پل معلق کاپیلانو جاذبه جهانی در دل جنگل های کاندار

پل معلق کاپیلانو، جاذبه جهانی در دل جنگل های کانادا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۶

پل معلق کاپیلانو یک پل ساده معلق است که بر روی رودخانه کاپیلانو در شمال ونکوور و منطقه بریتیش کلمبیا در کانادا ساخته شده است. این پل وسیع در دل جنگل های سبز کانادا در اصل برای استفاده گروهی دوستانه ساخته شد. با در اختیار داشتن ویزای کانادا و خرید تور گردشگری خارجی این نقطه از جهان، می توانید از زیبایی ها و دیدنی های این سرزمین بهره مند شوید.

در ادامه با سفرمی همراه باشید تا از سرگذشت پل معلق کاپیلانو با خبر شوید.

کاپیلانو

همه چیز درباره ی پل معلق کاپیلانو

پس از اینکه یک تیم از اسب های شناگر را با طنابی طولانی به رودخانه کاپیلانو فرستادند، سازنده پل معلق اصلی کاپیلانو حتی فکرش را هم نمی کرد که پل ساده اش به یک جاذبه در سطح جهانی تبدیل شود.

کاپیلانو

  • ابزار به کار رفته در ساخت پل معلق کاپیلانو

پل معلق کاپیلانو در سال 1889 توسط مهندس عمران “جورج گرنت مکای” (George Grant Mackay)، با استفاده از چوب درخت سدر و برگ های گیاه شاهدانه ساخته شد.

هنگامی که ساخت پل به اتمام رسید، این مکان در میان دوستان مکانی محبوب شد. آن ها نام “ماجراجویان کاپیلانو” را به خود دادند تا به دیگران نشان دهند که آنها تنها افراد ماجراجو و شجاعی هستند که می توانند از روی یک پل معلق و سست عبور کنند.

کاپیلامو

نسخه اصلی و خام پل در سال 1910 با بکارگیری سیم کابل در طراحی آن ارتقا یافت. سپس در سال 1910، این سازه فروخته شد و در طول سالیان دراز تغییرات زیادی پیدا کرد. چراکه هر یک از مالکان پل می خواستند آن را تا سطح جهانی ارتقا دهند و به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب در سراسر دنیا مشهور سازند.

برترین جاذبه های گردشگری تورین؛ ایتالیا
ادامه مطلب

کاپیلانو

این پل ساده در سال 1956 به طور کامل بازسازی شد و حالا به عنوان یک جاذبه گردشگری روستایی در سطح جهان مطرح شده است. پل معلق کاپیلانو هر ساله تعداد زیادی بازدید کننده را به خود جذب می کند و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ونکوور به شمار می رود.

کاپیلانو

  • امکانات تفریحی دیگر پارک

همچنین به منظور افزایش بازدیدکننده ها جاذبه های دیگری به پارک اضافه شده است. در سمت غربی پل، یک مسیر پیاده روی وجود دارد که شامل 8 پل چوبی است. این پل ها بین تعداد زیادی از درختان صنوبر داگلاس ساخته شده اند که 100 فوت ارتفاع دارد.

کاپیلانو

پل ها به درختان متصل شده اند و به پشتوانه آنها برقرار هستند. اما این اتصال توسط میخ و پیچ صورت نگرفته و به درختان آسیب نمی زند. بلکه با استفاده از فلزات فولادی به درختان وصل شده اند که به هیچ وجه به آنها آسیب نمی رساند.

کاپیلانو

سرگرمی های پارک

 از مهیج ترین سرگرمی های پارک، مسیر پیاده روی صخره ای است که در سال 2011 در قسمت شرقی دره بازگشایی شد که مستقیما به صخره های سنگی متصل می شود. مسیر صخره ای مجموعه ای از مسیرهای باریک و امن است که از دل صخره ها پیشروی می کنند. این مسیر از میان درختان و بالای رودخانه می گذرد و سپس شما را به معبد گرانیتی که روی رودخانه قرار دارد می کشاند.

کاپیلانو

با راه رفتن در این مسیرهای زیبا، چشم اندازی باورنکردنی پیش رویتان گسترده می شود که خود پل معلق را نیز در بر می گیرد. تماشای رودخانه زیر پایتان و جنگل های انبوهی که اطرافتان را محاصره کرده اند به شدت نفس گیر است و به شما حس سرگیجه القا می کند. این مسیر راهی منحصر به فرد برای درک احساس ترس و هیجان در سواحل غربی است.

بهترین سواحل دنیا در ماه سپتامبر
ادامه مطلب

کاپیلانو

اگر گذرتان به کانادا افتاد حتما از این پل زیبا دیدن کنید؛ به عنوان پلی که روزگاری تنها برای سرگرم کردن دوستان ساخته شده بود، سازه قابل ستایشی است که بی شک ارزش دیدن دارد.

قبل از رفتن بدانید!

کاپیلانو

در طول دوره جشنواره (نوامبر تا ژانویه)، افزایش صدای پای افرادی که از روی پل معلق کاپیلانو عبور می کنند، سرسام آور خواهد بود. بازدیدکنندگان مجذوب صدها چراغی می شوند که اطراف پل و درختان را احاطه کرده اند. سعی کنید زود به مقصد برسید و خودتان را گرم کنید!

هیچ یک از جاذبه های موجود در پارک پل معلق کاپیلانو با صندلی چرخ دار قابل دسترسی نیستند و بردن کالسکه هم مجاز نیست.

کاپیلانو

حداقل 2 ساعت از وقتتان را کاملا به بازدید از پارک اختصاص دهید؛ یا حتی نهارتان را در آنجا میل کنید. در طول روز، این پارک اتوبوس های رفت و برگشت رایگان برای گشت در نقاط مختلف و مرکز شهر ونکوور را ارائه می دهد. همچنین، با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی موجود در ونکوور دسترسی به منطقه امکان پذیر است.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان، به سفرمی سر بزنید.

نظرات کاربران

  1. بسیار عالی و مهیج