Rang-Mahal1

برترین رستوران های سنگاپور

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۵

10 رستوران برتر سنگاپور

سنگاپور به غذاهای خیابانی اش معروف است اما غذاخوری های عالی آن با وجود سرآشپزهای مطرح با غذاهای خلاقانه، این کشور را برای دوستداران غذا هیجان انگیز کرده است.

اگر چند دهه به تاریخ گذشته آشپزی سنگاپور بازگردیم، تنها چند مورد قابل ستایش همچون، غذاهای معروف خیابانی، چند رستوران و هتل مجلل و همچنین رستوران “لس امیس” که اولین رستوران با کیفیت غذاهای فرانسوی و مستقل دولت-شهر بود، خواهیم دید. امروزه اگرچه غذاهای خیابانی همچنان پابرجا و بسیار معروف هستند، اما بیشتر محلی ها معتقدند که آن غذاها بسیار بهتر ( و با قیمتی مناسب تر) در تمام تنگه های مالزی ارائه می شوند. البته این اخبار عالی در مورد وضعیت آشپزی این ملت کوچک، ناشی از وجود دستفروشان-شان نیست، بلکه به دلیل وجود بسیاری از سرآشپزهایی است که از سرزمین های دور به اینجا آمده اند. از جمله، سرآشپزهایی که طوق بند و ژاکت پوشیده اند که برخی ستاره دار و برخی کلاه به سر هستند.

سنگاپور از 10 سال گذشته تا کنون به محل تلاقی سرآشپزهای عالی جوان تبدیل شده است. کسانی که مشتاق کسب نام و یافتن هوادارهای پولداری هستند که نه تنها در رستوران هایشان سخاوتمندانه خرج کنند، بلکه از آنها و مکان های کوچک غذایی شان، حمایت مالی کنند. از آنها می توان به سرآشپزهایی چون آندره چیانگ و رایان کلیفت اشاره کرد که هر دو خارجی هستند و در داشتن آشپزخانه هایی بی عیب و نقص اعتبار کسب کرده و رستوران هایشان گل سر سبد سنگاپور است. این دو سرآشپز تبدیل به نشان آشپزی ملی شده اند و مورد توجه کشور و مردمانش قرار گرفته اند.

اخیرا، مکان های غذاخوری به مراتب متنوع تر از گذشته شده است. سرآشپزهایی که تلاش می کنند برای خود نام و شهرتی دست و پا کنند، کار خود را با باز کردن مکان های کوچک و مد روز که برای طیف وسیع تری از مردم غذا حاضر کنند، گسترش داده اند.

محلی های جوان که سفر کرده اند، با درک این موضوع که جمعیت سنگاپور آماده کشف بهترین های آشپزی است، در بازکردن مکان های ویژه با هم رقابت می کنند و کارآفرینان باهوش با مشاهده افزایش تمایلات غذایی در جهان، برای پاسخ به این تمایل، به سرعت مکان های تهیه غذا افتتاح می کنند.

در اینجا به چند نمونه از این رستوران ها که در سنگاپور بهترین خاطرات را برای شما رقم خواهند زد اشاره شده است.

گسترواسمیتز (Gastrosmiths)

17323344091_e26ce7e186_b

این رستوران با نام تجاری جدید را، دوستم سلین تن، حسابدار ایت گروپ (اشتباه نکنید، این رستوران از مشتری های او نیست) سفارش کرده است: ” گسترواسمیتز” جدید ثابت کرده که محبوب خوش­ خوراک هاست.  این رستوران ترکیب جالبی از غذاهای آماده از تمام فرهنگ های مختلف همچون ژاپنی، ایتالیایی، اسپانیایی و حتی کانادایی دارد. غذاهای پخته و دسرهایش هر روز آماده می شوند و تازه هستند.” دوست خوش خوراک من غذای دریایی گوش ماهی با سس یوزو و کوجی را پیشنهاد می دهد؛ “تخم مرغ های 63 درجه  not-so-humble “، یک تخم مرغ آماده شده به روش کیسه پزی، ترشی پیاز و نوعی سس پیاز و یک کاسه برنج هاکوبی ریبای که با کره گیاهی سرو می شود، از دیگر غذاهای این رستوران هستند.

عجیب ترین رستوران های جهان + معرفی 3 مورد با عکس
ادامه مطلب

17323344091_e26ce7e186_b

سه پرس غذا به همراه یک نوشیدنی حدود 60 دلار.

وایلد راکت  (Wild Rocket)

19778287

اخیرا ویلین لو، وکیلی که آشپز شده و کسی که برخی او را پدر غذای مدرن سنگاپور می نامند، رستوران بی نظیر خود را بازگشایی کرده است. اکنون این رستوران نسبت به قبل بسیار بهتر و البته گران تر شده است. غذاهای او هم به طور چشمگیری پیچیده تر شده اند. بهترین بخشی که به این رستوران اضافه شده، بار مخصوص غذاخوری است که در آنجا منوی هشت- غذایی او در حد محدود برای چشیدن، ارائه داده می شود. توپ خرچنگ تخم مرغی بانمک، سالاد پوملو با میگوهای ببری، بستنی یخ زده نارگیلی، و همچنین غذای ” نودل سنگاپوری” که مدام در حال تغییر است و باید در هر رستورانی آماده شود، از غذاهای منوی او هستند.

