سفر تک نفره

برترین مقاصد گردشگری برای سفرهای تک نفره در سال ۲۰۱۸

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

آیا تنها سفر کردن را دوست دارید؟

آیا می دانید برترین مقصد گردشگری برای سفرهای تک نفره در سال ۲۰۱۸ کدام کشور است؟

جالب است بدانید که آمستردام به عنوان برترین مقصد گردشگری برای سفرهای تک نفره در سال ۲۰۱۸ لقب گرفت.

اطلاعات گوگل که حاصل بررسی روندهای اخیر در سفر و گردشگری است، نشان می دهد که سال به سال میزان جستجوی افراد برای سفرهای تک نفره در حال افزایش است. آمستردام، نیویورک و برلین در صدر برترین مقاصد برای مسافران تنها و سفرهای تک نفره قرار دارند. افرادی که به تنهایی سفر می کنند عموما سفرهای خود را در دقیقه آخر ثبت می کنند و بیشتر از مسافران گروهی به نظرات مسافران دیگر اهمیت می دهند. در واقع به شکلی آمار خرید بلیط هواپیما و نیز خرید تورهای خارجی نیز چنین چیزی را تائید می کند.

آمستردام

به گزارش ebookers.com آمستردام برترین مقصد برای گردشگرانی است که به تنهایی سفر می کنند. کارشناسان آنلاین سفر اطلاعات رزرواسیون سال ۲۰۱۷ را بررسی کردند تا افزایش محبوبیت سفرهای تک نفره مشخص شود. اطلاعات به دست آمده نشان می دهد با توجه به اینکه افراد بیشتر تمایل به تعطیلات کنار ساحل در اروپا و سایر مقاصد دارای مسافت کوتاه دارند، نقاط توقف مسافرانی که به تنهایی سفر می کنند عبارتند از لاس وگاس، بوداپست و نیویورک.

آمستردام برترین مقصد برای سفرهای تک نفره

به نقل از ebookers.com، ده کشور برتر برای مسافرانی که به تنهایی سفر می کنند عبارتند از:

۱. آمستردام

۲. نیویورک

۳. لاس وگاس

۴. رم

۵. دوبلین

۶. لندن

۷. برلین

۸. ونیز

۹. بوداپست

۱۰. پاریس

تعطیلات خود را در بهترین اقامتگاه های ترکیه سپری کنید! (بخش2)
ادامه مطلب

از سویی دیگر باید گفت که،

جستجوی عبارت «سفر تک نفره» رو به افزایش است

جستجوی عبارت «سفر تک نفره» و سوالاتی در این باره در گوگل سال به سال در حال افزایش است. امسال بیشترین سفرهای تک نفره در ماه ژانویه بوده است و اطلاعات بدست آمده نشان می دهد که افراد بیشتر از گذشته تمایل دارند تا ماجراجویی را به تنهایی در زندگی تجربه کنند.

سفر تک نفره

امنیت بزرگ ترین دغدغه مسافرانی است که به تنهایی سفر می کنند

تنها سفر کردن بطور بالقوه ریسک زیادی به همراه دارد بنابراین عجیب نیست که این نوع گردشگران نسبت به سایر گردشگران بیشتر به نظرات مسافران دیگر اهمیت می دهند و احتمالا هتلی را انتخاب می کنند که افراد بیشتری آنرا توصیه کرده اند و حتی از عبارات رایجی مثل «مکانی امن برای مسافران تک نفره» در جستجوهای خود استفاده می کنند.

علاوه بر این افرادی که به تنهایی سفر می کنند بیشتر از گردشگران گروهی پکیج های سفر را رزرو می کنند. هر چند وقتی این گروه از مسافران فقط به دنبال رزرو هتل هستند، ترجیح می دهند هتل های ارزانتر و مستقل را انتخاب کنند نه هتل های زنجیره ای بزرگ.

تنها سفر کردن

رفتن به سفرهای تک نفره بدون برنامه قبلی

با توجه به اطلاعات رزرواسیون موجود در ebookers.com می توان این نوع گردشگران و بازار این گردشگران را دقیق تر بررسی کرد، ویژگی های جمعیت شناختی برجسته آنها را شناسایی کرد و حتی چگونگی برنامه ریزی و آماده شدن برای سفر را دریافت نمود.

یافته ها نشان می دهد که مسافران تک نفره تصمیمات سفر خود را بدون برنامه قبلی انجام می دهند. این افراد اغلب اوقات سفرهای با مسافت طولانی را فقط دو هفته قبل از حرکت رزرو می کنند اما مسافران گروهی معمولا دو ماه قبل از تاریخ حرکت رزرواسیون خود را انجام می دهند.

10 دانستنی جالب درباره هواپیما که قطعا از آن بی اطلاع هستید!
ادامه مطلب

بهترین مقصد برای تنها سفر کردن

همانطور که لیست مقاصد برتر گردشگری تک نفره نشان می دهد، این گروه از گردشگران بیشتر تمایل به ماجراجویی های خارجی دارند (۷۶ درصد).

به گفته یکی از کارشناسان ebookers.com، «افزایش سفرهای تک نفره باورنکردنی است و رشد آن ادامه خواهد داشت. تنها بودن مانعی برای جهانگردی شما نیست و می توانید با افراد جدید آشنا شده و سفر را کاملا طبق سلیقه خودتان انجام دهید».

«همیشه امکان سفرهای طولانی مدت فراهم نیست. بنابراین وقتی شرایط تغییر می کند و فرصتی پیش می آید، باید نهایت استفاده را برد. نداشتن همراه نمی تواند مانع این کار شود».

برترین مقصد برای سفر تک نفره

در پایان از شما دعوت می کنیم تا به اندازه یک دقیقه از امروزتان را در کشور آمستردام، به شکل یک تور مجازی بگذرانید

نظرات کاربران