coffee-love-wallpaper-3

5 جایگزین برای ترک قهوه

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

5 جایگزین قهوه برای ترک عادت خوردن 3 فنجان قهوه در روز

coffee-love-wallpaper-2

” کمک، فکر می کنم در حال مردن هستم”؛ تکرار این جمله دیگر بس است.

تجربه ی ساعت کاری 9 تا 5 بر نیاز به فنجان بزرگی از قهوه (دو، سه یا چهار فنجان) برای شروع روز مانند انسانی عادی تاکید دارد. اما پس از سال ها مصرف قهوه به عنوان عصایی کمکی برای برخاستن از تخت، دندان های رنگی و اضطراب ارزش این کمک گرفتن را ندارند. برای یافتن راه حلی جهت فرار از جمله ی ” در اثر کافئین زیاد فکر می کنم در حال مردن هستم”، مصاحبه ای با کری باجاج، متخصص تغذیه و مربی بهداشت از دانشگاه کلمبیا در زمینه احساس سلامت با مصرف جایگزینی سالم تر برای قهوه صورت داده ایم.

1.ماچا (MATCHA) یا چای یربا میت (YERBA MATE)

yerba-mate-tea-benefits_boost-yourself

برای افرادی که به دنبال ترک تدریجی قهوه هستند، بهترین راه برای تداعی حس صرف یک نوشیدنی گرم و در عین حال کسب انرژی مصرف چای سبز یا سیاه است. این نوع چای علیرغم داشتن کافئین و حس اعتیاد به مصرف آن، تاثیر دلهره آمیز و متلاطم کننده ی قهوه را ندارند.

2.نوشیدنی گزنه

100_1101

آیا تا کنون در مورد نوشیدنی گزنه چیزی شنیده اید؟ ما هم نشینده ایم. اما باجاج درباره ی فواید این نوشیدنی به عنوان جایگزینی سالم برای قهوه را توضیح داده است: ” همگی چای سیاه یا سبز را می شناسید ولی یکی از جایگزین های مفید قهوه نوشیدنی گزنه است. گزنه ها همانند گیاهان دارویی هستند و ویژگی های دارویی، درمانی و موارد کاربرد بسیار زیادی دارند. این نوشیدنی خصوصا برای افراد دچار آلرژی بسیار مفید است.

محبوب ترین غذاهای تایلندی
ادامه مطلب

باجاج توصیه می کند: “برای تهیه این نوشیدنی گزنه ها را به مدت حداقل 4 سال خیس دهید؛ به گزنه ها آب داغ اضافه کرده و آن را درون شیشه ای بریزید و بگذارید یک شب در همین حالت باقی بماند. در این مدت زمان دمنوش مواد معدنی بسیاری را در آب آزاد می کند. گزنه آهن دارد و به خنثی ساختن فرآیند ریزش مو کمک می کند. این نوشیدنی شبیه به قهوه نیست پس برای آدرنال شما مفید است در حالیکه قهوه آدرنال شما را منعقد کرده و سطح کورتیزول، هورمون های استرس زای شما را بالا می برد.

3.آب یخ

glasses-ice-water-stock-today-tease-151019_85bd2770d65967aa124b756c6d4efb62

جالب است بدانید یکی از بهترین روش ها برای بیدار شدن از خواب همیشه درست در دسترس شماست. باجاج توصیه می کند: بلافاصله پس از برخاستن از خواب جهت متعادل سازی فرآیند از دست دادن آب بدن، فرآیندی که باعث خستگی فرد می شود، آب گرم با لیمو یا یک لیوان آب یخ است.

از آنجایی که پس از خواب شبانه آب بدن خود را از دست داده ایم و نیز به دلیل سرد بودن آب یخ، با نوشیدن آن از خواب بیدار می شویم. صبح هنگام مایعات بدن از دست رفته است. اگر عادت بدی نداشته باشیم، می توانیم در تمام طول روز پر انرژی و بشاش باقی بمانیم. همچنین، اگر عادت به مصرف کافئینی دارید که ادرارآور بوده و در نتیجه باعث از دست دادن آب بدن می شود، با مصرف مایعات این عادت را ترک کنید.

4.مصرف صبحانه با فیبر بالا

strawberry_banana_oatmeal_3

حقیقت این است که یک صبحانه ی مغذی برای همه ی افراد، حتی آن هایی که به دنبال رسیدن به قطار صبح زود هستند، مفید است. اما اگر می خواهید مصرف قهوه ی خود را کم کنید، می توانید با مصرف صبحانه ای مناسب و سالم در هنگام صبح افزایش انرژی را تجربه کنید. به عقیده ی وی “زمانی که از خواب بلند می شویم در واقع روزه ی (fast) شبانه را می شکنیم (break) به همین دلیل به صبحانه در انگلیسی (breakfast) گفته می شود. از زمان صبح تا وقت ناهار متابولیسم بدن در نقطه اوج خود قرار دارد و بنابراین باید وعده ی غذایی بیشتری را در این زمان مصرف کرده و در هنگام عصر غذای کمتری مصرف شود”.

بهترین غذاهای اتریش
ادامه مطلب

گاهی اوقات یک سیب قند طبیعی را به شما تزریق می کند و در نتیجه بشاش می شوید. مصرف هر نوع میوه ای در صبح هنگام باعث تزریق قند طبیعی و اندکی آب سازی برای بدن می شود؛ به ویژه سیب فیبر بالایی دارد و باعث تحریک اجابت مزاج نیز می شود؛ در نتیجه دفع صبحگاهی بسیار برای بدن شما ایده آل است.

5.روغن نارگیل

Coconut-and-Coconut-Oil

از آنجایی که هیچ معمای غیر قابل حل در عمل وجود ندارد که روغن نارگیل نتواند رفع کند، باجاج معتقد است این معجزه گر مو، پوست و دندان می تواند به متعادل سازی سطح قند خون پایین کمک کند. زیرا در نتیجه ی پایین بودن آن به سوی نوشیدنی های انرژی زا و کافئین دار کشیده می شویم.

زمانی که سطح قند خون پایین باشد به دنبال راه حلی سریع برای متعادل سازی آن می گردیم. اگر سطح قندخون شما پایین باشد یکی از چیزهایی که می توانید برای متعادل سازی آن مصرف کنید یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل در صبح هنگام و شب قبل از رفتن به رختخواب است. این چربی سالم می تواند به متعادل سازی سطح قندخون شما کمک کند.

 

 

نظرات کاربران