1246-body02-hawkerpreneurs-of-singapore

منوی چشیدن هشت پرس غذا، 118 دلار، بیشتر غذاهای اصلی، 30 تا 40 دلار.

کافه چاپسوی (Chopsuey Cafe)

9db6290be65a498e05c93dce2b3e8ce9

تصورکنید که می توانستید سرآشپزی داشته باشید، بهترین مواد غذایی ممکن در دنیا را در اختیارش قرار دهید و او را قانع کنید تا آن غذاهای “بیرون بر” وحشتناک ( هنوز به طرز وحشتناکی اعتیادآور) چینی که در گذشته های دور، وقتی یک دانشجوی بیچاره بودید، می خوردید را به نوعی جدید بپزد. این کار دقیقا چیزی است که مالکان  گروه سرآشپز کافه چاپسوی، وقتی این کافه را راه اندازی کردند، انجام دادند. من در این رستوران، بهترین چاپسوی ، گوشت گاو خوابانده شده در پرتقال، تست میگو و مرغ با سس مخصوص چینی را خورده ام. وقتی اینجا غذا می خورید باید کمی روحیه طنز و روشن بینی داشته باشید. شعبه اصلی این رستوران در منطقه کوچک خانه های ییلاقی واقع در روستای دمپسی است. جدیدترین شعبه این رستوران فضایی تیره تر و شهری تر داشته و نزدیک روبرتسون کوای (Robertson Quay) است.

20140620_200110_resized

غذاهای اصلی از 18 دلار شروع می شود.

و پسران (&Sons)

&SonsInterior

“بپه دی ویتو”، (Beppe De Vito) رستوران داری کهنه کار، دو نوع غذای مد روز، در یک مکان بسیار شلوغ و موفق را به کار برده است. رستوران”و پسران” نسخه جدید رستوران”باکارو”ی ( bacaro) او می باشد. باکارو در واقع نوعی کافه غذاخوری سنتی ونیزی است. او به مشتری های خود خوراکی هایی که به روش سنتی درست شده اند، به شکلی کاملا متفاوت، ارائه می دهد. مشتری های او می توانند پشت میزهای غذاخوری یا پیشخوان  بنشینند. منوی غذای او به گونه ای ماهرانه فهرست شده اند تا مشتری ها بتوانند به آرامی از خوردن آنها لذت ببرند و در خوراکی هایی مانند ترتیلای کدو تنبل، فیله بره، لوبیای کانلینی و نوعی کالباس خشک ایتالیایی سهیم شوند.

غذاهای ویژه گیلانیها برای افطار
ادامه مطلب

SONY DSC

هر پرس غذا از 5 تا 22 دلار.

ایزی (Izy)

Izy

این رستوران، نوعی رستوران مدرن ژاپنی و زمین بازی کازومازا یازاوا می باشد. این رستوران کوچک، باریک، مدرن و پیچیده در انتهای خیابان کلوپ، یکی از مد روزترین خیابان های حاوی غذاخوری های سنگاپور، قرار دارد و غذاهای کاملا خلاقانه و البته خوش خوراک ارائه می دهد. همچنین غذاهای ژاپنی را بسیار ماهرانه آماده می کند. در این رستوران تمپورا با فوم خوشمزه، یک ظرف برنج و گوشت گاو واگیو به همراه تخم مرغ های آبپز عسلى و قارچ رنده شده و بستنی پنیر آبی آغشته به عسل سرو می شود. تمام این خوراکی ها را باید چشید.

izy-miyazaki-wagyu-bowl-for-gourmet-adventures

دینگ دونگ (Ding Dong)

ding-dong-singapore-6

توقفی در کار رایان کلیفت، که کلوپ تیپلینگ (Tippling Clubاو یکی از بهترین ( و البته گران ترین رستوران های شهر می باشد، نیست. کلیفت، علاوه بر تیپلینگ، یک اغذیه فروشی کوچک مخصوص فروش غذاهای غربی در “تیونگ بارو”ی (Tiong Bahru) مدرن هم باز گشایی کرده و اخیرا هم اغذیه فروشی دینگ دونگ او، در جنوب شرقی آسیا زبانزد همه شده است. در این اغذیه فروشی ها، بهترین غذاهای مد روز و با قیمت مناسب سرو می شود. دینگ دونگ به مشتریان خود منوی هیجان انگیزی از غذاهای ساده ای که از آسیا الهام گرفته، در کنار انواع متفاوتی از نوشیدنی، ارائه می دهد. همانطور که از کلیفت انتظار می رود- او در استفاده از علم مدرن برای بهتر کردن طعم غذاها و چاشنی ها، بسیار معروف است – بیشتر غذاهای او شگفت انگیز و جدید هستند. غذای مورد علاقه من مالاکا چندول 2013، دسر بامزه و ترکیبی بی اندازه خوشمزه است. این دسر از تکه های ژله گولا ملاکا، با یخ خرد شده، بادام زمینی، شیر غلیظ شده و ذرت بو داده تشکیل شده و روی آن را شربتی که چندان شیرین نیست، پوشانده است.

