رویدادهای ملی چین

معرفی رویدادهای ملی چین

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

رویدادهای ملی چین

چین، کشوری مدرن و صنعتی و در عین حال ریشه دار و کهن می باشد. در واقع مردم کشور چین، وابسته به آداب و رسوم دیرینه ی خود هستند و پایبند به برخی سنت ها از قبیل رویدادهای ملی چین می باشند و هر آن چه از نیاکانشان به یادگار مانده است را، تا به امروز حفظ نموده اند. وجود تعدد رویدادهای ملی چین نیز گواهی بر همین سنت دوستی و پایبندی به آن ها توسط چینی ها می باشد.

با مراجعه به تقویم چینی درمیابیم که بسیاری از جشن ها و رویدادهای ملی کشور چین و شهر پکن، ناشی از باورهای نیاکان چینیان بوده است که همچنان با شور و هیجانی عمیق، مورد توجه قرار گرفته و ارج نهاده می شود. در این بخش با تعدادی از مهم ترین رویدادهای ملی چین و جشن هایی که در شهر پکن برگزار می شود، آشنا خواهیم شد و به بررسی دلایل هر یک خواهیم پرداخت.

رویداد های ملی چین

 

جشن ملی چین مقارن با سال نو در این کشور

جشن ملی چین، یکی از مهم ترین رویدادهای ملی این کشور است و طولانی ترین تعطیلات را با خود به همراه می آورد. اکثر مردم چین در این تعطیلی به مسافرت می روند و تمامی هتل های موجود در شهرهای مختلف آن، رزرو شده می باشند. جشن ملی چین همزمان با اولین روز از اولین ماه قمری اتفاق می افتد و به مدت یک هفته به طول می انجامد. لازم به ذکر است که وضعیت ترافیکی در بسیاری از شهرها از جمله پکن، عادی نبوده و ازدحام و شلوغی در جای جای شهرها به چشم می خورد.

فرهنگ و تمدن مادها
ادامه مطلب

رویداد های ملی چین

 

گرامیداشت زادروز گوانیین

گوانیین، به عنوان خدای بخشش در کشور چین شناخته می شود و معابد بودایی بسیاری، دارای سمبل ها و نشانه های این ایزدبانو می باشند. مردم در روز تولد این خدای بودایی، به معابد بودایی موجود در شهرهای مختلف رفته و به شرکت در مراسم بودایی ها می پردازند. چه بسا گردشگرانی که هم زمان با این مراسم در پکن بوده، از تماشای آیین خاص اجرا شده در معابد لذت بسیار برده اند.

رویداد های ملی چین

 

روز جاروکشی آرامگاه ها

از دیگر رویدادهای ملی چین که در روزی مشخص و در سراسر کشور برگزار می شود، می توان به روز جاروکشی آرامگاه ها اشاره کرد. در این روز که نزدیک به عید پاک و مقارن با 5 آپریل برگزار می شود، تمامی افراد به آرامگاه ها رفته و مزار نزدیکان و اقوامشان را تمیز می نمایند. در این روز چینی ها با گذاشتن دسته گل بر روی قبر عزیزانشان، یاد آن ها را گرامی می دارند و طبق آیین خاصی، پول باقی مانده از آن شخص را آتش می زنند.

رویدادهای ملی چین

 

جشنواره ی میانه ی فصل پاییز در چین

این جشنواره نیز، از جمله جشن هایی است که به صورت ملی و در سراسر کشور برگزار می شود. جشنواره ی میانه ی فصل پاییز چین، هر ساله در اواسط هشتمین ماه قمری برگزار می شود. در این روز چینی ها برای تماشای ماه به آسمان خیره می شوند و با خوردن کیک خوشمزه ای به نام یوئه بینگ و تفریح و سرگرمی، این رویداد ملی را در تمام شهرهای کشور چین جشن می گیرند.

موزه های سنگاپور برای دوستداران فرهنگ و هنر
ادامه مطلب

رویداد های ملی چین

 

برگزاری جشن فانوس چین

جشن فانوس چین به عنوان روزی تعطیل در تقویم رسمی ثبت نشده است، اما توسط تمام مردم چین به رسمیت شناخته می شود و به صورت بسیار شاد و رنگارنگ، در شهرهای مختلف برگزار می شود. جشن فانوس در میانه ی اولین ماه قمری برگزار می شود و کودکان با درست کردن و یا خریداری فانوس های کاغذی و گرفتن آن ها در دست، در کوچه و خیابان ها راه رفته و به تفریح و سرگرمی می پردازند.

رویداد های ملی چین

اگر از علاقه مندان به مقصد گردشگری چین هستید و قصد سفر به چین را دارید می توانید با مراجعه به وبلاگ سفرمی راهنمای سفر به چین و مقالات مرتبط به این مقصد جذاب را مطالعه نمایید تا با آگاهی کافی سفر کنید. همچنین می توانید پرواز به شهرهای مختلف چین و هتل های هر نقطه از چین را از طریق سایت سفرمی به آسانی رزرو نمایید.

نظرات کاربران