main-66

تفریحات مهیج در دل اقیانوس

کل : 4

میانگین : 3.5

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۵

 

۱۲ ماجراجویی در اقیانوس

گاهی اوقات مسافران  به جای جرعه جرعه نوشیدن نوشابه و تماشای برخورد امواج به شن  های سفید ساحل، درحالی که خورشیدآرام آرام در افق محو می شود، به یک سفر ماجراجویانه عالی تمایل دارند. در کنار اقیانوس تفریحات ماجراجویانه ی بسیاری می توان یافت و فرقی هم نمی کند که در کانادا، ایالات متحده، کارائیب، آلاسکا، استرالیا  و یا حتی قطب جنوب، باشید. درکنار آب های اقیانوسی ماجراجویی واقعی برای هرکس که عاشق بالا بردن هورمون آدرنالین خود است، وجود دارد. آیا تا به حال به روبه رو شدن با یک نهنگ قاتل یا به موج سواری در آب های بسیار سردی که هیچ کس پیش از شما در آنجا موج سواری نکرده، فکر کرده اید؟ سفرمی این ۱۲ سفر ماجراجویانه در اقیانوس را به مسافرانی که به دنبال چیزی بیش از یک تعطیلات معمولی هستند، پیشنهاد می کند.

۱۲- شیرجه در گودال های آبی رنگ، بلیز

blue-hole-22

گودال آبی بیش از ۱۲۰ متر عمق دارد و تنها شیرجه زنان و غواصان با تجربه می توانند به درون این گودال معروف دنیا، به دنبال یک ماجراجویی بسیار جذاب  و فراموش نشدنی در دل اقیانوس ، شیرجه بزنند. غواصان در امتداد دیواره ی این گودال تا عمق ۴۰ متری پایین می روند تا جایی که می توانند ردیفی از سنگ های آهکی و طاقدیس های عجیب و غریب را ببینند. در این عمق هیچ نوع ماهی رنگی یا مرجان زیبایی وجود ندارد اما ممکن است شاهد موجوداتی مانند یکی یا دو کوسه سرچکشی و یا پرتو ماهی و کوترماهیان باشید که اطراف تان می چرخند. در عمق ۴۰ متری تنها چیزی که اطرافتان را احاطه می کند، سکوتی محض است و شما خود را میان طاقدیس های به جامانده از غارهای فروریخته دوران ماقبل تاریخ محصور می بینید.  شیرجه زدن و رفتن به چنین جایی می تواند یکی از جالب ترین ماجراجویی مسافران باشد. اگر شما غواص نیستید بازهم می توانید در سطح این گودال با استفاده از لوله تنفسی غواصی را تجربه کنید. اگرچه این تجربه چندان ترسناک نیست اما مسلما نفس گیر و زیبا خواهد بود.

۱۱- قایقرانی در اقیانوس های سراسر جهان

ocean-kayaking-2

اگر به دنبال موج سواری، کشف غارهای پنهان دریا و گشت و گذار در دل   غارهای صخره ای پیچ در پیچ اقیانوس هستید، قایقرانی در اقیانوس ، یک ماجراجویی بسیار مهیج برای شما خواهد بود. قایقرانی در آب اغلب، مفرح ترین تفریح در ساحل اقیانوس آرام در سراسر کانادا و ایالات متحده است. زیرا در این مسیر ساحلی ، اقیانوس عظیم و قدرتمند، موج هایی با صلابت و قوی و حیات وحشی خارق العاده، در اختیارتان قرار می دهد و در عین حال در این سفر، راهنمایان و همراه های مناسبی خواهید داشت. در این ورزش تجربه هیچ اهمیتی ندارد، همین که به دستورالعمل ها گوش دهید و پارو بزنید، برای حرکت کاملآ آماده خواهید بود. اگر می خواهید از قایقرانی تان بیشتر لذت ببرید، وقتی پاروزنان به سمت آبشارهای مخفی، سواحل و غیره می روید، با موج های بلند شده در اقیانوس بجنگید.  اگر هوای گرم و آب های گرم تر چیزی است که برایتان خوشایند است، می توانید به طرف فیجی رفته و در آنجا با استفاده از لوله های تنفسی غواصی کنید و یا از درون قایق خود به ماهیگیری بپردازید.

