نمایشگاه جهانی اکسپو 2020 در دبی

اکسپو 2020 دبی

کل : 15

میانگین : 4.6

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۰

اکسپو 2020 دبی فرصتی بی نظیری برای بازدید از 192 کشور جهان است که همگی در دبی و در مجموع نمایشگاه جمع شده‌اند. اکسپو در واقع بزرگ‌‌ترین نمایشگاه جهان است. این نمایشگاه هر پنج سال یک بار به مدت 6 ماه برگزار‌‌ می‌شود. از نظر اهمیت بعد از جام جهانی و المپیک سومین رویداد مهم جهان به حساب‌‌ می‌آید.

در این نمایشگاه 192 کشور حضور پیدا‌‌ می‌کنند و در فضایی مختص به خود فرهنگ، دستاوردها و نوآوری‌های‌شان را به نمایش‌‌ می‌گذارند. این نمایشگاه در چندین حوزه از جمله صنایع مختلف، تکنولوژی، هنر، گردشگری، هوش مصنوعی و … فعالیت دارد. به همین دلیل شرکت در این نمایشگاه اهمیت زیادی دارد. اکسپو فرصت ایده آلی برای تعامل شرکت‌ها و کشف فرصت‌های شغلی جدید فراهم می‌کند.
اکسپوی دبی 2020 نمایشگاهی جهانی است که قرار بود در اکتبر 2020 افتتاح شود؛ منتها به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های سفرهای خارجی و داخلی در کرونا، این نمایشگاه به تاخیر برگزار‌‌ می‌شود. البته این تاخیر تصمیم تمام شرکت کنندگان نمایشگاه بود. به علاوه با تصمیم جمعی قرار است نمایشگاه با همان نام اکسپوی 2020 به جای اکسپو 2021 افتتاح شود.

برای شرکت در این نمایشگاه همچنان برای جلوگیری از شیوع کرونا تدابیری در نظر گرفته شده است. از جمله آن‌ها می‌توان به الزام استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی اشاره کرد. همچنین تمام افراد بالای 18سال باید دو دوز واکسن را تزریق کرده باشند. دبی در سال 2013 در مجمع عمومی این نمایشگاه در پاریس به عنوان میزبان اکسپو دبی 2020 انتخاب شد. هرچند روسیه(یکاترینبورگ)، برزیل(سائوپائولو) و‌‌ترکیه(ازمیر) هم کاندید رویداد مهم اکسپو 2020 بودند. اما در نهایت دبی با بالاترین رای برای این میزبانی انتخاب شد.

 

اکسپو 2020 در شهر دبی

 

نمایشگاه جهانی اکسپو 2020

نمایشگاه اکسپوی 2021 دبی یا همان نمایشگاه 2020 در بخش جنوب شهر دبی و در نزدیکی ابوظبی برگزار‌‌ می‌شود. مساحت نمایشگاه اکسپوی دبی 438 هکتار است که در اطراف میدان الوصل بنا شده است. این میدان سه بخش اصلی نمایشگاه را به یکدیگر متصل‌‌ می‌کند. میدان الوصل و بسیاری از بخش‌ها به طور اختصاصی برای برپایی نمایشگاه ساخته شده‌اند. البته این سازه‌ها بعد از نمایشگاه نیز همچنان پابرجا خواهند بود و فعالیت خود را در زمینه‌های دیگری ادامه می‌دهند. نمایشگاه روی سه موضوع «فرصت، تحرک و پایداری» تمرکز دارد و ساختار نمایشگاه نیز به صورت سه بخش مجزا به تفکیک همین موضوعات بنا شده است. شعار اصلی نمایشگاه نیز «ارتباط ذهن‌ها، خلق آینده» است.

رودخانه‌ی سنگی، شگفتی دیگری از روسیه
ادامه مطلب

هر کشور یک پاویون یا غرفه مخصوص به خود دارد. کشورها با توجه به اهداف برنامه‌های‌شان در یکی از سه بخش اصلی قرار‌‌ می‌گیرند. اکسپوی دبی میلیون‌ها بازدید کننده دارد به همین دلیل فرصت ایده آلی برای شرکت کنندگان اکسپو است. در واقع هدف برگزاری این نمایشگاه فراهم آوردن فرصت رویایی بین شرکت‌ها و بازدیدکنندگان آن است. شرکت کنندگان می‌توانند دست‌آوردهای خود را در بازاری جهانی به نمایش در بیاورند و از فرصت‌های منحصر به فردی استفاده کنند.

