد. خودروهای لیموزین در اختیار مسافرین، که در ۲۴ نقطه دنیا آماده خدمات‌رسانی بودند و همچنین لانژهای درجه یک واقع در شهرهای ابوظبی، لندن، فرانکفورت، منچستر و دوبلین.

از اوایل سال ۲۰۰۹، ایرلاین الاتحاد فعالیت‌های خود را بیش‌ازپیش گسترش داد و وارد دوره جدیدی شد که بسیاری از مرز‌های معمول را جابه جا کرد. تعداد مسافرین سالیانه این شرکت، از رقم ناچیز ۳۴۰ هزار نفر در آغاز زمان تأسیس، تنها ظرف مدت ۶ سال به رقم چشمگیر ۷ میلیون نفر در سال ۲۰۰۹ رسید. رشدی حدوداً ۲۱ درصدی، چیزی در حدود، میانگین ۳.۵ درصد رشد در هر سال!

به واسطه همین پیشرفت‌ها و در ماه نوامبر سال ۲۰۰۹، الاتحاد بدل به نخستین خط هوایی خاورمیانه شد که جایزه ایرلاین برتر سال را به خود اختصاص داد و برای ۵ سال متوالی پس از آن، یعنی تا ۲۰۱۳ از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد. امری که بدون شک، تلاشی بسیار بیش‌ازپیش را طلب می‌کرد؛ البته طی مسیر موفقیت در جهان تجارتی با فضایی تا بدین میزان رقابتی، بسیار بیش از تلاش صرف را طلب می‌کند و با همین رویکرد بود که الاتحاد، کلید دیگر فعالیت‌های حرفه‌ای امروز خود را زد. موفقیت‌های مالی الاتحاد، تمامی نداشت و در سال ۲۰۱۰ میلادی، RPK / Revenue Passenger Kilometers که همان درآمد به ازای هر مسافر است، برای این شرکت از میزان ۲۰.۱ در سنت به ازای هر نفر عبور کرد تا رقم سود سالیانه ۲.۹ میلیارد دلار را برای این مجموعه موفق رقم بزند.

در ماه اوت همین سال، خطوط هوایی اتحاد، قرارداد همکاری ۱۰ ساله‌ای را با هواپیمایی Virgin استرالیا، به‌واسطه سهم ۲۲% اش در هلدینگ ویرجین استرالیا امضا کرد. توافقنامه‌ای که نقطه ی آغاز دوران جدیدی در مسیر حرفه‌ای اتحاد بود.
در راستای افزایش سهم خود در بازار جهانی و حضور پررنگ‌تر از پیش در کشور‌های غیر آسیایی، اتحاد ۲۹.۱% از سهام Airberlin که دومین ایرلاین بزرگ آلمان و دارنده رده ششم ایرلاین‌های اروپا بود را خریداری کرد. ادامه این سیاست، در سال ۲۰۱۲ موجب شد تا الاتحاد، ۴۰% از سهام هواپیمایی ملی جمهوری سیشل،  Air Seychelles و همین‌طور*۲.۹۸% از سهام Air Lingus را در اختیار گیرد.
*این میزان ۲ سال بعد به ۴.۱۱% افزایش پیدا کرد.

الاتحاد، در سال بعد یعنی ۲۰۱۳ هم همین روند را ادامه داد و ۴۹% از سهام Air Serbia که پیش‌تر با نام Jat Airways شناخته می‌شد را خرید و چند ماه بعد نیز شراکت ۳۳.۳% درصدی خود را در شرکت هواپیمایی سوئیسی Darwin Airline اعلام کرد و مدتی بعد نام آن را به Etihad Regional تغییر داد.

اما شاید بتوان گفت بزرگ‌ترین معامله ی تاریخ الاتحاد، به سال ۲۰۱۴ بازمی‌گردد، زمانی که این غول تازه‌وارد صنعت هوانوردی ۴۹% از سهام شرکت مشهور و بلندمرتبه Alitalia کشور ایتالیا را درازای مبلغ ۵۶۰ میلیون یورو خریداری نمود.

در تمام این مدت، همگام با رشد سهام، الاتحاد در دیگر زمینه‌های این صنعت همچون تعداد مسافران و کیفیت ناوگان همواره در حال پیشرفت و پیشروی بوده است و در این بین، برای تأمین زیرساخت‌های لازم، ترمینال ۳ فرودگاه در حال گسترش ابوظبی، به این ایرلاین اختصاص پیدا کرده است. الاتحاد هم برای حفظ مشتریان و مسافران خود، از ماه اوت سال ۲۰۰۶ برنامه‌ای با عنوان Etihad Guest را آغاز کرد که به نوعی باشگاه هواداران الاتحاد به حساب می‌آید. در این طرح، مسافران می‌توانند در ازای میزان مسافتی که با پروازهای اتحاد پیموده‌اند، از میان مجموعه ی متنوع ۱۸۰۰ آیتمی متشکل از پروازهای تفریحی و یا دیگر هدایایی که از طریق همکاری با بیش از ۲۰۰ شرکت فراهم می‌شود، جوایز خود را انتخاب کنند.
باوجود تمامی این خدمات، اتحاد هرگز از تأثیری که رخدادهای ورزشی و اجتماعی می‌توانند بر افکار عمومی داشته باشند غافل نشده است و به همین دلیل از رخداد‌های مسابقات اتومبیلرانی فرمول ۱ گرفته تا لیگ برتر فوتبال انگلیس را حمایت کرده و در این زمینه‌های سرمایه‌گذاری‌های بسیاری نیز داشته است، ازجمله تیم‌های:

