برترین جاذبه های گردشگری اوکراین

برترین جاذبه های گردشگری اوکراین (1)

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: شنبه, ۷ مرداد ۱۳۹۶

اوکراین نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر مورد بازدید گردشگران قرار گرفته است؛ اما این کشور رنگارنگ به دریای سیاه، سواحل ناهموار، جنگل های وحشی و دشت های کوهستانی اش می نازد. با تاریخی مملو از سنت های قومی و تاثیرات متنوع فرهنگی، این کشور حرف های زیادی برای گفتن دارد. از محوطه های اسکی گرفته تا شهرهای مدرن و روستاهای باستانی که بسیاری از آنها در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده اند.

اوکراین

در مطلب برترین جاذبه های گردشگری اوکراین قصد داریم به معرفى اوکراین و جاذبه هاى آن بپردازیم. با سفرمی همراه باشید!

1.اودسا (Odesa)

اودسا

شهر بندری اودسا سومین شهر بزرگ اوکراین به شمار می رود که در کنار سواحل افسانه ای دریای سیاه آرام گرفته است. اودسا در حال حاضر یک شهر مهم تجاری است اما بازدیدکنندگان بیشتر بخاطر سواحل شنی، آب و هوای ملایم و خصوص آب هاى درخشان ساحل لانژرون (Lanzheron) به این منطقه جذب می شوند. اودسا که به عنوان مروارید دریای سیاه شناخته می شود، پستی و بلندی های فراوانی برای اکتشاف دارد.

اودسا

با اینکه اودسا شهر بزرگی است اما ساخت و ساز در آن به گونه ای صورت گرفته که حس صمیمانه ای به شما می دهد. همچنین، پارک های پر از برگ که مانند حیاط شهر به نظر می رسند، خانه اپرای اودسا و سالن های تئاتر و سینما که به وفور یافت می شوند، از دیگر جاذبه های دیدنی این شهر محسوب می شوند.

2.پولتاوا (Poltava)

پولتاوا

پولتاوا که در کنار رودخانه ورسکالا (Vorskala) قرار گرفته، شهری است که در تاریخ نظامی نبرد اسطوره ای قزاق ها و و تزار روسی، پیتر اول که در قرن 18 رخ داد، غوطه ور شده است. به همین خاطر بسیاری از آثار نظامی همچنان در آن باقی مانده است.

ساحل ناواگیو؛ تمثیلی از کشتی یونانی جزیره کیش
ادامه مطلب

پولتاوا

این آثار شامل: ستون افتخار (Column of Glory)، پارک اکتبر و منطقه حفاظت شده میدان جنگ نبرد پولتاوا می شود. این شهر به خاطر موزه هایش که بسیاری از آنها به همان نبرد نظامی اختصاص دارند، کلیسای اصلی و کلیسای مقدس و برج ناقوس آن مشهور است. با وجود چنین آثار تاریخی ارزشمندی پولتاوا درحال حاضر شهری آرام و فرهنگی می باشد.

3. میرهورود (Myrhorod)

میرهورود

شهر میرهورود که در کنار رودخانه خورول (Khorol River) واقع شده است، اساسا یک شهر آبگرم خواب آلود است که به خاطر خواص درمانی فراوانی که در چشمه های زیرزمینی آن یافت می شود، مشهور است. استفاده از این آب می تواند به بهبود مشکلات گوارشی تا حد زیادی کمک کند. بسیاری از بازدیدکنندگان در این آب ها حمام می کنند. اگر علاقه ای به شنا ندارید می توانید با قایق به گشت و گذار در رودخانه خورول بپردازید.

میرهورود

در این رودخانه جاذبه های زیادی برای کشف کردن وجود دارند. مانند: یک برج آسیاب بادی درخشان و یک آب نمای موزیکال. جنگل های موجود در این شهر نیز مشهور هستند؛ اگر می خواهید تجربه ای عاشقانه و به یاد ماندنی در این منطقه برای خود رقم بزنید، می توانید در چشم اندازهای سرسبز آن اسب سواری کنید.

4.چرنیهیف (Chernihiv)

چرنیهیف

چرنیهیف که در کرانه رودخانه دسنا استقرار یافته است، به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای اوکراین شناخته می شود که قدمت آن به قرن 7 باز می گردد. بازدید از این شهر مانند سفری به زمان گذشته می ماند.

