موزه ی انقلاب کوبا

موزه انقلاب کوبا ؛کاخی عظیم الجثه

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۴ تیر ۱۳۹۷

آشنایی با موزه ی انقلاب کوبا | Museum of the Revolution

انقلاب کوبا به رهبری فیدل کاسترو، یکی از مهم ترین وقایع تاریخی جهان می باشد که بارها و بارها در تمامی فیلم ها و کتاب ها به آن پرداخته شده است و شاید کم تر کسی باشد که این روزها، هیچ اطلاعاتی از انقلاب کوبا و رهبر مشهور و محبوب آن نداشته باشد. موزه ی انقلاب کوبا ، موزه ای واقع در منطقه ی قدیمی هاوانا در جمهوری کوبا می باشد که در بنایی قدیمی و به مرور زمان شکل گرفته است. بنایی که زمانی، کاخ ریاست جمهوری سیاستمدارانی همچون ماریو گارسیون منوکال بوده است و پس از انقلاب کوبا به محلی برای نگه داری آثار به جای مانده از آن دوره ی تاریخی تبدیل گشته است. در ادامه با تاریخچه ی مختصری از موزه ی انقلاب کوبا آشنا خواهیم شد و ویژگی های بارز معماری این بنای تاریخی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

موزه انقلاب کوبا

موزه انقلاب کوبا

 

تاریخچه ی موزه ی انقلاب کوبا

تاریخچه ی این بنای تاریخی به سال 1909 بازمی گردد. در آن زمان ژنرالی به نام اوبرت تصمیم گرفت تا کاخی باشکوه برای اداره ی امور استانی ساخته شود و طبق دستور او کاخی عظیم الجثه در مجاورت با دیواره های قدیمی شهر ساخته شد. در جریان ساخت این بنا بود که بانوی اول کوبا، خانم ماریانا سوا، بسیار علاقه مند به این کاخ با شکوه شدند و همین مساله باعث شد تا رئیس جمهور وقت، ماریو گارسیا منوکال این بنا را به عنوان کاخ ریاست جمهوری خود برگزینند. در سال 1920 بود که ساخت بنا به پایان رسیده و رسما و قانونا به عنوان محل زندگی رئیس جمهور مورد استفاده قرار گرفت. سال ها گذشت و انقلاب کوبا به وقوع پیوست و در سال های 1959 تا 1965 و پس از پیروزی انقلاب کوبا، این بنای تاریخی مقر دولن و شورای وزیران و همچنین محلی برای تشکیل کمیته ی حزب کمونیست کوبا گشت. همین مساله باعث شد تا رفته رفته آثار به جای مانده از انقلاب کوبا در این ساختمان جمع شوند و این بنا در سال 1974، رسما به موزه ی انقلاب کوبا تبدیل شود.

یکی از برترین موزه های جهان، در چند قدمی شما
ادامه مطلب

فیدل کاسترو

لازم به ذکر است که موزه ی انقلاب کوبا ، توسط معماران برجسته ای همچون Rodolfo Marurí و  Paul Belau ساخته شده است و ساخت آن هزینه ای در حدود 1.5 میلیون پزو کوبا را با خود به همراه داشته است.

موزه انقلاب کوبا

بررسی ویژگی های کالبدی و معماری موزه ی انقلاب کوبا

ساختمان موزه ی انقلاب کوبا، بسیار با شکوه و خارق العاده است و همواره مورد توجه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا قرار می گیرد. دیواره های خارجی این موزه از سنگ ساخته شده اند و نمادی از قدرت و عظمت می باشند. محیط داخلی از بتن آرمه ساخته شده است و راه پله ای مرمرین در آن به چشم می خورد. یکی از مهم ترین مولفه های معماری داخلی موزه ی انقلاب کوبا ، طاق کاشی کاری شده موجود در آن می باشد که توسط معمارانی برجسته به نام های ای والدراما و ام گونزالس طراحه شده است و انتهای آن به سفال می رسد. برای بازدید از از این موزه بهتر است ابتدا به طبقه ی آخر بروید و سیر انقلاب کوبا را که در هر طبقه روایت شده دنبال نمایید. این چنین به راحتی می توانید با حوادث پیش از انقلاب کوبا، وقایع انقلاب و رویدادهای بعد از آن آشنا شوید و اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

موزه انقلاب کوبا

با سایت گردشگری سفرمی همراه باشید و مقالات تهیه شده در این سایت را مورد مطالعه قرار دهید. در این سایت اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص شهرها و کشورهای مختلف جهان به دست خواهید آورد و با جاذبه های گردشگری موجود در هر یک آشنا خواهید شد و سفر خود را، به با کیفیت ترین شکل ممکن تجربه خواهید نمود.

عشق، طبیعت و یوگا؛ فستیوال Bali spirit
ادامه مطلب

نظرات کاربران