۱۰- غواصی در قطب جنوب

snoekel-in-atranticia-2

آب های شفاف قطب جنوب، شما را به جای سطح دریا، به  اکتشاف در عمق خود دعوت می کند. خوشبختانه، برای آن دسته از مشتاقان ورزش های ماجراجویانه و مهیج که برایشان سرمای بسیار زیاد آب مهم نیست،  شرکت های متفاوتی وجود دارد که با فراهم کردن تجهیزات مناسب،  فرصت غواصی در این آب های خارق العاده را فراهم می کنند. آماده باشید تا شاهد حیات وحش و مناظری باشید که پیش از این آنها را ندیده اید. مانند همسایگی فک ها و پنگوئن هایی که با سرعتی حیرت آور به درون آب می پرند و بیرون می آیند. شاهد زندگی دریایی جانورانی مانند : سخت پوستان، جورپایان، ستاره های دریایی و لیسه های دریایی و موجوداتی که هرگز  نمی توانید در روی زمین آنها را ببینید، باشید. این شرکت ها، جدیدترین و بهترین تجهیزات را به شما ارائه می دهند و نیازی نیست نگران شدت سرمای این آب های یخ زده باشید. به جزایر دور از ساحل، خلیج های متروک و دور افتاده و کشتی های غرق شده که در این ماجراجویی فوق العاده ی اقیانوسی می توانید ببینید فکر کنید.

مسابقه ی عکاسی از حیات وحش انگلیس؛ ۲۰۱۶
ادامه مطلب

۹- جت سواری، مکزیک

jetpack-2

اگر تا به حال در رویای پرواز بوده اید، این ماجراجویی مهیج مناسب تان است. جت سواری، ورزشی جدید و هیجان انگیز است که بدن تان را سرشار از هورمون آدرنالین( و هیجان بیشتر) می کند. در اصل سرگرمی جت سواری روی آب، با وسیله ای انجام می شود که به پشت بدن تان بسته شده  و شما را به درون آسمان می برد. بنابراین طرفداران این ورزش به شدت مهیج، باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشند تا بتوانند این ورزش را تجربه کنند. البته نوجوانان ۱۶ و ۱۷ ساله هم می توانند با داشتن رضایتنامه کتبی از قیم خود از این ورزش لذت ببرند. تصور کنید بر فراز آب های اقیانوس هستید و تنها با دست های خودتان به جت سرعت داده و آن را به  هر طرف که دوست دارید می برید. در کنار این ورزش، فلای بوردینگ هم به تفریحی محبوب تبدیل شده است. در این ورزش تخته ای با تسمه به پاهایتان بسته می شود و دست هایتان را محکم به دسته های جت می بندند و در این حالت شما به هوا فرستاده می شوید. با تغییر وزن خود از یک طرف تخته به سمت دیگر می توانید حسابی جت سواری کنید.

