غذاهای کریسمس

غذاهای مخصوص کریسمس در کشورهای مختلف!

کل : 9

میانگین : 4.56

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۷

غذاهای کریسمس و سال نو

کریسمس از زیباترین و باشکوه ترین جشن هایی است که در کشورهای مسیحی برگزار می شود و رسومات مخصوص به خود را دارد. خانواده ها در این روز به خصوص در کنار درخت کاج و کاغذ های رنگی رنگی و چراغانی دور هم جمع شده و غذاهای کریسمس را نوش جان می کنند. که البته این غذاها در هر فرهنگ و کشوری متفاوت است. همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل باشید تا با غذاهای کریسمس و سال نو میلادی آشنا شوید.

غذاهای کریسمس

غذای کریسمس در ایتالیا

ضیافت هفت ماهی! شاید نام این غذا تا حدودی برای شما عجیب باشد اما مطمئن باشید با یکی از لذیذترین غذاهای کریسمس روبرو خواهید شد. ایتالیایی ها این غذای منحصر به فرد را در شب کریسمس نوش جان می کنند. ضیافت هفت ماهی همچون معجونی از غذاهای دریایی است که شامل صدف، کلاماری، کولی، کاد و ماهی مرکب و پاستا می باشد. این غذاها باهم ترکیب شده و در ظرفی بزرگ وسط میز ایتالیایی ها قرار می گیرد.

غذاهای کریسمس ایتالیا

غذاهای کریسمس ایتالیا

غذای کریسمس در فنلاند

فنلاندی های عاشق گوشت هستند و خود را ملزم می دانند که در این شب ویژه نیز گوشت را بر روی میز شام خود داشته باشند. میز را پر از غذاهای کریسمس با تنوعی زیاد می کنند و دور آن می نشینند. غذاهای کریسمس برای فنلاندی ها شامل گوشت خوک، ژامبون، ماهی سالمون، سالاد روسولی، سالاد نخود سبز، انواع سبزی، نان و نوشیدنی می باشد.

غذاهای کریسمس در فنلاند

غذای کریسمس در اسپانیا

اسپانیایی ها جشن کریسمس را به طور مفصلی جشن می گیرند. غذاهای کریسمس در اسپانیا ابتدا از پیش غذایی لذیذ و خوشمزه شروع می شود تا به غذای اصلی برسد! سوپ نودل مرغ به همراه تخم مرغ و نخود و نخود فرنگی را به عنوان پیش غذا در شب کریسمس نوش جان می کنند و بعد برای غذای اصلی به سراغ ژامبون، سالچیکون، منچگو و میگو می روند. استیک کبابی خوابانده شده در آب پرتقال با رول های بلوچیز از غذاهای کریسمسی در اسپانیا می باشد که با طعمی بی نظیر لحظاتی خوش را برای اسپانیایی ها به ارمغان می آورد.

بهترین صبحانه ها در سراسر جهان
ادامه مطلب

غذاهای کریسمس در اسپانیا

غذاهای کریسمس در اسپانیا

غذای کریسمس در انگلستان

در آشپزخانه انگلیسی ها در شب کریسمس بوهای خوبی به مشام می رسد. این کشور سنت و آداب و رسوم خود را در غذاهای کریسمسی نیز به خوبی حفظ کرده است. بشقاب غذای کریسمس در انگلیس شامل بوقلمون، گوشت رول شده ی خوک، هویچ، سیب زمینی سرخ شده و سس گوجه فرنگی است. به عنوان دسر نیز در شب کریسمس چندین پودینگ انجیر آغشته به الکل قرار می دهند و به هنگام پایان شب روی پودینگ را آتش می گیرند!

غذای کریسمس در انگلستان

غذای کریسمس در سوئد

سوئدی ها نیز تدارکات بسیاری برای شب کریسمس می بینند و میز خود را مملوء از غذاهای کریسمس می کنند که ممکن است خوردنشان چندین ساعت طول بکشد! ماهی خشک خوابانده شده در سس خامه و شیر سهم زیادی در غذای سوئدی ها دارد. میت بال سوئدی، دنده کباب، سوسیس، گوشت ران به همراه پوست پرتقال و شاه ماهی شور و سبزیجات مختلف نیز غذاهای کریسمس بر روی میز سوئدی هاست که بویی وسوسه انگیز را به مشام می رسانند. سوئدی ها برای دسر نیز پودینگ برنج تدارک می بینند که با دارچین طعم دار شده و داخل یکی از آنها بادام می گذارند و اعتقاد دارند که این بادام در پودینگ هر شخصی باشد، در سال آینده زندگی پربرکت و باسعادتی خواهد داشت.

