راهنمای بازدید از مسجد شیخ زاید؛ ابوظبی

کل : 11

میانگین : 3.64

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

مسجد شیخ زاید

نام کامل مسجد شیخ زاید، مسجد شیخ زاید بن سلطان آل نهیان است. این مسجد بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی، سومین مسجد بزرگ دنیا به شمار می رود و در عین حال یکی از دیدنی ترین جاذبه های اصلی امارات متحده عربی محسوب می شود. شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، بنیان گذار و نخستین رئیس کشور امارات بوده و در همین مسجد دفن شده است. نام این مسجد هم از ایشان گرفته شده است.

مسجد شیخ زاید

در سفر به کشور امارات متحده عربی و شهر ابوظبی، بازدید از مسجد شیخ زاید یک باید است. شیخ زاید یکی از بزرگ ترین مساجد دنیاست و خود به تنهایی ارزشش را دارد که یک سفر به امارات ترتیب دهید. در این مطلب قصد داریم راهنمای بازدید از مسجد شیخ زاید را برایتان شرح دهیم.

با سفرمی همراه باشید…

1. رسیدن به مسجد شیخ زاید

اگر در ابوظبی اقامت داشته باشید به راحتی می توانید با تاکسی خودتان را به مسجد برسانید و اگر در دبی باشید، 150 کیلومتر با این شهر فاصله دارید. اما اجازه ندهید طولانی بودن مسیر شما را از ادامه راه منصرف کند. می توانید از ایستگاه اتوبوس دبی خودتان را به ایستگاه اتوبوس ابوظبی برسانید و برای رسیدن به ایستگاه های اتوبوس هر دو طرف باید تاکسی سوار شوید.

مسجد شیخ زاید

اما اگر حوصله دردسر ندارید، می توانید خودتان را با تاکسی از دبی به ابوظبی برسانید. با تاکسی از دبی تا ابوظبی 90 دقیقه راه در پیش دارید و 250 تا 275 درهم (45-50 یورو) هزینه در بر دارد. زمانی که از مسجد بیرون بیایید هم تاکسی ها منتظر شما هستند.

برج گالاتا؛ استانبول
ادامه مطلب

2. قبل از رفتن غذا بخورید.

مسجد شیخ زاید

معمولا مسافران فکر می کنند می توانند در آنجا پیاده روی کنند و قهوه بنوشند. اما باید بدانید در اطراف این مسجد فضای زیادی برای غذا خوردن ندارید و اگر احساس گرسنگی کنید باید صبور باشید تا خودتان را به منطقه مناسبی در ابوظبی یا دبی برسانید. هر چند که اگر به نقشه نگاه کنید، کافی شاپ هایی در سراسر جاده به چشم می خورند.

3. ورود به مسجد شیخ زاید رایگان است.

شیخ زاید

بر خلاف بسیاری از جاذبه های گردشگری، ورود به مسجد شیخ زاید رایگان است. بنابراین، هیچ دلیلی برای بازدید نکردن از این مسجد وجود ندارد.

4. ساعات بازگشایی مسجد شیخ زاید

مسجد در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:00 تا 22:00 و در روزهای جمعه از ساعت 16:30 تا 22:00 باز است. اگر دوست ندارید با جمعیت زیادی رو به رو شوید، بهتر است در طول هفته به بازدید از مسجد بپردازید. البته بخاطر مساحت بسیار زیاد مسجد، حتی با وجود سیل گردشگران، همچنان شلوغی را احساس نخواهید کرد.

مسجد شیخ زاید

اگر در ماه رمضان به امارات متحده عربی سفر کنید، ساعات بازگشایی متفاوت خواهد بود و باید در روزهای شنبه تا پنجشنبه از 9:00 صبح تا 14:00 برای بازدید اقدام کنید. مسجد در روز جمعه کلا تعطیل است.

5. بهترین زمان روز برای بازدید

مسجد شیخ زاید

هر زمانی از روز که اقدام کنید، برای بازدید خوب است. اما بخاطر گرمای طاقت فرسا بهتر است صبح زود یا آخر شب به مسجد بروید. اگر به عکاسی علاقه مند هستید، بهتر است در ساعت های طلایی غروب خورشید یا حتی قبل از طلوع به مسجد بروید و عکس های بی نظیر بگیرید. در این زمان ساختمان مسجد از همیشه زیباتر است.

همه چیز درباره مالزی
ادامه مطلب

6. لباس مناسب به تن کنید.

مسجد شیخ زاید

از آنجایی که این مسجد یک مکان اسلامی است، شما باید پوشش مناسب به تن کنید. البته برای خانم ها عبا موجود است و در صورت لزوم قبل از ورود به شما زائران عبا می دهند.

7. عینک آفتابی به همراه داشته باشید.

مسجد شیخ زاید

احتمالا در هر کجای امارات متحده عربی که باشید، باید از عینک آفتابی تان استفاده کنید. اما قبل از رفتن دوباره بررسی کنید. چون ساختمان سفید یکدست و نور شدید خورشید باعث می شود چشمهایتان اذیت شود.

 

نظرات کاربران