حقایقی جالب درباره هند

حقایقی جالب درباره هند

کل : 52

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۶

حقایقی جالب درباره هند

هند یکی از زیباترین کشورهای دنیا برای گردش است. کشوری رنگارنگ با فرهنگ و آداب و رسومی متفاوت که از نظر اکثر مردم جهان جالب و دوست داشتنی تلقی می شود. اما حقایقی جالب درباره هند وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. از این طریق قصد داریم شما را بیشتر با فرهنگ و عقاید کشور زیبای هندوستان آشنا کنیم. در ادامه مطلب با سفرمی همراه باشید…

حقایقی جالب درباره هند

1. در خیابان های هند گاوها آزادانه و سرگردان می گردند. از نظر مردم هند گاوها مقدس هستند. هندی ها معتقدند گاوها یکی از هفت مادر بشر محسوب می شوند. زیرا آنها مثل مادر برای انسان ها شیر تامین می کنند.

حقایقی جالب درباره هند

2. پرچم هند دارای سه نوار افقی رنگی است. رنگ زعفرانی برای شجاعت و فداکاری، سفید برای حقیقت و آرامش و سبز به نشانه ایمان، باروری و جوانمردی. در مرکز سفید رنگ پرچم یک چرخ 24 پره وجود دارد. این چرخ نماد حرکت و رشد است و در کشور هند به آن چرخ قانون هم گفته می شود.

حقایقی درباره هند

3. هند 150000 دفتر پست دارد و از این رو بزرگترین شبکه پستی در جهان است.

4. هند نماینده ادیان بزرگ جهان است. ادیانی نظیر هندوئیسم، بودیسم یا همان آئین بودایی، آئین جین (Jainism) و سیک (Sikhism) یکی از تازه ترین ادیان یکتاپرستی در جهان.

5. ببر بنگال حیوان ملی کشور هند محسوب می شود. روزگاری در سرتاسر هندوستان ببر بنگال به چشم می خورد. اما امروزه تنها 4000 از این ببرهای وحشی وجود دارند.

منحصر به فردترین مقاصد گردشگری دنیا
ادامه مطلب

حقایقی جالب درباره هند

6. در مراسم عروسی هندی ها از گل همیشه بهار برای تزئینات استفاده می شود. مردم هند معتقدند که گل همیشه بهار نماد خوشبختی و شادی و خوش شانسی است.

7. میوه ملی هند انبه و پرنده ملی آنها طاووس است.

هند

8. رقص یکی از مهم ترین هنرهای هندی است که در آن پیشرفت زیادی داشته اند. رقص بخش جدایی ناپذیر از عبادت در بناهای داخلی معابد هند به حساب می آید.

حقایقی جالب درباره هند

9. هندوستان یک کشور شش فصل است. تابستان، پاییز، زمستان، بهار، موسم تابستان و موسم زمستان.

10. هند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان چای در جهان است. چای محبوب ترین نوشیدنی هندی ها به شمار می رود.

11. کشو هند 70% از ادویه جهان را تولید می کند.

حقایقی جالب درباره هند

12. برای خارجی ها واردات و صادرات ارز هندوستان غیرقانونی است.

13. هند میهن بزرگترین خانواده جهان است. مردی به نام زیونا چانا Ziona Chana 39 همسر، 94 کودک و 33 نوه دارد و همه آنها در یک امارت 100 اتاقه زندگی می کنند.

14. دهلی نو دارای آلوده ترین هوا در جهان است.

حقایقی جالب درباره هند

15. بیش از یک میلیون از مردم هند میلیونر هستند اما بیشتر هندی ها با درآمد کمتر از دو دلار در روز زندگی می کنند. در حدود 35% از جمعیت هند زیر خط فقر زندگی می کنند.

16. بمبئی بزرگترین شهر هند است که جمعیت آن به 15 میلیون نفر می رسد.

17. گل نیلوفر آبی برای هندوها و بوداییان مقدس است. پرستشگاه بهائیان در دهلی به شکل یک گل نیلوفر آبی ساخته شده است. در نمای ظاهری این معبد 27 گلبرگ غول پبکر که تماما از سنگ مرمر ساخته شده اند، به چشم می خورد.

سپیدان، تلفیق جادویی طبیعت و تاریخ
ادامه مطلب

هند

18. نام رسمی این کشور جمهوری هند است. نام هند از کلمه سیندهو (Sindhu) گرفته شده است.

19. همه جای کشور هند در یک منطقه زمانی واحد قرار دارد.

ناج محل

20. تاج محل توسط امپراطور مقدس هندیان یعنی شاه جهان ساخته شد. ایشان بنای منحصر به فرد تاج محل را در بین سال های 1592 تا 1666 برای همسر خود ممتاز محل ساخته است. ساخت این بنای خاص 22 سال به طول انجامید و برای تکمیل آن 22000 کارگر گماشته شدند.
تماشا کنید :

نظرات کاربران