برج العرب دبی؛ لوکس ترین هتل 7 ستاره ی دنیا

کل : 18

میانگین : 4.44

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

هتل 7 ستاره ی برج العرب ساختمانی جذاب و تماشایی است که در میان ساحل جمیرا و جزایر نخل و در موقعیتی مشرف به خلیج فارس واقع می باشد. برج العرب از همان آغاز بازگشایی‌اش در سال 1999 از معماری تحسین برانگیزی برخوردار بوده است. طراحی نمای شیشه‌ای منحنی این ساختمان برگرفته از کشتی‌هایی است که در تمام این سال‌‌ها آبراه دبی را مزین کرده‌اند.

برج العرب یک هتل جهانی لوکس و هفت ستاره به شمار می رود که واقع در جزیره مصنوعی دبی می باشد. این هتل نه تنها از امتیاز بلندترین آتریوم جهان با ارتفاع تقریبی 600 فوت برخوردار بوده است، بلکه خود یکی از مرتفع‌ترین هتل‌های جهان نیز به شمار می‌رود.

از ویژگی‌های معماری این هتل که بگذریم، از امکانات رفاهی آن می‌توان به وجود تخت گردان در برخی اتاق‌ها، رستوران های لوکس، زمین تنیس بر روی سکوی مخصوص فرود هلیکوپتر و … اشاره کرد.

همچنین برای رفتن به این هتل شما را سوار بر یک خودروی رولز رویس افتخاری می کنند.

لزومی ندارد در برج العرب اقامت داشته باشید تا بتوانید از زیبایی‌های آن بهرمند شوید (البته اجازه دهید کمی رو راست باشیم، بسیاری از افراد استطاعت مالی چنین کاری را ندارند).

افرادی که در این هتل اقامت ندارند نیز می‌توانند با سفارش غذا در یکی از رستوران‌های آن، اجازه ی ورود به ساختمان هتل را پیدا کنند. از جمله رستوران‌های این هتل می توان به رستوران غذاهای دریایی المهارا که در فضای میانی آن یک آکواریم غول پیکر به چشم می‌خورد که تا سقف رستوران ارتفاع دارد، و نیز رستوران المنتهی که در طبقه بیست و هفتم این ساختمان واقع شده، اشاره کرد.

بهترین جاذبه های گردشگری ارمنستان
ادامه مطلب

افرادی که اخیراً از ساختمان برج العرب بازدید کرده‌اند، هم از فضای درونی و هم از فضای بیرونی این ساختمان بسیار شگفت زده شده‌اند. آن‌ها بسیار توصیه می‌کنند که اگر از استطاعت مالی کافی برخوردار هستید دست کم یک شب در این هتل اقامت داشته باشید.

حتی افرادی که اتاقی در این هتل رزرو نکرده بودند به این نتیجه رسیدند بدون آن‌که نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف باشد صرف یک چای عصرانه بهانه ی خوبی برای بهره‌مندی از زیبایی‌های بی‌شمار این هتل است (به یاد داشته باشید که از قبل برای صرف چای در این مکان زمان‌بندی کنید).

با این حال، هرچند افراد بسیاری بر این باورند که این هتل چیزی کمتر از یک محیط باشکوه و تماشایی ندارد، برخی دیگر نیز معتقدند فضای پر زرق و برق و اشرافی این بنا بیش از حد رنگارنگ و زننده بوده و محیط آن به خوبی آراسته نشده است.

فرقی نمی‌کند در سفر با تور دبی، تا چه حد ریسک کرده‌ و از فضای داخلی این ساختمان هم دیدن کرده‌‌اید یا صرفاً به بازدید از نمای بیرونی آن بسنده کرده‌اید، نکته ی قابل توجه آن است که حتی یک عکس ساده و فوری از زیباترین ساختارهای دبی هم به نوبه ی خود تجربه ای خوشایند محسوب می‌شود.

نحوه ی دسترسی به برج العرب دبی

از ایستگاه متروی مرکز خرید امارات به راحتی می‌توان تا برج العرب پیاده‌روی کرد. هر ساعتی از روز که به رستوران‌های این برج سر بزنید پرسنل آن‌جا از شما پذیرایی خواهند کرد، البته باید از قبل میز خود را در این رستوران‌ها رزرو کرده باشید. بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای به راحتی می‌توانید در امتداد ساحل جمیرا قدم زده و از شگفتی‌های هتل برج العرب لذت ببرید.

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه
ادامه مطلب

بهتر است پس از غروب آفتاب به این منطقه بروید تا از دیدن چراغ‌های تزئینی روشن برج شگفت‌زده شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌ سایت برج العرب مراجعه کنید.

تماشا کنید :

نظرات کاربران

 1. «و رضوا بالحیاه الدنیا و زینتها..

  • آقای عزیز این کشور داره با اهداف و برنامه ریزی و مدیریت و سرمایه گذاری به توسعه پایدار صنعتی و شهری و روستایی می رسد.
   این کارها حرام است.

  • بله. حرام است. این چیزها پیشرفت نیست. بلکه اسراف وحشیانه است. نتیجه به بردگی کشیدن میلیونها انسان بدبخت هندی و بنگلادشی و تایلندی است. در خود امارات هم اگر از ساحل دور شوید و به مناطق داخلی بروید می بینید مردم در چه نکبتی دارند زندگی می کنند. تازه آیا فکر کرده اید آب و برق این هتل از کجا می آید؟ برق را با مصرف سوختهای فسیلی تامین می کنند. آب را هم با آب شیرین کن هایی که بیش از حد تصور آلوده کننده است. همین دودها با باد به فضای ایران منتقل می شود. آلودگی آب هم حیات اکوسیستم خلیج فارس را به شدت تهدید می کند. پس اسم اینکارها پیشرفت نیست.
   به خدا سوئدیها و فنلاندیها و ژاپنیها هم هتل دارند اما این قدر وحشیانه و دهاتی اسراف نمی کنند. تازه کسی را هم استثمار نمی کنند و هوا و خاک و آب را هم آلوده نمی کنند. هتلسازی را از آنها یاد بگیرید نه از یک مشت بدوی که تازگیها شترهایشان را ول کرده اند و به زور پول نفت می خواهند مثل تازه به دوران رسیده ها خودنمایی کنند.