چرنیهیف

این شهر مهد برخی از زیباترین بناهای شهر اعم از کلیسای کاترین است، که به خاطر گنبدهای طلایی اش به سرعت قابل تشخیص می باشد. از دیگر ساختمان های مذهبی زیبا می توان به کلیسای پیانتیسکا (Pyatnytska Church) اشاره کرد که در میدان سرخ شهر قرار دارد. این نقطه برای قدم زدن در هنگام عصر ایده آل است.

تابستان کوتاه است!
ادامه مطلب

5.چرنیوتسی (Chernivtsi)

چرنیوتسی

شهر چرنیوتسی که در کوهپایه های کارپات (Carpathian Mountains) واقع شده است، به خاطر مجتمع کشیش های عالی مقام که در سازمان میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده و امروزه مقر دانشگاه ملی شده، از شهرت خوبی برخوردار گشته است. برای ساخت این بنا از سبک های بیزانس و رومی استفاده شده است.

چرنیوتسی

معماری شهر چرنویتسی به گونه ایست که لقب “وین کوچک” را بدان داده اند. این شهر دارای ماهیتی آرام و فرهنگى قوی می باشد. در این شهر کافه های متعدد و کتاب فروشی های بسیاری به چشم می خورند که منعکس کننده فضای فکری و شعرى آن می باشند.

6.باکوتا (Bakota)

باکوتا

روستای باکوتا (Bakota) در منطقه تاریخی پودولیا (Podillia) مهد بسیاری از غارهای مرموز است که توسط راهبان ارتودکس، تحت رهبری سنت آنتونی کیف (Saint Anthony of Kiev) ساخته شده است. قدمت این صومعه که در غارهای زیرزمینی واقع شده به قرن 12 باز می گردد و بازدیدکنندگان می توانند تمام نقاشی های محفوظ مانده و بقایای راهبانی که در این غارها زندگی می کرده اند را ببینند.

باکوتا

در حال حاضر، باکوتا به خاطر تپه های کوهستانی در سواحل رودخانه نیستر (Dniester River) و موقعیت روستایی اش به بخشی از پارک ملی محیط زیست تبدیل گشته است. بازدیدکنندگان می توانند در این منطقه به گشت و گذار بپردازند و با پای پیاده فضای گیاهی و جانوری آن را کشف کنند.

7.اوژهورود (Uzhhorod)

اوژهورود

در مرز اسلواکی و حوالی مرز مجارستان، شهر پر هیاهو و متنوع اوژهورود با جمعیت قابل توجهی از مردم مجارستانی و رومانی واقع شده است. در حقیقت وجود این مردم احساسی بین المللی به شهر تزریق می کند که ثابت می کند اوژهورو یک جاذبه توریستی مشهور و پیشرو در کشور اوکراین به مشار می رود.

ناگوارترین حوادث هوایی سال ۲۰۱۵
ادامه مطلب

قلعه اوژهورود

برای بازدید از قلعه خیره کننده اوژهورو که قدمت آن به قرن 9 باز می گردد و نیز کلیسای یونانی کاتولیک که از قرن 17 به جای مانده به شهر اوژهورو سفر کنید. فراموش نکنید که از نوشدینی های خوشمزه و معروف شهر و همچنین خوراک مجارستانی به نام “بوگراک” بچشید!

8.کامیانتس- پودیلسکیی (Kamyanets-Podilskyi)

کامیانتس- پودیلسکیی

این شهر در غرب اوکراین قرار دارد و دارای تاریخی طولانی از مهاجرت و هرگونه تاثیری است که امروزه در معماری و فرهنگ شهر می بینید؛ از جمله: بازارهای ارمنی و لهستانی که امروزه در این شهر به چشم می خورند.

کامیانتس- پودیلسکیی

کامیانتس-پودیلسکیی در آثار باستانی نظیر کلیسای جامع و قلعه های ویران شده غرق شده است و به خاطر موقعیت مکانی آن در کنار رودخانه اسموتریچ (Smotrych)، فعالیت های تفریحی فراوانی برای کسانی که می خواهند کار متفاوتی انجام دهند، یافت می شود. از آن دسته سرگرمی ها می توان به بالن سواری بر فراز دره اسموتریچ، مسابقات اتومبیل رانی و رالی اشاره کرد.

کامیانتس- پودیلسکیی

این شهر همچنین در شهر باستانی استارا فرتیتسیا (Stara Fortetsya)، یک شهر قلعه ای باستانی، واقع شده است که بازدیدکنندگان می توانند در خرابه های باقی مانده آن کند و کاو کنند.

تماشا کنید :

نظرات کاربران