۸- موج سواری در شیپ استرن بلاف در تاسمانی، استرالیا

surfing-8-2

این مکان یکی از مکان های مورد توجه همه موج سواران و هرکسی است که معتقد است قبل از مرگ باید در ابن مکان  موج سواری را تجربه کرد. شیپ استرن بلاف در تاسمانی باید از گزیه های تفریحی علاقه مندان به ماجراجویی های مهیج در اقیانوس باشد. بلاف، در واقع تپه ای مرجانی، درست کنار ساحل تاسمانی است و امواج فوق العاده قدرتمندی دارد. دسترسی به این مکان تنها با استفاده از قایق یا سفری چند ساعته از طریق راه های ناهموار پارک ملی تاسمانی امکان پذیر است. آنچه این مکان را بسیار ترسناک می کند وجود تپه های مرجانی خطرناک در زیر اقیانوس، کوسه های سفید بزرگ در مجاورت آن ها و این حقیقت که نزدیک ترین بیمارستان با این مکان بسیار فاصله دارد، می باشد. شرایط برای موج سواری در شیپ ترن باید درست و مناسب باشد؛ زیرا بلاف مکا نی است که موج های آن به روی بزرگترین موج های زمستانی که از جنوب غربی می آیند، می شکنند و نمی توان از آنها به راحتی سواری گرفت. بزرگی این موج ها ناشی از بادهای شمال غرب است. جایی که یک موج سوار حرفه ای استرالیایی از روی تخته اش، سقوطی وحشتناک داشت و تخته موج سواری اش، خرد و پراکنده شد. بنابراین چسبیدن به چنین موجی به سان این می ماند که روی مهلک ترین موج دنیا موج سواری می کنید.

۷- موج سواری با کایت در آب های آزاد، جزایر ویرجین بریتانیا

open-water-2

ماه های زمستان بهترین زمان برای انجام دادن این ورزش مهیج آبی و جزایر ویرجین بریتانیا بهترین مکان برای این کار است. چرا که در این زمان، هوای گرم، بادهای قوی و آب گرم در اینجا برقرار است. موج سواری با کایت، در کنار موج سواری و اسکیت روی آب و امکانات هوایی نظیر پاراگلایدر، بهترین فعالیت ورزشی در این مکان محسوب می شود. کایت سواری بی وی آی، بهترین سرگرمی یک هفته ای را برای شما فراهم می کند ؛ این برنامه ی تفریحی هرساله در جزایر ویرجین بریتانیا برگزار می شود و در خدمت افراد مبتدی، حرفه ای و حتی تماشاگران قرار می گیرد. در این رویداد ورزشی، انواع فعالیت ها از جمله شنای آزاد، موج سواری و مسابقه BigAir ، در مسافت های طولانی وجود دارد و تمام این برنامه ها در پربادترین و تماشایی ترین مکان های دنیا همچون ساوند شمالی، جزیره ی نکر، آن گادا و یوشاساوند برگزار می شوند. اگر تجربه ی هرکدام از این تفریحات ورزشی را داشته باشید، این ماجراجویی بسیار مفرح اقیانوسی نیز تجربه ای است که باید حتما امتحان کنید.

گران ترین کشتی ها تفریحی دنیا
ادامه مطلب

۶- غواصی با نهنگ کوهان دار، سیلور بنک، جمهوری دومینیکن

snorkeing-whale-2شنا کنار هر جانور عظیم الجثه ی دریایی همیشه انتهای یک ماجراجویی هیجان انگیز به شمار می رود؛ اما غواصی کنار نهنگ های کوهان دار چیزی نیست که هر کس فرصت تجربه آن را داشته باشد. بهترین مکان برای انجام چنین کاری، سیلوربنک بخشی از پناهگاه پستانداران دریایی، واقع در جمهوری دومینیکن و یکی از معدود مکان هایی است که مجوز شنا در آن به طور رسمی صادر شده است. شنا با چنین  موجودات غول پیکر و آرامی  بیش از شناور شدن معمولی  می باشد. چراکه شرکت کنندگان در این ماجراجویی تشویق می شوند روی سطح آب شناور شده و اجازه دهند، نهنگ ها به آنها نزدیک شوند. این موجودات بازیگوش اغلب به روی سطح می آیند و خودشان را به بازدیدکنندگان نشان می دهند و این تفریح یکی از ماجراجویی های عالی بی نظیری است که مسلما نمی خواهید آن را از دست بدهید.

