برج گالاتا استانبول ترکیه

برج گالاتا؛ استانبول

کل : 5

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

برج گالاتا در گذشته یکی از مرتفع ترین برج های استانبول به شمار می رفت. برج گالاتا ی استانبول در 9 طبقه و با ارتفاع 69 متر، چشم اندازی گسترده از شهر قدیمی استانبول را در معرض دیدتان قرار می دهد.

در ادامه همراه با سفرمی به سرگذشت این برج می پردازیم.

استانبول ترکیه

تاریخچه

اگر به تور استانبول رفته اید به این برج سری بزنید. برج سنگی گالاتا در قرن 14 توسط مستعمره ی جنوا (ایتالیا) به عنوان بخشی از دیوار دفاعی محافظ منطقه ی گالاتا احداث گردید. در گذشته برج گالاتا کریستیا توریس یا برج مسیح نامیده می شد. برج گالاتا در آن دوران برای نظارت بر بندر در قسمت شمالی شاخ طلایی مورد استفاده قرار می گرفت.

برج گالاتا استانبول ترکیه

پس از فروپاشی قسطنطنیه توسط سلطان مهمت دوم در سال 1717، برای تشخیص آتش سوزی در شهر به کار گرفته شد.

احمد چلبی هزار فن در قرن 17 اولین فردی بود که در دوره ی عثمانی از بالای برج پرواز کرد. او با تقلید از بال های پرندگان و مطالعه ی جریان هوا، بال هایی مشابه پرندگان ساخت و از بالای برج گالاتا به پرواز درآمد. هزارفن با طی کردن مسافت تنگه ی بسفر در بخش آسیایی استانبول، در منطقه ی اسکودار فرود آمد.

سقف برج در دوران سلطنت سلطان سلیم سوم (سال 1794)، با استفاده از سرب و چوب احداث گردید. اما، در پی دو آتش سوزی رخ داده در سال های 1794 و 1831 ساختمان به شدت آسیب دید و به همین علت مورد بازسازی قرار گرفت.

برج گالاتا استانبول ترکیه

در سال 1875 طوفان شدیدی رخ داد و سقف مخروطی آن تخریب شد. از آن پس در طول دوره ی سلطنت عثمانی ها برج بدون سقف باقی ماند.

روستای اورامان، بهشتی مه آلود در غرب ایران
ادامه مطلب

پس از گذشت چندین سال این برج بین سال های 1965 تا 1967 مورد بازسازی قرار گرفت و سقف مخروطی آن مجددا جایگذاری شد؛ نهایتا در سال 1967 پس از جایگزین کردن مصالح بتنی به جای چوب در داخل برج، برای عموم افتتاح گردید.

برج گالاتا استانبول ترکیه

نحوه ی دسترسی به برج گالاتا

این بنا در محله ی بی اوغلو شهر استانبول قرار دارد. بی اوغلو از مشهورترین محله های استانبول می باشد؛ که هتل های مختلف، کافه رستوران و مغازه های زیادی را در خود جای داده است.

برج گالاتا استانبول ترکیه

یکی از بهترین راه های دسترسی به برج گالاتا از میدان مشهور تکسیم است. تمامی گردشگرانی که به شهر استانبول سفر می کنند حتما به بازید از میدان تکسیم و خیابان معروف استقلال می روند.

شما می توانید پس از بازدید از میدان تکسیم، به صورت پیاده از فروشگاه های خیابان استقلال دیدن و خرید نمایید؛ سپس به بازدید از برج گالاتا بروید. از خیابان استقلال مدت زمان رسیدن به برج گالاتا به صورت پیاده حدود 20 دقیقه است.

برج گالاتا استانبول ترکیه

همچنین، از طریق دو آسانسور موجود می توانید به بالای برج دسترسی پیدا کنید؛ ولی برای رسیدن به تراس پانورامیک باید سه طبقه را از طریق پله ها طی کنید.

در قسمت ورودی برج گالاتا کنار بلیط فروشی، مغازه ی کوچکی وجود دارد که می توانید از آن سوغاتی خریداری کنید؛ همچنین کافه رستوران گالاتا در طبقه 9 برج از صبح تا آخر شب آماده ی پذیرایی از بازدیدکنندگان است.

رستوران برج گالاتا استانبول ترکیه

رستوران برج گالاتا استانبول ترکیه

آدرس:

محله ی برکت زاده، گالاتا کولسی، بی اوغلو

ساعات بازدید:

هر روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

گران ترین کشتی ها تفریحی دنیا
ادامه مطلب

مدت زمان مورد نیاز برای بازدید:

حدود یک ساعت

هزینه ی ورودی:

25 لیر

شماره تماس:

+902122938180

شما می توانید نسبت به رزرو هتل ارزان قیمت و خرید بلیط هواپیما در سفرمی به صورت آنلاین اقدام نمایید.

نظرات کاربران