شرکت‌های این نمایشگاه، مخاطبین آن و شرکت‌های بازدید کننده با هزاران فرصت شغلی جدید رو به رو هستند. آن‌ها اطلاعات، راهکارها و تکنولوژی خود را در اختیار یکدیگر‌‌ می‌گذارند و بدین ‌‌ترتیب فرصت‌های جدیدی را ایجاد‌‌ می‌کنند. شرکت کنندگانی که در بخش «فرصت» پاویون قرار دارند، روی پتانسیل افراد و جوامع تمرکز‌‌ می‌کنند. شرکت کنندگان بخش «تحرک» نیز نوآوری‌ها و ابداعات جدیدی در راستای زندگی هوشمند، به صورت فیزیکی و مجازی ارائه می‌دهند. در بخش پایداری نیز شرکت کنندگان بیشتر روی موضوعاتی مانند پایداری کره زمین، شرایط اقلیمی هر منطقه و تغییرات آب و هوایی آن تمرکز می‌کنند.

 

نمایشگاه اکسپو 2021

 

چه چیزی در اکسپو 2020 در انتظار مخاطبان است؟

کسپو 2020 رویدادی شگفت انگیز است که علاوه بر جایگاه ویژه‌ای که در پیشرفت علمی و تکنولوؤی دارد، یک فرصت ایده آل برای تجربه‌های جدید و لذت بردن از دبی است. دبی سال‌ها است که در صدر لیست گردشگران قرار دارد. شاید پیشگام بودن دبی در ساخت سازه‌های منحصر به فرد و امکانات درجه یک و لوکس اصلی‌‌ترین دلیل این موضوع باشد. به طوری که تور دبی را‌‌ می‌توان در زمره لوکس‌‌ترین و گران‌‌ترین سفرها قرار داد. در عین حال نیز‌‌ می‌توان سفری مقرون به صرفه به این شهر داشت.

باغ بومارزو، سرزمین هیولاها
ادامه مطلب

مخاطبان نمایشگاه اکسپو 2020 با مجموعه‌ای وسیع از سرگرمی‌ها رو به رو هستند. سالن‌های آمفی تئاتر و کنسرت‌های موسیقی بخشی از این برنامه‌ها است. در طول مدت نمایشگاه آتش بازی، آکروبات بازی، اجرای کمدین‌ها و … چندین برنامه شاد اجرا‌‌ می‌شود. در کنار این‌ها مخاطبین‌‌ می‌توانند با فرهنگ هر کشور و آداب آن‌ها آشنا شوند. به علاوه این نمایشگاه 200 رستوران دارد که غذاهای متنوعی از تمام کشورهای مختلف را سرو‌‌ می‌کنند.

جالب است بدانید در طول نمایشگاه که 6 ماه است، چندین جشن از کشورهای مختلف برگزار‌‌ می‌شود. جشن سال نو چینی‌ها، جشن کریسمس و روز ملی امارات متحده عربی از جمله این جشن‌ها است. در این نمایشگاه همه چیز حساب شده است؛ به عنوان مثال برای کسانی که قصد دارند با فرزندان‌شان به نمایشگاه بروند، دو پارک تفریحی کودک در نظر گرفته شده است.

 

مهم ترین رویداد نمایشگاهی جهان در دبی

 

چطور از اکسپو دبی بازدید کنیم؟

برای بازدید از این نمایشگاه باید از طریق سایت www.expo2020dubai.com اقدام به تهیه بلیط کنید. برای سفر‌‌ می‌توانید از آژانس‌های گردشگری تور دبی را رزرو کنید و یا شخصا برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل اقدام نمایید. البته در صورت رزرو تور از آژانس سفرمی تمام امور از ویزای دبی گرفته تا بلیط اکسپو 2020 و … همه را آژانس برای‌تان انجام‌‌ می‌دهد.

اگر شخصا‌‌ می‌خواهید بلیط بازدید از نمایشگاه را تهیه کنید، باید بدانید که چند نوع بلیط وجود دارد. از آنجایی که این نمایشگاه 6 ماه است، هر روز آن با روز دیگر فرق‌‌ می‌کند، و هر روز آن تجربه‌ای جدید است. بلیط‌های پرمیوم گران‌ترین بلیط این نمایشگاه هستند، که دسترسی نا محدودی برای بازدید از نمایشگاه دارند. همین طور برای تهیه غذا و نوشیدنی به دارندگان این بلیط تخفیف‌‌ داده می‌شود.

زیبایی خیره کننده جزایر صباح مالزی
ادامه مطلب

هرچند اکسپو را نمی‌توان در یک روز دید و وقت بیشتری‌‌ می‌خواهد اما با این حال بلیط‌های یک روزه نیز دارد. همین طور بلیط‌های چند روزه نیز ارائه‌‌ می‌شود که امکان بازدید از نمایشگاه را به مدت 30 روز‌‌ فراهم می‌کند. بد نیست بدانید بلیط اکسپو برای افراد زیر 18 سال، افراد بالای 60 سال و افراد توان‌یاب رایگان است. این افراد‌‌ می‌توانند یک نفر را به عنوان همراه داشته باشند که البته باید خودش بلیط تهیه کند. منتها می‌تواند از تخفیف 50 درصدی استفاده کند.

نظرات کاربران