Harlequins F.C., Harlequins Rugby League, Manchester City FC, Scuderia Ferrari, Anorthosis Famagusta FC, Melbourne City FC, New York City FC, Washington Wizards, Washington Capitals

که در زمینه‌هایی چون فوتبال، هاکی روی یخ، بسکتبال و راگبی فعال هستند.

A8501 - هواپیمایی الاتحاد

اتحاد، به عنوان یک مجموعه بین‌المللی امروزه ۸۰۰۰ کارمند از ۱۲۰ ملیت مختلف را گرد هم آورده است و بیش از ۱۰۰۰ پرواز را در هر هفته به ثبت می‌رساند. مجموع این پروازها، ۶۳ کشور در ۶ قاره را در برمی‌گیرد:

استرالیا، بحرین، بنگلادش، بلاروس، بلژیک، برزیل، کامرون، کانادا، چین، کلمبیا، قبرس، جیبوتی، مصر، اتیوپی، فرانسه، گرجستان، آلمان، یونان، هند، اندونزی، ایران، عراق، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، اردن، قزاقستان، کنیا، کویت، لبنان، لوکزامبورگ، مالزی، مالدیو، مراکش، میانمار، نپال، هلند، نیجریه، عمان، پاکستان، فیلیپین، پورتوریکو، قطر، روسیه، عربستان سعودی، سنگال، صربستان، سیشل، سنگاپور،آفریقای جنوبی، کره، اسپانیا، سریلانکا، سودان، سوئیس، تانزانیا، تایلند، ترکیه، اوگاندا، امارات متحده عربی، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، ویتنام.