۵- شنا با کوسه های بزرگ سفید رنگ، آفریقای جنوبی

swim-with-the-great-2

آفریقای جنوبی اولین کشوری به شمار می رود که در سال ۱۹۹۱ به مراقبت از کوسه های بزرگ سفید پرداخت. بنابراین این کشور، بهترین مکان برای شنا با چنین موجودات درنده خوی ترسناک در اقیانوس می باشد. البته می توانید با خیال راحت درون قفس های امن و محافظت شده، ایمن بمانید. برای رفتن به درون این قفس ها هیچ گونه آموزش و تجربه ی خاصی ضروری نیست. در مجموع ۸ اپراتور و متصدی در آفریقای جنوبی می توانند این کار را انجام دهند و تمام آنها معروف و گواهی کار معتبر دارند. هر سفر به طور معمول ۳ تا ۴ ساعت به طول می انجامد؛ این سفر با یک جلسه توضیحی در خصوص ایمنی ، سپس قایق سواری و پیدا کردن کوسه ها شروع می شود. با انداختن طعمه ای مجاز به درون آب، کوسه ها به سمت قایق جذب شده و درست همان زمان، قفس ها به پایین و زیر آب هدایت می شوند. در ۹۹ درصد موارد کوسه ها به راحتی مشاهده می شوند و هیچ هیجانی بیشتر از رو در رو شدن با یکی از این حیوانات باشکوه اقیانوسی نیست.

۴- ادیسه های دور از ساحل، سراسر جهان

oddsey-2

برخی از افراد عاشق کشف مکان های بکر باقی مانده در سراسر دنیا هستند و ماجراجویی عالی آن ها با جستجوی دورافتاده ترین مکان ها و موج سواری و کایتینگ در آن مکان ها ادامه می یابد. شما هم می توانید به این مجموعه بپیوندید. در حال حاضر کشتی کابرینا کوئست روی آب و در حال اکتشاف در اقیانوس بزرگ آرام است. مسافرانی که می خواهند به این سفر ملحق شوند باید تقاضانامه ای را که بسیار طولانی است پر کنند و البته هزینه ی حق عضویت سنگین آن را پرداخت کنند؛ با این سفر شما به مدت ۱۰ روز روی کشتی خواهید بود و رویدادهای خارق العاده ای را تجربه خواهید کرد. اگر می خواهید تجربه ی فعالیت هایی مانند ماهیگیری، شیرجه ی آزاد در باغ های مرجانی، موج سواری، موج سواری با کایت و غیره داشته باشید، باید ریسک پذیر و ماجراجو باشید. اگر می خواهید به مکان های ناشناخته بروید، همراهی با این گروه، بهترین گزینه انتخابی تان خواهد بود.

۳- شرکت های اعزامی حفاظت از محیط زیست دریایی مارین، سراسر جهان

marin-conservation-2

اگر شما هم تا به حال به این فکر کرده‌اید که حامی فعالی برای اقیانوس و حفاظت از محیط دریایی باشید اما اطلاعات کافی راجع به آن ندارید، شرکت های اعزامی حفاظت از محیط زیست دریا مارین به شما کمک خواهند کرد. این شرکت های فوق العاده به ماجراجویان و علاقه‌مندان فرصتی طولانی می‌دهند تا تعطیلاتی خارق‌العاده در کنار همکاری عالی با آنها در حفاظت از محیط دریا داشته باشند. تجربیات قبلی این شرکت ها شامل سفر به بلیز می‌شود که در آن مسافران از صخره‌های مرجانی باورنکردنی، شیرجه می‌زنند، از گودال‌های آبی، عکس‌های هوایی می‌گیرند، با کوسه‌ها و نهنگ ‌ها شنا می‌کنند و با خوردن غذاهای بسیار تازه دریایی، از اقتصاد منطقه حمایت می کنند. سفر به کاستاریکا در سال ۲۰۱۴، شامل برنامه هایی نظیر غذا دادن به نهنگ های آبی رنگ و حفاظت از لاک پشت هاب غول پیکرچرمی بود. مسافرانی که به این ماجراجویی بسیار هیجان انگیز علاقه مند هستند باید فرمی را به صورت اینترنتی پر کنند و وارد مرحله ی گزینشی شوند که واجد شرایط بودن آن ها تصدیق یا رد می کند. به شما قول می دهیم که سپری کردن همه ی این مراحل، ارزش تجربه کردن آن را دارد.

