بهترین دسرهای شیرین دنیا

محبوب ترین دسر های شیرین دنیا از آن کدام کشور است؟

کل : 16

میانگین : 4.81

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۵

هیچ وعده غذایی بدون دسر کامل نیست، این قانونی نانوشته در تمام دنیاست. اما دسرها در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از دسرها سبک تر و میوه ای هستند و برخی سنگین تر و شکلاتی هستند. ببینیم مردم ۲۵ کشور جهان عشق شان به شیرینی را چطور نشان میدهند. تعداد محبوب ترین دسر های شیرین دنیا زیاد نیست اما همین تعداد هم به خوبی در سراسر دنیا دیده می شوند. برخی از آن ها به قدری فراگیر شده اند که در بسیاری از کشورها به صورت بومی تهیه می شوند. به این معنا که با کمی تغییر و تحول آن دسر را به ذائقه خود نزدیک کرده اند. البته تا جایی که اصالت دسر از بین نرود.

۱٫ کرم برولی در تمام فرانسه، دسری محبوب به شمار می رود. این دسر شامل کرم کاستار غلیظ می شود که با لایه ای ترد از کارامل پوشانده می شود. برای قهوه ای شدن سطح دسر، کمی برشته میشود.

۲٫ در اندونزی، دادار به معنی پنکیک و گولونگ به معنی پیچیدن می باشد. بنابراین جای تعجب ندارد که این دسر اندونزی که متعلق به جزیره جاوا می باشد، دادار گولونگ نام گرفته است. این دسر نوعی پنکیک سبز است که از برگ های پاندانوس پیچیده و پر شده با شکر نارگیل تهیه میشود.

۳٫ پای سیب قطعا آمریکایی ترین دسر دنیاست. این دسر از قطعه های سیب و خمیر ترد و شیرین پخته می شود. سرو آن نیز با خامه، بستنی وانیلی و یا حتی پنیر چدارسرو است. پای سیب از آم دسرهای شیرین دنیا است که شهرت جهانی دارد.

۴٫ باقلوا یکی از دسرهای مخصوص ترکیه است که با خمیر فیلو و آجیل خرد شده پخته می شود. تکه های باقلوا با شربت و یا عسل تزئین میشوند. به جرات می توان باقوا را یکی از محبوب ترین دسر های شیرین دنیا دانست. این دسر در ترکیه، ایران و کشورهای عربی بسیار محبوب است.

۵٫ خیابان های ایتالیا پر از رستوران هایی است که ژلاتو می فروشند. ژلاتو نوعی بستنی ایتالیایی است که از نوع معمول آمریکایی نرم تر است. ژلاتو در طعم های مختلفی همچون تمشک، پسته، نیشکر و شکلات عرضه میشود.

شهرهای مورد علاقه ی قهوه دوستان
ادامه مطلب

۶٫ پیکارون، نسخه پرویی دونات آمریکایی است. این دونات های سرخ شده از ترکیبی از سیب زمینی شیرین، کدو، آرد، مخمر، شکر و رازیانه تشکیل شده اند. دونات تقریبا یکی از مشهور ترین دسر های شیرین دنیا است. دونات فقط یکی از بهترین دسرها در ایالت های مختلف آمریکا نیست. محبوبت دونات بسیار گسترده است. مردم در سراسر دنیا آن را به شیوه های مختلف درست می کنند. در هر کشور سعی می شود دونات را به ذائقه مردم خودشان طبخ کنند.

۷٫ مردم روسیه عاشق دسر مخصوص این کشور با نام سیرنیکی هستند. نوعی پنکیک تشکیل شده از کوارک ( محصولی لبنی تشکیل شده از پنیر که بافتی مشابه خامه ترش دارد) می باشد. این پنکیک ها در روغن سرخ می شوند و به همراه مربا، سس سیب، خامه ترش و یا عسل سرو می شوند.

 

دونات مشهور ترین دسر در جهان

 

۸٫ تارت سانتیاگو نام اسپانیایی کیک سنت جیمز می باشد. این کیک بادامی، تاریخچه غنی را پشت سر دارد. منشأ این کیک به قرون وسطی و منطق گالیسیا در شمال غربی اسپانیا بر می گردد.

۹٫ موچی که نوعی دسر ژاپنی است نامش را از برنج چسبناک موچیگام گرفته است که خمیر شده و به شکل کُره هایی توپر سرو می شود. با وجود اینکه این دسر در تمام طول سال پخت میشود، اما بیشتردر مراسم سال نو ژاپنی فروخته و خورده می شود. موچی معمولاً با اسکوپ کوچکی از بستنی همراه است.

۱۰٫ پاستلیتو معمولاً در روز استقلال آرژانتین خورده می شود. این دسر نوعی شیرینی پف کرده و ورقه ورقه است که با شربت به و یا سیب زمینی شیرین پر می شود. این دسر سپس در روغن سرخ شده و با خاک قند تزئین میشود.

۱۱٫ پای بُنافی نوعی دسر خوشمزه انگلیسی است که با موز، خامه، تافی، و گاهی اوقات شکلات یا قهوه تهیه می شود.

