غذاهای خیابانی استانبول

با بهترین غذاهای خیابانی استانبول آشنا شوید

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

غذاهای خیابانی استانبول

غذاهای خیابانی استانبول | استانبول یکی از بزرگترین شهرهای دنیا بشمار می رود. جمعیت رسمی استانبول بیش از 14 میلیون نفر است و در سال های اخیر با ورود مهاجران و پناهندگان کشورهای مختلف افزایش بیشتری داشته است. غذاهای استانبول بسیار لذیذ هستند و در عین حال قیمت های مناسبی دارند.

وقتی به تور استانبول می روید، دست فروشان زیادی را می بینید که در محله های مختلف غذاهای خیابانی می فروشند. از سیمیت گرفته تا ساندویچ ماهی در تنگه ی بسفر که نمادی از استانبول هستند. این شهر زیبا غذاهای متنوع زیادی دارد، به ویژه غذاهای خیابانی استانبول که در اواخر شب و یا هر زمانی که رستوران ها تعطیل هستند در دسترس می باشند. در واقع فروشندگان غذاهای خیابانی استانبول شغلی تمام وقت دارند و همیشه در دسترس می باشند. غذاهای خیابانی استانبول در چرخ ها، دکه ها و مغازه های کوچک کنار خیابان به فروش می رسند. در این مطلب به معرفی بهترین غذاهای خیابانی استانبول می پردازیم. با سفرمی همراه باشید.

بهترین غذاهای خیابانی استانبول

 

غذاهای خیابانی استانبول

  1. ایچلی کوفته (İçli Köfte)

بهترین ایچلی کوفته های استانبول را می توانید از صابیرتاشی (Sabirtaşı) خریداری کنید. مواد ایچلی کوفته متشکل از بلغور، گوشت چرخ کرده، جعفری و آجیل کاج است. اگر علاقه ای به صرف غذا در رستوران ندارید ایچلی کوفته یکی از بهترین غذاهای خیابانی استانبول بشمار می رود. دست فروشان خیابان معروف استقلال نیز در مسیر ایچلی را سرو می کنند. این کوفته روزانه به صورت تازه آماده می شود.

ایچلی کوفته بهترین غذاهای خیابانی استانبول

ایچلی کوفته بهترین غذاهای خیابانی استانبول

 

  1. بالیک اِکمَک یا ماهی با نان (Balık Ekmek)

یکی از تجربه های خوب سفر به استانبول خوردن ماهی تازه صید شده در تنگه ی بسفر است. این ماهی ها در کشتی های روی آب کبابی شده و به صورت ساندویچ به همراه ترشی، کلم، کاهو، گوجه فرنگی، فلفل و پیاز سرو می شوند. دستفروشان در محله ی کاراکوی و اِمین اونو همیشه حضور دارند.

غذاهای مکزیکی که نباید آنها را از دست بدهید!
ادامه مطلب

بالیک اِکمَک یا ماهی با نان غذاهای خیابانی استانبول

بالیک اِکمَک یا ماهی با نان غذاهای خیابانی استانبول

 

  1. کوکورچ (Kokoreç)

کوکورچ یکی از لذیذترین و پرطرفدارترین غذاهای خیابانی استانبول است. کوکورچ روی سیخ های بزرگ کبابی می شود و سپس به خوبی با اودیه های مخصوص چاشنی دار شده و به صورت ساندویچی سرو می شود. با وجود اینکه روده ی کبابی گوساله چندان جالب به نظر نمی رسد، اما باید گفت که واقعاً این غذای چرب بسیار لذیذ است.

کوکورچ بهترین غذاهای خیابانی استانبول

کوکورچ بهترین غذاهای خیابانی استانبول

 

  1. دونر یا دوروم (Döner or Dürüm)

دونر یا دوروم از پرطرفدارترین و معروف ترین غذاهای خیابانی استانبول است. در هر گوشه ای از استانبول می توانید رستوران ها و یا دکه های کوچکی که ساندویچ های دونر را می فروشند بیابید. دونرهای کبابی با چاقوهای مخصوص به صورت ورقه های نازک برش داده می شوند. این دونرها در نوع گوشت و مرغ و با انواع مختلف نان سرو می شوند. این غذا را در رستوران ها می توانید به صورت پرسی نیز سفارش دهید. کیفیت گوشت و مهارت آشپزی که گوشت ها را کباب می کند و برش می زند در طعم دونر تاثیر زیادی دارد.

دونر یا دوروم غذاهای خیابانی استانبول

دونر یا دوروم غذاهای خیابانی استانبول

 

  1. ایسلاک برگر (Islak Burger)

ایسلاک برگر همانند ساندویچ های همبرگر می باشد با این تفاوت که نان آن مرطوب است. همبرگر در نان های گرد اسفنجی مرطوب که با گوجه فرنگی شیرین و سس پیاز چاشنی دار شده اند، در فرهای مخصوص شیشه ای بخار گذاشته می شوند. این همبرگرهای مرطوب (wet burgers) به صورت 24 ساعته در مغازه های ضلع جنوب غربی میدان تکسیم به فروش می رسند.

ایسلاک برگر - بهترین غذاهای خیابانی استانبول

ایسلاک برگر - بهترین غذاهای خیابانی استانبول

 

  1. گُزلِمه (Gözleme)

گُزلمه همانند دیگر غذاهای خیابانی استانبول بسیار خوشمزه است. این غذای خوش طعم کرپ دست پیچ می باشد و ریشه ی آن از آناتولی است. گُزلمه را باید به صورت تازه میل کنید. مواد غذایی به انتخاب شما در خمیر نازک پیچیده شده و با کره پخته می شود. به طور معمول مواد تشکیل دهنده ی این غذا از قبیل گوشت یا مرغ، پنیر سفید، سیب زمینی و پیاز است.

فستیوال مزه‌های تابستانی، با بهترین کباب‌های باربکیو
ادامه مطلب

گوزلِمه - بهترین غذاهای خیابانی استانبول

گوزلِمه - بهترین غذاهای خیابانی استانبول

نظرات کاربران