ناوگان

A319-100LR

۲ فروند

حداکثر وزن برخاست: ۷۵.۵ تن

طول بال: ۳۵.۸ متر

طول: ۳۳.۸۴ متر

ارتفاع: ۱۱.۷۶ متر

بیشینه سرعت: ۸۷۱ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر:۱۶۰ نفر

Etihad A319 100 1 - هواپیمایی الاتحاد

etihad A319 100 - هواپیمایی الاتحاد

A320-200

23 فروند

حداکثر وزن برخاست: ۷۸ تن

طول بال: ۳۵.۸ متر

طول: 37.57 متر

ارتفاع: ۱۱.۷۶ متر

بیشینه سرعت: ۸۷۱ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 220 نفر

Etihad A320 200SL - هواپیمایی الاتحاد

etihad A320 200 - هواپیمایی الاتحاد

A321-200

10 فروند

حداکثر وزن برخاست: ۹۳۵.۵

طول بال: ۳۵.۸ متر

طول: ۴۴.۵۱ متر

ارتفاع: ۱۱.۷۶ متر

بیشینه سرعت: 871 کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 220 نفر

Etihad A321 200SL 1 - هواپیمایی الاتحادetihad A321 200 - هواپیمایی الاتحاد

A330-200

20 فروند

حداکثر وزن برخاست: ۲۴۲ تن

طول بال: ۶۰.۳ متر

طول: ۵۸.۸۲ متر

ارتفاع: ۱۷.۳۹ متر

بیشینه سرعت: ۴۹۳ کیلومتر بر ساعت

 ظرفیت مسافر: ۳۳۵ نفر

Etihad A330 200 FSP - هواپیمایی الاتحاد

etihad A330 200 - هواپیمایی الاتحاد

A330-300

6 فروند

حداکثر وزن برخاست: ۲۴۲ تن

طول بال: ۶۰.۰۳ متر

طول: ۶۳.۶۷ متر

ارتفاع: ۱۶.۸۳ متر

بیشینه سرعت: ۴۹۳ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: ۳۳۵ نفر

Etihad A330 300 FSP 1 - هواپیمایی الاتحاد

etihad A330 300 - هواپیمایی الاتحاد

A340-500

3 فروند

حداکثر وزن برخاست: 372 تن

طول بال: ۶3.45 متر

طول: ۶7.93 متر

ارتفاع: ۱7.28 متر

بیشینه سرعت: 913 کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 375 نفر

Etihad A340 500 1 - هواپیمایی الاتحاد

etihad A340 500 - هواپیمایی الاتحاد

A340-600

7 فروند

حداکثر وزن برخاست:۳۸۰ تن

طول بال: ۶۳.۴۵ متر

طول: ۷۵.۳۶ متر

ارتفاع: ۱۷.۲۲ متر

بیشینه سرعت: 9۱۴ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: ۳۷۵ نفر

Etihad A340 500 - هواپیمایی الاتحاد

etihad A340 600 - هواپیمایی الاتحاد

A380-800

8 فروند

حداکثر وزن برخاست: ۵۷۵ تن

طول بال: ۷۹.۷۵ متر

طول: ۷۲.۷۲ متر

ارتفاع: ۲۴.۰۹ متر

بیشینه سرعت: ۱۰۲۰ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: ۸۵۳ نفر

A380 800 - هواپیمایی الاتحادetihad A380 800 - هواپیمایی الاتحاد

777-200LR

10 فروند

حداکثر وزن برخاست: ۳۴۷.۵ تن

طول بال: ۶۴.۸ متر

طول: ۶۳.۷۳ متر

ارتفاع: ۱۸.۰۶ متر

بیشینه سرعت: ۹۴۵ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: ۴۵۱ نفر

Etihad 777 200LR 1 - هواپیمایی الاتحادetihad B777 200LR - هواپیمایی الاتحاد

777-300ER

20 فروند

حداکثر وزن برخاست: ۲۹۷.۵ تن

طول بال: ۶۰.۹۳ متر

طول: ۶۳.۷۳ متر

ارتفاع: ۱۸.۵ متر

بیشینه سرعت: ۹۴۵ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: ۴۵۱ نفر

Etihad   Boeing 777 300 ER 2 - هواپیمایی الاتحاد

etihad B777 300ER 3class - هواپیمایی الاتحادetihad B777 300ER 2class v2 - هواپیمایی الاتحاد

787-9

حداکثر وزن برخاست: ۲۵۴ تن

طول بال: ۶۰.۱۲ متر

طول: ۶۲.۸۱ متر

ارتفاع: ۱۷.۰۲ متر

بیشینه سرعت: ۹۵۴ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر:۲۸۰ نفر

787 9 1 - هواپیمایی الاتحادetihad B787 9 3class - هواپیمایی الاتحاد

غذا

الاتحاد، همچون دیگر رقبای خود در این صنعت با تمام توان ظاهر شده است و باید گفت یکی از قدرتمندترین کادرهای ممکن را گرد هم آورده است. طبق معمول شرکت های هواپیمایی، سرآشپز الاتحاد، آشپزی شناخته شده و بسیار نامدار است.

Luke Nguyen آشپز نامدار و دورگه ویتنامی-استرالیایی، یکی از آشپزهای زبده این ایرلاین است. اما در مجموعه خطوط هوایی اتحاد، بیش از ۲۰۰ آشپز از ۳۵ کشور جهان مشغول به کارند. آشپزهایی که با وسواسی عجیب انتخاب می شوند تنها در صورتی میتوانند برای عضویت در این مجموعه اقدام کنند، که دست کم ۶ سال سابقه کار در رستوران های لوکس را داشته باشند.

Luke Nguyen - هواپیمایی الاتحاد

در صورت قبولی، آموزشی  ۸ الی ۹ هفته ای در انتظار آشپزهاست؛ تا هم با قوانین عجیب و غریبی مثل لزوم استفاده از کاردهای پلاستیکی به جای فلزی آشنا شوند و هم با شرایط ویژه آشپزی در ارتفاع ۴۰ هزار پایی از سطح زمین خو بگیرند.

در منو هواپیمایی اتحاد، تقریبا هیچ اثری از محدودیت دیده نمی شود. از استیک گریل شده و ماهی آزاد کبابی گرفته تا کرم بروله با دبل اسپرسو و حتی خاویار ناب دریای خزر.

پر واضح است که کلیه مواد به کار رفته در غذاهای این ایرلاین از مواد تازه و دستچین شده اولیه تهیه می شوند و در مورد کیفیت تک تک آنها حساسیتی مثال زدنی به کار می رود. علاوه بر این ها، الاتحاد مشتریان ویژه خود را از یاد نبرده است و غذاهای متنوعی برای افراد دارای رژیم خاص در نظر گرفته است. از گیاه خواران و بیماران دیابتی گرفته تا پیروان ادیان مختلف و آیین های گوناگون با پرهیزهای مخصوص به خود. حتی اگر به ماده غذایی خاصی حساسیت دارید و یا رژیم مخصوص به خود را دنبال می کنید، تنها کافیست ۲۴ ساعت قبل از پرواز به آشپزخانه اتحاد، اطلاع دهید تا آنچه باب میلتان هست را در پرواز نوش جان کنید.

قطعا بی دلیل نبوده که آشپزهای Etihad از سوی Skytrax عناوین و جوایز بهترین غذاهای ایرلاین ها را دریافت کرده اند.

شبکه پروازی

etihad map routes1 - هواپیمایی الاتحاد

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس

آدرس دفتر هواپیمایی الاتحاد در تهران:

خیابان ولیعصر، رو به روی پارک ملت، برج سایه، طبقه سوم، واحد 6

شماره تماس: 021-22055556

رزرو پرواز: 021-22055556

آدرس پست الکترونیک: thrtkt@etihad.ae

آدرس سایت: http://www.etihad.com/en-ir/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
1.4KPosts
529Comments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe