غذاهای اتریشی

بهترین غذاهای اتریش

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

غذاهای اتریشی تا حد زیادی از دوره ی امپراطوری اتریش- مجارستان در اواخر قرن 19 منشا می گیرد. مناطق مجاور نظیر ایتالیا، آلمان، مجارستان و بوهم (سرزمینی تاریخی در اروپای مرکزی است که امروزه در بخش غربی جمهوری چک جای گرفته‌است) بیشترین تاثیر را بر غذاهای اتریش داشته اند. غذاهای اتریشی بیشتر به دلیل خوراک های گوشتی (گوشت گاو، گوسفند و مرغ)، شیرینی هایی مثل اشترودل سیب (اشترودل ورقه نازکی از خمیر پخته است که لوله شده و لای آن شیرینی باشد) مشهور هستند. در اتریش نوشیدن قهوه با همه ی وعده های غذایی لذت بخش است. بلاشک از تنوع غذایی که در اتریش وجود دارد واقعا لذت خواهید برد. در ادامه سفرمی لیست غذاهای محبوب اتریشی را برای شما تهیه نموده که توصیه می کنیم اگر به اتریش سفر کردید حتما آن ها را امتحان کنید:

  1. وینر شنیتزل(Wiener Schnitzel) کتلت گوشت گوساله:

این غذای کلاسیک اتریشی که در واقع از گوشت گوساله است، بسیار نازک بوده و با روغن فراوان سرخ می شود و در داخل نان قرار می گیرد. شنیتزل را به صورت برش پروانه ای به همراه تخم مرغ و تکه های نان سرو می کنند و بعد سیب زمینی سرخ کرده در کنار آن می گذارند. این غذا در اتریش به طور سنتی با کوپ سالاد (kopfsalad)(سالاد کاهو همراه با سس vinaigrette)، سالاد خیار یا سالاد سیب زمینی سرو می شود. این غذای مورد علاقه ی وینی است و سفرمی توصیه می کند حتما آن را امتحان کنید.

وینر شنیتزل

  1. فرانکفورتر(Frankfurter):

زمانیکه در وین هستید باید فرانکفورتر را امتحان کنید. این سوسیس وینی منحصر بفرد، فست فود مرسوم در اطراف شهر است و چون در همه جا در دسترس است مردم در حال گذر نیز می توانند این غذا را بخورند. این سوسیس توسط قصابی ابداع شد که در وین زندگی می کرد و به همین دلیل سوسیس وینی به فرانکفورتر شهرت پیدا کرده است. غالب فرانکفورترهای وین ترکیبی شبیه هات داگ های آمریکایی دارند، اما اندازه ی آنها بزرگتر و باریکتر است و مزه ی ملایم تری دارند. این غذا معمولا به صورت تکه تکه به همراه یک چنگال کوچک سرو می شود و از شما پرسیده می شود به صورت پیچیده در نان می خواهید یا به همراه نان در کنار آن.

خوشمزه ترین غذاهای آلمانی
ادامه مطلب

فرانکفورتر

  1. تافل اسپیتز(Tafelspitz):

تافل اسپیتز به عنوان غذای ملی اتریش مطرح شده و البته پادشاه غذاهایی است که از گوشت گاو تهیه می شوند. این خوراک، گوشت آب پز شده در آبگوشت است که ترب کوهی در کنارش سرو می شود. گوشت استفاده شده در این غذا اولین تکه های بریده شده از گوشت راسته ی گوساله ی کم سن است. تافل اسپیتز به همراه ریشه ی سبزیجات و ادویه در آبگوشت جوشانده می شود.

تافل اسپیتز بیشتر اوقات همراه برش های سیب زمینی کبابی، مخلوط سیب و ترب کوهی سرو می شود. اغلب رستوران های اتریشی انواع مختلف این غذا را در منوی خود دارند.

تافل اسپیتز

  1. اپفل اشترودل (Apfelstrudel):

یکی از مطرح ترین شیرینی های اتریش، وینر اپفل اشترودل (Wiener Apfelstrudel) است. این خوراک دلپذیر و دلچسب کلوچه ی شیرینی است که در داخل آن دارای یک لایه سیب است. درون وینر اپفل اشترودل با سیب پخته و رنده شده، شکر، دارچین، کشمش و خرده نان پر شده است. خمیر اشترودل سیب، خمیر کشسان و باریک است که برای عالی شدن غذا تهیه می شود. گاهی اوقات اشترودل سیب به همراه بستنی وانیلی یا مقداری خامه تزیین می شود. مطمئن شوید که در کنار اشترودل شما یک فنجان قهوه یا چای حتما باشد.

اپفل اشترودل

  1. لیپتاور چیز اسپرد (Liptauer Cheese Spread):

لیپتاور پنیر ادویه داری است که از شیر گوسفند، بز و یا در خانه های روستایی تهیه شده است. معمولا با پودر فلفل به پنیر طعم تند و تیز می دهند. در بسیاری رستوران ها این غذا به عنوان پیش غذا یا میان وعده ارائه می شود. همچنین این نوع پنیر را در بسته های کوچک در سوپر مارکت ها می توانید پیدا کنید. استفاده از نان یا کلوچه همراه با این پنیر دلچسب بسیار عالی می شود. لیپتاور غذای محلی است که خواستگاه آن اتریش می باشد. پس اگر می خواهید تجربه ی معتبری از اتریش داشته باشید باید آن را تجربه کنید.

غذای ایتالیایی را مهمان یک خانواده ایتالیایی باشید!
ادامه مطلب

لیپتاور چیز اسپرد

نظرات کاربران