DSCF7049

غذاهای اصلی از 15 تا 23 دلار.

بچنلیا (Bacchanalia)

Bacchanalia-Restaurant-Evening-Singapore

افتتاح رستوران بچنلیا به دو دلیل اتفاق بزرگی برای سنگاپور محسوب می شد. اول اینکه رستوران در کلوپ فری میسن، جایی که بیشتر ما آن را می شناسیم اما انتظار نداشتیم بتوانیم به این کلوپ قدم بگذاریم، قرار دارد. دلیل دیگر اینکه، سرآشپز این رستوران ایوان برم، مدیر سابق آشپزخانه “آراند دی” هستون بلومنتال بریتانیا، است. او از رستوران “فت داک” (Fat Duck) دو نفر از دوستانش را نیز به همراه خود آورده است. با این حال، منوی بچنلیا با رستوران داک بسیار متفاوت است و قیمت ها به طرز شگفت آوری مناسب اند. این رستوران طیف وسیعی از غذاهای متنوع، ارائه می دهد. آشپزی برم در هوش و تکنیک با آشپزی بلومنتال برابری می کند. غذاهای مورد علاقه من گراتن گل کلم، “سالاد” سبزیجات، گوش ماهی نروژی که همراه با لوبیاچیتی سرو می شود، خاویار کالیکس و کوکاکولا، و جگر چرب اردک که در سس ساتی برم خوابانده شده است، می باشد. البته تیرامیسوی( مدرن) رستوران بچنلیا از هرجای دیگر بهتر است.

7 غذای بلژیکی خوشمزه را که باید امتحان کنید!
ادامه مطلب

DSCF1691

قیمت غذاهای خوشمزه از 18 تا 36 دلار.

کی کی آی سوئیتز (Kki Sweets)

Kki_02

همسرم عاشق “کی کی آی سوئیتز” است.  کی کی آی سوئیتز یک کیک فروشی کوچک مخفی در”مدرسه هنرها” است که کیک های سنتی می پزد. او توانایی سرآشپز خود آموخته “کی کی آی” را در ایجاد ترکیبات خوش طعم پیچیده، تحسین می کند. البته اینکه او هر روز فقط مقدار کمی از این کیک ها درست می کند، مشکلی برای همسرم و دیگر طرفدارهای این سرآشپز محسوب نمی شود. همسرم با خوشحالی در صف خرید کیکی می ایستد که آن را خوشمزه ترین کیک موسی در سنگاپور می نامد.

20150324_143153

قیمت کیک ها: از 8 دلار شروع می شود.

ساندی فلکس (Sunday Folks)

img_5992

این رستوران هم یکی از رستوران هایی است که همسرم دیوانه اش است. او- و البته به نظر می رسد تمام زنان 15 تا 50 ساله سنگاپوری- عاشق این مکان و ساندی (نوعی دسر بستنی) و شیرینی های وافل پوشیده از بستنی اش هستند. صف هایی که اینجا برای خرید تشکیل می شود، خنده دارست. اما چرا اینجا نسبت به دیگر رستوران های کیک و بستنی فروشی بسیار شلوغ است؟ زیرا تمام خوراکی هایش مانند بستنی گولا ملاکا و چاشنی های خوشمزه اش، طعم محلی دارند.

img_1510

ساندی 90/6 دلار، با چاشنی اضافه از 50/1 دلار.

رونین  (Ronin)

IMG_6542ronin

این کافه تابلویی ندارد و فقط یک چراغ ژاپنی گرد کوچک، زمانی که کافه باز است، روشن می شود. در این رستوران فقط باید پول نقد بپردازید و تلفنی هم وجود ندارد… و تا مدت ها منوی غذای چاپی هم نداشتند. به فضای داخلی شیک و صنعتی و صدای موسیقی و پیشخدمت های زبر و زرنگ آن فکر کنید. به این موارد، قهوه بسیار عالی و که به صورت کاملا حرفه ای دم شده و البته ازران تر از تمام استارباکس های سراسر خیابان سرو می شود، بهترین نیمروها و نان تست فرانسوی در جزیره، برنج کاری برای ناهار( فقط 12 پرس) و بهترین کرم کارامل هایی که در تمام عمرتان نچشیده اید، هم بیفزایید. رونین، رستورانی است که برای صبحانه، جلسه و غیره، به آنجا می روم.

IMG_6542ronin

قهوه و غذاهای داغ از 21 دلار.

 

 

 

 

نظرات کاربران