آشپزخانه ی شناور دنیا ؛ دبی

اولین آشپزخانه ی شناور دنیا؛ دبی

کل : 2

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

آشپزخانه ی شناور دبی

آشپزخانه ی شناور دبی” به زودی این امکان را فراهم میسازد که بر روی آب های نیلگون خلیج فارس غذا سفارش دهید و همان جا میل کنید. در ادامه با سفرمی همراه باشید تا با اولین آشپزخانه ی شناور دنیا در دبی آشنا شوید.

اولین آشپزخانه ی شناور دنیا ؛ دبی

 

فود تراک روی آب؛ آشپزخانه ی شناور دبی

تصور کنید در حالی که بر روی قایق بادبانی و یا قایق موتوری خود نشسته اید و در میان آب های خلیج فارس خوش می گذرانید، یک همبرگر تازه هم به شما بدهند! باید بگوییم که این تصور خیالی شما به زودیِ زود قرار است به حقیقت بپیوندد.

قرار است آکوا پَد (Aqua Pod)، اولین آشپزخانه ی شناور دنیا به زودی در دبی شروع به کار کند و شما می توانید در تور دبی غذاهای خوشمزه ای را در میان آب ها نوش جان کنید.

آشپزخانه ی رستوران شناور آکوا پَد به قایق های بادبانی و یا موتوری پرچمی می دهد و زمانی که هر یک احساس گرسنگی کردند این پرچم را تکان می دهند. این کار به نحوی به سرعت اورژانس انجام می شود. پس از اینکه پرچم را تکان دهید، سفارش غذای شما به سرعت آماده می شود؛ و قایق سریع السیر مخصوص، غذای گرم و تازه ای که آماده ی خوردن است را به دستتان می رساند. همچنین گردشگرانی که سوار بر جت اسکی و یا قایق های کوچک هستند می توانند به شخصه کنار رستوران شناور بروند و غذای خود را به صندوقدار سفارش دهند.

اولین آشپزخانه ی شناور دنیا ؛ دبی

 

موسس و مدیریت رستوران شناور دبی

غذاهای رستوران شناور دبی توسط احمد یوسف، بنیان گزار استودیوی طراحی معماری آبزیان پخته می شوند. به نقل از احمد یوسف، رستوران شناور آکوا پَد ابتدا در جمیرا آغاز به فعالیت خواهد کرد و مناطقی از قبیل کایت بیچ و الصفوح را تحت پوشش قرار خواهد داد.

محبوب ترین غذاهای هنگ کنگی
ادامه مطلب

اولین آشپزخانه ی شناور دنیا ؛ دبی - جمیرا

موسس رستوران شناور آکوا پَد، احمد یوسف، قصد دارد ابتدا با فروش همبرگر آغاز به کار نماید و پس از آن انواع پیتزا ها را بپزد. همچنین قرار است ارائه ی دسرها بر اساس تقاضای مشتریان باشد. ظرفیت کارکنان این رستوران شناور 6 نفر می باشد.

غذاهایی که قرار است در آکوا پَد 377 مربع فوتی تهیه شوند به مدیریت سالت بِی (Salt Bay) می باشد. سالت بِی دارای منوی همبرگر خلاقه است و شامل انواع همبرگر از قبیل ثینک بیف، چیکن برگر، موتزارلا برگر به همراه کارید مایوریال دِویل کوک و غیره می باشد.

اولین آشپزخانه ی شناور دنیا ؛ دبی

 

چرا همبرگر؟

بر اساس تحقیقات صورت گرفته همبرگر از غذاهای مورد علاقه ی گردشگرانی است که برای تفریح به ساحل می روند. اما طبیعتاً در آینده برای تنوع غذایی بیشتر حتما تقاضا خواهند داد. آشپزخانه ی رستوران شناور کاملا مجهز است و امکان پخت هر نوع غذا در آن فراهم می باشد.

اولین آشپزخانه ی شناور دنیا ؛ دبی

 

در مصاحبه با گُلف نیوز، موسس رستوران شناور دبی عنوان کرد:

ایده ی رستوران شناور آکوا پَد همانند فود تراک (food truck) است؛ با این تفاوت که در فود تراک غذا را روی زمین و در خودرو به مشتری تحویل می دهد، اما رستوران شناور آکوا پَد غذا را بر روی آب و در انواع جت اسکی و قایق ارائه می دهد.

همچنین ایده ی رستوران شناور آکوا پَد با توجه بر توسعه ی پایدار اجر می گردد. این رستوران به صورت الکتریکی کار می کند و از سیستمی بهره مند است که زباله های پراکنده در آب دریا و اطرافش را جمع آوری می کند. سازگار بودن با محیط زیست و توسعه ی پایدار رستوران شناور آکوا پَد یکی از مهم ترین و بهترین ویژگی های آن است.

غذاهای مخصوص کریسمس در کشورهای مختلف!
ادامه مطلب

 

نظرات کاربران