معرفی

هواپیمایی ساها در سال ۱۳۶۹ توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد. دفتر مرکزی هواپیمایی ساها واقع در تهران می باشد. نام شرکت ساها مخفف «سرویس ارتباط هوایی ارتش» است که علاوه بر جابجایی پرسنل ارتش، افراد غیرنظامی را هم جابجا می‌کرد.

هواپیمایی ساها دارای چهار فروند هواپیما که یک فروند آن پیش از این زمین‌گیر شده بود و سه فروند بوئینگ ۷۰۷ با میانگین سنی ۳۶ تا ۳۸ سال بودند. بوئینگ‌های ۷۰۷ هواپیمایی ساها در ابتدا هواپیماهای سوخت‌رسان در نیروی هوایی ارتش بودند که سپس به مدل مسافربری تغییر کاربری داده شدند.

تاریخچه

هواپیمایی ساها در سال ۱۳۶۹ توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد. بیشتر پروازهای مسافربری شرکت هواپیمایی ساها با ۵ فروند بوئینگ ۷۰۷ و اکثر عملیات باربری به با ۲ فروند بوئینگ ۷۴۷ انجام می‌شد. مقاصد پروازی ساها از فرودگاه مهرآباد به مشهد، کیش، عسلویه و شیراز بود.

اما تمام پروازهای مسافربری هواپیمایی ساها به علت فرسوده بودن هواپیماهای بوئینگ ۷۰۷، به حالت تعلیق درآمده اند. هواپیمایی ساها آخرین کاربر بوئینگ ۷۰۷ به عنوان یک هواپیمای مسافربری در جهان بود و به علت بالابودن سن ناوگان در روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ از سوی سازمان هواپیمایی کشوری لغو امتیاز شد.

اما به زودی پروازهای این هواپیمایی مجدد آغاز به کار خواهند کرد.

ناوگان

۵ فروند بوئینگ ۷۰۷ همگی غیرفعال

۳ فروند بوئینگ ۷۴۷–۲۰۰ همگی غیرفعال

۱ فروند بوئینگ ۷۴۷–۱۰۰ غیرفعال

۲ فروندAirbus A300B4 تحویل داده شده به شرکت هواپیمایی معراج

EP SHV B707 3J9C saha air - هواپیمایی ساها

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس

آدرس سایت

http://www.sahaair.com/

مرکز تماس

66630101

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
1.2KPosts
406Comments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe