دیدنی های باتومی

با جاذبه های گردشگری باتومی آشنا شوید

کل : 3

میانگین : 3.67

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

دیدنی های باتومی

باتومی نام شهری بندری در گرجستان و در منطقه قفقاز می باشد که در کنار دریای سیاه واقع شده است. باتومی در سال های اخیر با تلاش دولت گرجستان شاهد گردشگران بسیاری از مناطق مختلف دنیا بوده است. شهر باتومی دارای جاذبه های گردشگری زیادی می باشد؛ در این مطلب به معرفی برخی از دیدنی های باتومی خواهیم پرداخت. با سفرمی همراه باشید.

باتومی

دیدنی های باتومی

 

تندیس مدیا باتومی (Medea Monument)

تندیس باتومی یکی از زیباترین دیدنی های باتومی است. این مجسمه که ساخت آن هزینه هنگفتی را متحمل شده در میدان اروپا واقع شده است. مدیا نام زنی از شاهزادگان یونان باستان است، که این مجسمه به یاد بود وی ساخته شده است.

باتومی

باتومی

 

باغ گیاه شناسی باتومی (Botanical Garden Of Batumi)

باغ بزرگ گیاه شناسی باتومی از دیگر دیدنی های باتومی است که در 10 کیلومتری شمال باتومی قرار گرفته است. این باغ که بیش از 100 هکتار وسعت دارد از 9 منطقه که دارای پوشش های گیاهی مختلفی هستند تشکیل شده است. تنوع در گونه های گیاهی و جانوری باغ باتومی در دنیا بی نظیر است؛ چرا که 340 هزار نوع گونه گیاهی در این منطقه وجود دارد.

باتومی

 

آکواریوم باتومی (Aquarium)

آکواریوم باتومی یکی دیگر از دیدنی های باتومی است که شامل 100 گونه مختلف از ماهی ها می باشد. این آکواریوم پر بازدید که محبوبیت زیادی در بین گردشگران گرجستان دارد در سال 1966 ساخته شده است.

باتومی

 

پارک دلفین ها باتومی (dolphinarium)

پارک دلفین ها از دیگر دیدنی های باتومی است که علاوه بر زیبایی و جذابیت، دارای امکانات رفاهی زیادی برای افراد مختلف از جمله افراد ناتوان می باشد. در این پارک دلفین های آموزش دیده زیر نظر مربیان خود به اجرای نمایش در حدود 30 اجرای مختلف و در سه زبان انگلیسی، گرجی و روسی می پردازند. علاوه بر نمایش امکان لمس دلفین ها نیز برای تماشاگران وجود دارد. پارک دلفین ها در سال 1975 افتتاح گردید که اولین دلفیناریوم شوروی سابق به شمار می رود.

گران ترین کشتی ها تفریحی دنیا
ادامه مطلب

باتومی

 

مرکزغواصی باتومی گرجستان

تنوع در دیدنی های باتومی جذابیت خاصی را به شهر باتومی بخشیده است. مرکز غواصی باتومی این امکان را برای بازدیدکنندگان به وجود می آورد که غواصی را در آب های دریای سیاه تجربه کرده و از آن لذت ببرند. شاید شنیدن در مورد غواصی در دریا نوعی ترس را در شما ایجاد کند. اما نگران خطر غواصی نباشید. چرا که اگر روزی خواستید غواصی را در این مرکز تجربه کنید ابتدا آموزش های لازم در آب های کم عمق به شما داده خواهد شده و در نهایت در آب های دریای سیاه به غواصی خواهید پرداخت.

باتومی

 

دریاچه نوریگلی (Nurigeli lake)

دریاچه نوریگلی یکی از دریاچه های دیدنی گرجستان و از زیباترین دیدنی های باتومی در فاصله 130 متری از دریای سیاه است. در این دریاچه امکان تفریحات زیادی از جمله قایق سواری، ماهیگیری، دوچرخه سواری در اطراف دریاچه و … برای گردشگران وجود دارد.

باتومی

 

بلوار باتومی (Batumi Boulevard)

یکی دیگر از دیدنی های باتومی بلوار باتومی است. بلوار باتومی یک پارک زیبا به طول حدود 6 کیلومتر و با امکانات تفریحی بسیار زیاد می باشد که در سال 1881 افتتاح شده است. بلوار باتومی به دلیل نزدیکی به ساحل جذابیت خاصی دارد و علاوه بر امکانات تفریحی دارای چشم انداز زیبایی نیز می باشد. معمولا گردشگران تابستان را برای سفر به این منطقه انتخاب می کنند و در سایر فصل های سال بلوار باتومی بسیار خلوت می شود.

باتومی

 

موزه استالین  (Stalin Museum)

موزه استالین همان طور که پیداست، از نام استالین که یکی از رهبران مشهور شوروی سابق بوده، اقتباس شده است. موزه استالین نیز یکی از دیدنی های باتومی محسوب می شود. در این موزه وسایل مربوط به زندگی استالین به منظور آشنایی با زندگی وی نگهداری می شود. استالین تنها چند ماه در باتومی اقامت داشته است.

تعطیلات خود را در بهترین اقامتگاه های ترکیه سپری کنید! (بخش1)
ادامه مطلب

باتومی

 

آبشار ماخونتستی  (Makhuntseti waterfall)

آبشار ماخونتستی در فاصله حدود 40 کیلومتری باتومی واقع شده است. این آبشار دارای ارتفاع 50 متری و همچنین طبیعت سرسبز و دل انگیز می باشد. آبشار ماخونتستی نیز از دیدنی های زیبای باتومی است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

باتومی

باتومی نام شهری در منطقه قفقاز در گرجستان است که یکی از زیباترین مناطق طبیعی گرجستان برای گردشگران به شمار می رود. دیدنی های باتومی یا طبیعی، یا اینکه از طبیعت اقتباس شده است. افرادی که به طبیعت علاقه دارند باتومی لحظات شیرین و جذابی را برای آنها در پی خواهد داشت. از دیدنی های باتومی می توان به آشار ماخونتستی، بلوار باتومی، پارک دلفین ها، آکواریوم باتومی و مرکز غواصی باتومی اشاره کرد.

برای سفر به گرجستان می توانید از طریق سایت سفرمی اقدام به رزرو بلیط هواپیما باتومی و رزرو هتل های باتومی نمایید. مطالب مرتبط به گرجستان و شهرهای گردشگری آن را نیز می توانید در وبلاگ سفرمی بخوانید.

نظرات کاربران