تونل اِستاد نروژ؛ بزرگترین تونل عبور کشتی در دنیا
ادامه مطلب

۲- موج سواری در آلاسکا

surfa-in-alaska-2

اولین چیزی که هنگام شنیدن نام آلاسکا به فکرمان خطور می کند، این است که موج سواری در آلاسکا باید بسیار بسیار سرد باشد! در واقع آب این منطقه بسیار سرد است اما موج سواری با تجهیزات مناسب می تواند یکی از بهترین رویاهای موج سوار را به حقیقت تبدیل کند. تصور کنید درون یک فلات، کنار کوه های پر برف، یخچال های آویزان در اطراف تان و شیرهای دریایی که از صخره ها آویزان شده اند و طوری به شما نگاه می کنند که انگار تا به حال انسان ندیده اند، قدم می گذارید. در حقیقت ممکن است همینطور باشد، زیرا شرکت هایی که این ماجراجویی ها را فراهم می کنند، دایما در جستجوی نقاط جدید و هیجان انگیز برای موج سواری هستند. مسافرانی که به این نقاط می روند باید بدانند ممکن است روزها در سفر باشند بدون آنکه قایقی دیگر ببینند و می توانند روی موج های بسیار بزرگ، موج سواری کنند. وقتی به  گروه ماجراجویان و موج سواران آلاسکا بپیوندید،  تجربه ی بسیار عالی این سفر با تماشای مناظر خارق‌العاده، غذاهای  بسیار عالی و راهنمایی های عالی در انتظار شما خواهند بود.

۱- شیرجه آزاد به همراه نهنگ های اورکا( قاتل)، نروژ

free-dive-2

به نظر نمی رسد تجربه ای جالب تر و  مهیج تر از شیرجه زدن با نهنگ های اورکا، که گاهی اوقات قاتل نامیده می شوند، در دنیا وجود داشته باشد. اگر می خواهید این تجربه ی فوق العاده را داشته باشید، باید به نروژ سفر کنید. فهرست مسافران این سفر مهیج، زودتر از آنچه فکرش را کنید پر می‌شود؛ به همین دلیل اگر قصد رفتن به آنجا را دارید هرچه زودتر برنامه‌ریزی کنید. مسافران ۵ روز در فلات های شمالی نروژ به دنبال نهنگ های اورکا خواهند بود و به مدت ۶ شب با صرف تمام وعده های غذایی در کشتی اقامت خواهند داشت. مسلما نزدیک شدن به نهنگ های اورکا زیر آب، برای قلب های ضعیف مناسب نیست؛ اما خیال تان راحت باشد زیرا در حقیقت این نهنگ ها هستند که از شما بیشتر می ترسند. در این ماجراجویی، مسافران در گروه های کوچک شیرجه می زنند تا نهنگ ها نترسند؛ زیرا مشاهده ی همیشگی این موجودات زیبا تضمینی نیست. درهرحال، اگر با ماهی های استوایی و یا کوسه های چکشی شیرجه بزنید، سفرتان هیجان انگیزتر خواهد شد. توصیه می کنیم این سفر ماجراجویانه را امتحان کنید.

تماشا کنید :

 

 

نظرات کاربران

  1. سلام. خسته نباشید واقعا مطالبتون عالیه.
    اجازه میخوام در صورت موافقت شما از مطالبتون تو وبلاگ شخصی خودم استفاده کنم.