ویزای کانادا

شرایط ویزای کانادا برای ایرانیان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۶

شرایط ویزای کانادا برای ایرانیان

ایرانیانی که قصد بازدید از کشور کانادا را دارند، باید قبل از وارد شدن به خاک کانادا ویزا دریافت کنند. اقدامات لازم برای دریافت ویزای کانادا، ویزای اقامت موقت، ویزای تحصیلی و ویزای شغلی باید توسط دفاتر ویزای مستقر در آنکارا، ابوظبی و استانبول انجام گیرد. برنامه های کاربردی در این دفاتر ارائه می شود یا می توانید از وب سایت CIC website دانلود کنید. متقضیان دریافت ویزای کانادا می توانند درخواست خود را به صورت شخصی، پست الکترونیکی یا پیک ارسال نمایند.

ویزای کانادا

با سفرمی همراه باشید…

توصیه می شود که درخواست اخذ ویزا یک ماه قبل از تاریخ عزیمت ارائه شود. اگر با درخواست متقاضی موافقت شود. قدم بعدی این است که به دفاتر ویزا مراجعه کنند و اصل گذرنامه و دیگر مدارک و اسناد مربوطه را ارائه دهند. حتی اگر ویزای اقامت موقت کانادا به متقاضی اعطا شود، تضمین نمی کند که آن فرد می تواند به خاک کانادا وارد شود. هنوز یک مرحله دیگر مانده است. ایرانیانی که می خواهند به کانادا وارد شوند، باز هم توسط کنسولگری کانادا مورد بازجویی قرار می گیرند و باید واجد شرایط بودن خود را به اثبات برسانند.

معیارهای واجد شرایط بودن اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان

ویزای کانادا

مسافران ایرانی که قصد بازدید از کانادا را دارند باید شرایط مورد نیاز قانونی خاصی را قبل از درخواست ویزای موقت بپذیرند. این پیش نیازهای قانونی عبارتند از:

* یک مامور ویزا باید تایید کند که متقاضی درموعد مقرر از کانادا خارج می شود.

* ارائه اسناد معتبر دال بر اثبات توانایی مالی برای حمایت از خود و اعضای خانواده در طول اقامت در کانادا و برای بازگشت به ایران.

راهنمای سفر به تاج محل
ادامه مطلب

* موافقت با قانون عدم اشتغال غیرقانونی یا ادامه تحصیل بدون مجوز قانونی در مدت زمان اقامت در کانادا

* مامور ویزا باید تایید کند که متقاضی هیچ گونه خطر امنیتی برای کانادا ندارد.

* عدم سوء پیشینه کیفری (ارائه گوهی نامه از طرف پلیس)

* ارائه گواهینامه سلامت (انجام معاینات پزشکی الزامی است)

* ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز به مامور ویزا

اسناد و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان

ویزای کانادا

ایرانیانی که قصد سفر به کانادا را دارند، علاوه بر تکمیل فرم درخواست ویزا، موظف به ارائه مدارک زیر می باشند:

* ارائه گذرنامه معتبر

* دو قطعه عکس گذرنامه به همراه نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد در پشت عکس

* گواهی تمکن مالی، پرینت بانکی گردش مالی و ته چک به عنوان مدرک کافی دال بر اثبات توانایی مالی برای اقامت در کانادا و بازگشت به ایران.

مجوزهای شغلی و تحصیلی

ویزای کانادا

ایرانیایی که به منظور تحصیل یا اشتغال قصد سفر به کانادا را دارند، باید مجوز کاری یا تحصیلی داشته باشند. اگرچه، در موارد خاص، این مجوز لازم نیست. اگر متقاضی قصد داشته باشد برای مدت کمتر از شش ماه در کانادا تحصیل کند، در این صورت، مجوز تحصیلی نیاز ندارد. طبقات خاصی از کارگران مثل روحانیون، مامورین دولتی خارجی، افسران ارتش و همچنین، مواردی خاص تر، نیازی به مجوز شغلی ندارند.

ملاحضات مهم

ویزای کانادا

*همسر، شریک زندگی مشترک یا فرزند متقاضی، نیازی به تکمیل درخواست جداگانه ندارد. لذا نام آنها باید در فضاهای مناسب در فرم اصلی ذکر شود.

* در صورت نیاز به معاینه پزشکی مورد نیاز، سه ماه دیگر می تواند به مدت زمان فرآیند درخواست پیوست شود.

بهترین هتل های تابستانی ایتالیا (1)
ادامه مطلب

*هزینه های فرآیند اخذ ویزا غیرقابل برگشت هستند. این مقدار وجه باید در بانک تجارت و به ریال پرداخت شود. اصل رسید پرداخت قبض باید در ویزا ضمیمه شود.

* ایرانیانی که به کانادا سفر می کنند، برای هرگونه مسائل روادید، می توانند به یکی از سفارت های ایران در اُتاوا یا انتاریو کانادا مراجعه کنند.

ایرانیانی که به قصد بازدید از بستگان به کانادا سفر می کنند.

والدین و پدربزرگ/مادر بزرگ ایرانی می توانند برای بازدید از بستگانشان که در کانادا اقامت دارند با استفاده از سوپر ویزا (super visa) اقدام کنند. با این ویزا، والدین و پدر بزرگ/مادر بزرگ شهروندان کانادایی می توانند تا دو سال در کانادا اقامت داشته باشند. همچنین، می توانند چندین بار سفر کنند، بدون اینکه به ویزای جدید برای ورود نیاز داشته باشند.

ویزای کانادا

متقاضیان supervisa علاوه بر مدارک مذکور باید گواهی تمکن مالی، مدارک اقامت و گواهی حقوقی فرد مقیم در کانادا را به همراه گواهی سلامت جسمی و بیمه نامه یک ساله خود را نیز ارائه دهند.

دقت داشته باشید که تمام مدارک موردنیاز باید توسط یک دارالترجمه رسمی که به تایید دادگستری رسیده باشد به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

ویزای کانادا

به این مهم توجه کنید که تمام مدارک مذکور را کامل و بدون نقص ارائه دهید چون سفارت تنها براساس مدارک به تایید یا رد درخواست ها می پردازد؛ در واقع در سفارت کانادا هیچ مصاحبه­ای از متقاضیان به عمل نمی­آید و افراد فقط برای انگشت نگاری به دفاتر وک مراجعه می کنند؛ پس تنها دلیل تایید یا رد صلاحیت شما، مدارکی است که ارائه میدهید.

کاربردی ترین اپلیکیشن های سفر به دبی
ادامه مطلب

در پایان بد نیست بدانید که برای تمدید ویزای کانادا باید قبل از اتمام انقضای آن اقدام کنید.

 

نظرات کاربران

  1. سلام خدا قوت. وقت برشما خوش
    مراحل پذیرش اقامت دائم و شرایطمتقاضی و هزینه هاو شهرها و آثار باستانی…. ذکر گردد. با سپاس سوپر ویژه$$☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

  2. سلام
    تمایل دارم برای گرفتن ویزای پنج ساله کانادا اقدام کنم.همچنین خودم بعنوان آفیسر ویزا در ایران مشغول بکار هستم.میخواستم بدونم امکان درخواست و اطمینان گرفتن ویزا از طریق شما هست؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.