۱۲٫ بریگادیروس جز جدایی ناپذیر همه جشن های مهم برزیل است. این دسر که شبیه ترافل است از ترکیب پودر شکلات، شیر غلیظ شده و کره پخته می شود. این دسر را می توان بصورت مخلوط شده با دیگر مواد سرو کرد و یا آن را بصورت توپ های کوچکی درآورد و با تکه های شکلات تزئین اش کرد.

برترین رستوران های سنگاپور
ادامه مطلب

۱۳٫ ریش اژدها دسری محبوب و پخت آن یکی از هنرهای سنتی در چین به شمار می رود. این دسر که شبیه به پیله ای سفید است از شکر، شربت ذرت، بادام زمینی، دانه کنجد و نارگیل تهیه میشود.

۱۴٫ وافل بلژیکی همانطور که از نامش پیداست، یکی از دسرهای معروف بلژیک و میان وعده ای محبوب است. طعم کره ای آن وقتی که تازه از فر خارج شده با لایه ای از شکر و یا نوتلا خورده شود، وصف ناپذیر است.

 

دسر معروف فرانسوی

 

۱۵٫ گلاب جامن یکی از بهترین دسرهای هندی است که در سراسر آسیای جنوب شرقی خورده می شود. این دسر دوناتی است که از پودر شیر درست می شود، در شربتی شیرین غلتانده شده و در نهایت نیز به روش سنتی در کره حیوانی سرخ می شود. این دسر همانطور که احتمالا از نامش متوجه شدید، ریشه ای ایرانی دارد و احتمالا از طریق آشپز دربار جهانگیر شاه به هندوستان راه پیدا کرده است.

۱۶٫ اگر بخواهیم از محبوبترین دسر اتریشی نام ببریم، بدون شک باید به ساخاتوته اشاره کنیم. این دسر نوعی کیک شکلاتی کم شیرین است که در سال ۱۸۳۲ بوسیله فرانتز ساخار اتریشی بوجود آمد. دستور پخت این دسر خوشمزه را تنها در اختیار قنادهای هتل ساخار در وین است. البته این دسر از خوشمزه ترین دسر های شیرین دنیا هم هست.

۱۷٫ لمینگتون دسری استرالیایی است که از کیک اسفنجی زرد رنگ با روکش شکلات تهیه شده و با پودر نارگیل تزئین میشود.

۱۸٫ یاگوا نوعی کلوچه بسیار شیرین کره ای است که با عسل، روغن کنجد و آرد گندم پخته می شود.

۱۹٫ شوارتزوالدر کرشتوته یا کیک آلبالویی جنگل سیاه، دسری محبوب در آلمان است که منشأ آن به جنگل سیاه واقع در جنوب غربی آلمان باز می گردد. این دسر از خامه، شکلات، گیلاس و کرش ( نوعی شربت توت آلمانی) تشکیل شده است.

۲۰٫اسکوایر از هزاران سال پیش تا به امروز بخشی تفکیک ناپذیر از آشپزی ایسلندی بوده است. این دسر که شبیه به ماست است، خنک و به همراه شیر، شکر و برخی اوقات میوه سرو می شود.

۲۱٫ نانایمو نوعی دسر کانادایی است که نام خود را از شهر نانایمو در بریتیش کلمبیا گرفته است. این دسر ساده نیاز به پخت ندارد. نانایمو نوعی ویفر ترد است با لایه ای از کاستارد و کرم کره که در مرحله آخر به آن شکلات آب شده اضافه می شود.

غذاهای خاورمیانه‌ ؛ معرفی 20 غذا + عکس
ادامه مطلب

 

چیز کیک پرطرفدارترین دسر شیرین دنیا

 

۲۲٫ کوکی سیستر دسری متعلق به آفریقای جنوبی است که معمولاً با چای سرو می شود. این دسر نام خود را از کوکیه که معادل هلندی کلوچه می باشد، گرفته است. کوک سیستر از رول های خمیر بسیار شیرین تهیه میشود که در روغن سرخ شده و نهایتا در شربتی شیرین و سرد غوطه ور می شوند.

۲۳٫ کیک پرنسس ( پرینستارتا در زبان محلی) از کشور سوئد، کیکی لایه ای است که با مارزیپان (مخلوطی شیرین از بادام زمینی، شکر و سفیده تخم مرغ است که در پخت کیک و شیرینی های کوچک و یا پوشش کیک های بزرگتر استفاده می شود) که معمولاً سبز رنگ است، پوشانده می شود. در زیر پوشش مارزیپان لایه هایی از کیک اسفنجی، کرم شیرینی و خامه زده شده قرار می گیرند.

۲۴٫ ام علی نوعی دسر مصری است که می توان آن را نمونه مصری پودینگ نان آمریکایی به شمار آورد. مواد تشکیل دهنده این دسر عبارتند از خمیر پف دار، شیر، شکر، وانیل، کشمش، تکه های نارگیل و انواع آجیل.

۲۵٫ ماکوویتس معمولاً در ایام تعطیلات در لهستان خورده می شود، اما می توان این دسر پر طرفدار را در باقی اوقات سال نیز در این کشور پیدا کرد. این دسر ترکیبی از نان رولتی با مخمر شیرین است که با خاشخاش پر شده و گاهی اوقات سطح آن با شکر، تخم مرغ و کرم کره پوشانده می شود.

با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در سفرمی، تجربه بهترین سفر خارجی را داشته باشید.

نظرات کاربران