غذاهای کریسمس در سوئد

غذاهای کریسمس در سوئد

غذای کریسمس در استرالیا

استرالیا در نیم کره جنوبی قرار گرفته و معمولا کریسمس در این کشور با گرم ترین زمان سال مصادف می باشد و عجیب نیست که روی میز استرالیایی ها غذاهای کریسمس به صورت دیگری باشد! از غذاهای تابستانی که در شب کریسمس نوش جان می کنند می توان به غذاهای گوشتی همچون ترکیبی از استیک، سوسیس، مرغ کبابی، میگو کبابی اشاره کرد که در کنار سالاد و سیب زمینی شیرین نوش جان می کنند. برای دسر نیز کیک کریسمس سفید که شامل پوست شیرین مرکبات، کشمش و شکر و نارگیل می باشد را سرو می کنند.

محبوب ترین دسر های شیرین دنیا از آن کدام کشور است؟
ادامه مطلب

غذای کریسمس در استرالیا

غذای کریسمس در روسیه

تعطیلی کریسمس در کشور روسیه در روز سی و یکم دسامبر مصادف با سال نو می باشد. در این روز ویژه و سرد روس ها دو نوع غذای اصلی مخصوص کریسمس و سال نو دارند. ماکارونی با گوشت خوک، پنیر، گوجه فرنگی به همراه سالاد و سوسیس از غذاهایی است که در میز روس ها با چیدمان زیبایی قرار گرفته است. غذای دوم نیز گوشت قرمز می باشد که به همراه پنیر، گوجه و سالاد سرو می شود.

غذاهای کریسمس در روسیه

غذای کریسمس در آمریکا

بوقلمون از اصلی ترین غذاهای کریسمس در آمریکا است که به احتمال زیاد در فیلم های آمریکایی زیاد دیده اید! در مراسم شکرگذاری که در ماه نوامبر در آمریکا برگزار می شود رسم بر آن است تا بوقلمون به همراه پوره سیب زمینی و نوشیدنی نوش جان کنند و در روز کریسمس اغلب میز خود را با غذاهای کریسمس همچون ماهی قزل آلا، پوره سیب زمینی، سبزیجات و ماهی سالمون پر می کنند. برای دسر نیز رسم بر آن است که همگی پای سیب، پای گیلاس و یا پای گردو در حالی که با خامه ترکیب شده نوش جان کنند.

 غذای کریسمس در آمریکا

غذای کریسمس در فرانسه

فرانسوی ها نیز میزی مجلل برای شب کریسمس خود تدارک می بینند. اردک کباب شده از اصلی ترین غذاهای کریسمس در این کشور است که امکان ندارد بر روی میز آن را نبینید! این اردک کباب شده به همراه کلم پیچ، ژله و گوشت قرمز تکه تکه شده سرو می شود. غذاهای دریایی نیز نقش به سزایی در پر کردن میز فرانسوی ها به هنگام کریسمس دارند. غذای دریایی آنها شامل صدف، خرچنگ و میگوی چرب می باشد و با پروتئین زیاد بر این باورند که با خوردن این غذای مقوی در سال آینده سالم و سلامت خواهند بود. به عنوان دسر نیز کیکی خوشمزه و سفید که با شکلات و کره پر و رول شده نوش جان می کنند.

بهترین دسرها در ایالت های مختلف آمریکا
ادامه مطلب

غذای کریسمس در فرانسه

غذای کریسمس در استونی

مردم استونی نیز رسم دارند تا به هنگام شب کریسمس سینه اردک نوش جان کنند. استونی ها سینه اردک را به همراه پوره سیب زمینی کباب می کنند و بعد چندین ساعت در ظرفی به کره آغشته می کنند. به هنگام سرو نیز بر روی سینه ی اردک کبابی سس مایونز دست ساز خانگی و سرکه خانگی میریزند.

غذای کریسمس در استونی

 

نظرات کاربران