جاذبه های گردشگری ارمنستان

بهترین جاذبه های گردشگری ارمنستان

کل : 3

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۶

جاذبه های گردشگری ارمنستان، این کشور تاریخی و دوست داشتنی، قطعا ارزش دیدن را دارند. ارمنستان در قفقاز جنوبی واقع شده است. این کشور از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم مرز می باشد. امروزه به لطف بناهای تاریخی و موقعیت جغرافیایی ایده آل، صنعت گردشگری ارمنستان پیشرفت زیادی داشته است. با توجه به امکان خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت که برای خرید تور ارمنستان می توان داشت، سفرهای زیادی از مقصد ایران به این کشور صورت گرفته و بسیاری از ایرانیان با حال و هوای دیدنی ها و راهنمای سفر به ارمنستان آشنا هستند.

گردشگری ارمنستان

نام بومی این کشور در زبان ارمنی “هایک” می باشد که در سده های میانی با افزودن پسوند فارسی “ستان” (به معنای سرزمین) هایک به “هایکستان” تغییر یافت. سرزمین کوهستانی ارمنستان میان دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته که مرز بین آسیا و اروپا محسوب می شود. طبیعت این کشور زیبا با قله های مخروطی، آتش فشان های بزرگ، دره های تنگ رودخانه ای، دریاچه ها، چاله ها و گودال ها شکل گرفته است.

آب و هوای مطبوع یکی از دلایل پیشرفت صنعت گردشگری ارمنستان

هوای ارمنستان ملایم و متنوع است. در تابستان از مناطق جنوبی (فلات ایران) توده های هوای گرمی که از مناطق گرمسیری وزیدن می گیرند، به فلات ارمنستان می رسند. زمستان های ارمنستان به شدت سرد است.

گردشگری ارمنستان

آسمان ارمنستان اغلب آفتابی است و میزان بارندگی در ارتفاعات افزایش می یابد. در ماه ژانویه متوسط دمای هوا 5- تا 7- و در ماه ژوئن متوسط دمای هوا 25+ تا 27+ درجه سانتی گراد است که در گرمترین حالت به 42+ درجه می رسد.

دنج ترین هتل های حبابی دنیا
ادامه مطلب

کشور ارمنستان دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که در این مطلب به معرفی چندی از آنها می پردازیم؛ با سفرمی همراه باشید…

جاذبه های گردشگری ارمنستان

1. ویرانه های جذاب و کلیساهای باشکوه

گردشگری ارمنستان

ارمنستان به عنوان اولین کشوری که مسیحیت را دین رسمی خود اعلام کرد، در سطح جهان شناخته شده می باشد. از این رو کشور ارمنستان با بناهای تاریخی، کلیساهای زیبا و صومعه های باستانی نظیر: صومعه حیرت انگیز تاتو (Tatev Monastery)، کلیسای جامع سنت گرگور روشنگر، صومعه ساناهین و ویرانه های کلیسای جامع زوارتنوتس لبریز شده است.

2. شهر صورتی یکی از جاذبه های گردشگری ارمنستان

گردشگری ارمنستان

در پایتخت ارمنستان، ایروان که به شهر صورتی معروف است، شگفتی های متعددی انتظار شما را می کشند. ایروان ترکیبی جالب از زیباترین سبک معماری، آثار هنری، موزه ها و مراکز فرهنگی نظیر: موزه ماتنداران (Matenadaran)، موزه تاریخ ارمنستان، گالری ادروارد ایسابکیان و موزه فرش مگریان را ارائه می دهد.

گردشگری ارمنستان

3. معبد گارنی (Garni Temple) یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ارمنستان

گردشگری ارمنستان

اگر به کشور ارمنستان سفر کردید، بازدید از معبد زیبای گارنی را فراموش نکنید. گارنی تنها معبد به جای مانده از بت پرستان در ارمنستان است. زمانی که دین مسیحیت به طور رسمی در ارمنستان بنیان گذاری شد، تمامی بتکده ها را ویران کردند و به جای آن کلیسا ساختند.

گردشگری ارمنستان

اما از آنجایی که معبد گارنی بسیار خیره کننده به نظر می رسید از تخریب آن صرف نظر کردند و کلیسا را در کنار آن بنا نمودند.

4. دریاچه سوان (Lake Sevan) یکی از جاذبه های گردشگری ارمنستان

گردشگری ارمنستان

در میان مناظر خیره کننده اطراف دریاچه سوان غرق شوید. دریاچه سوان یکی از مهمترین دریاچه های ارمنستان به شمار می رود که تقریبا 5% از مساحت این کشور را پوشش می دهد.

حقایقی جالب درمورد ایران از نظر گردشگران خارجی
ادامه مطلب

5. پیست اسکی تساغکادزور (Tsaghkadzor) یکی از جاذبه های گردشگری ارمنستان

گردشگری ارمنستان

از ورزش های هیجان انگیز در پیست اسکی تساغکادزور لذت ببرید. این پیست اسکی و نواحی اطراف آن چشم انداز فوق العاده ای ارائه می دهد.

6. غذاهای محلی و نوشیدنی معروف ارمنستان را حتما امتحان کنید.

غذاهای ارمنی

طعم غذاهای محلی ارمنستان بی نظیر است. نوشیدنی معروف آن هم در سراسر دنیا شناخته شده می باشد. می توانید با ترکیبی از غذاهای خوشمزه و نوشیدنی معرکه ارمنی ها یک جشن درست و حسابی ترتیب دهید.

7. از تماشای پرندگان لذت ببرید…

گردشگری ارمنستان

کشور ارمنستان منزلگاه صدها گونه متفاوت از پرندگان است. از این گروه می توان به شاهین، عقاب و قو اشاره کرد.

8. صومعه گغارد (Geghard Monastery) را از دست ندهید.

صومعه گغارد

صومعه گغارد در استان کوتایک ارمنستان قرار دارد. شاید برای کسانی که به مقصد ایروان سفر می کنند، بازدید از این کلیسا کمی دشوار به نظر برسد. اما تنبلی را کنار بگذارید؛ شما از ایروان تا صومعه گغارد تنها 35 کیلومتر فاصله دارید. بعلاوه این مقصد قطعا ارزشش را خواهد داشت.

گردشگری ارمنستان

صومعه گغارد در دل کوهستان واقع شده و بخشی از کوه مجاور آن محسوب می شود. این صومعه از سنگ تراشیده شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این منطقه یکی از مهم ترین و نمایشی ترین چشم اندازهای ارمنستان به حساب می آید.

گردشگری ارمنستان

البته که جاذبه های گردشگری ارمنستان، اماکن فرهنگی و بناهای تاریخی این کشور تمامی ندارند؛ اما در این مطلب تنها به گزیده ای از آن ها بسنده کردیم.

نظرات کاربران