هتل قصر ارواح؛ اقامتگاه شیاطین در اندونزی

هتل قصر ارواح؛ اقامتگاه شیاطین در اندونزی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۱ آبان ۱۳۹۶

کشور زیبا و پر جزیره اندونزی که در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار گرفته، امروزه به یکی از پربازدیدترین قطب های گردشگری دنیا تبدیل شده است. دلیل آن هم وجود جزایر متعدد با آب و هوای منحصر به فردیست که به هیچ کجای دنیا شبیه نیستند.

اندونزی

در این کشور پرجمعیت، جاذبه های گردشگری به وفور یافت می شوند که برخی از آنها تا حدی عجیب و غریب هستند و خیلی از آنها به دست فراموشی سپرده شده یا برای سالیان طولانی ترک شده اند.

قصر ارواح

در این مطلب قصد داریم به معرفی “هتل قصر ارواح” یکی از هتل های نایاب و خاص که در دل طبیعت بی همتای اندونزی جا خوش کرده است، بپردازیم و به این سوال پاسخ دهیم که چرا هتل منحصر به فرد قصر ارواح، چندین سال خالی از سکنه باقی مانده است؟

با سفرمی همراه باشید…

موقعیت مکانی هتل

قصر ارواح

هتل متروک قصر ارواح در ارتفاعات بالی قرار گرفته است و اینطور که پیداست داستان های زیادی درباره رفت و آمد ارواح خبیث و نفرین شده به آن نقل شده است.

قصر ارواح

در نزدیکی جاده ای که از ایالت پر شور و حال کوتا (Kuta) تا دریاچه خیره کننده براتان (Lake Beratan) کشیده شده است، یک اقامتگاه لوکس و رویایی در دل چشم اندازهای مه آلود کوهستانی به چشم می خورد که خالی و متروک و در تاریکی رها شده است.

متروکه شدن هتل

قصر ارواح

هتل قصر ارواح، در دهه 1990 ساخته شده و این طور به نظر می رسد که در همان آستانه افتتاح، رها شده است. زیبایی بی نظیر و مدرن این ساختمان بکر و دست نخورده، به طور قابل ملاحضه ای بر حس دلشوره آور اینکه “حادثه شومی در هتل در اتفاق افتاده است”، دامن می زند.

بهترین جاذبه های گردشگری ویتنام
ادامه مطلب

قصر ارواح

چطور ممکن است این مکان فوق العاده زیبا، آن هم با چنین موقعیت مکانی بی نظیری، در آستانه بازگشایی رها شده باشد؟ این سوالی است که همواره ذهن شکارچیان ارواح و کاوشگران محلی را به شدت آزار می دهد.

قصر ارواح

هتل قصر ارواح که رسما با عنوان ” PI Bedugul Taman Rekreasi Hotel and Resort” شناخته می شود، با حجم انبوهی از گیاهان وحشی، علف های هرز و گل های پیچی نیلوفری احاطه شده است.

قصر ارواح

دلایل متروکه شدن هتل

قصر ارواح

البته درمورد متروکه شدن هتل قصر ارواح روایات متعددی نقل شده است. برخی بر این باورند که مالکین و سازندگان هتل به دلیل فساد فعالیت های تجاری، مورد لعنت و نفرین قرار گرفته اند و در نهایت هم ورشکسته شده اند.

قصر ارواح

داستان دیگری حاکی از این است که “قصر ارواح” در ابتدای بازگشایی، یک هتل کاملا فعال و دارای کارکنان و مهمانان بسیاری بوده است که همه آنها ناگهان در یک شب ناپدید شده اند تا شیاطین پلید و ارواح خبیث با خیال راحت در آن زندگی کنند و در راهروهای خالی هتل پرسه بزنند.

قصر ارواح

عده ی دیگری بر حضور ماوراءالطبیعه روح کارگرانی که در حین ساخت و ساز هتل کشته شده اند، اشاره می کنند.

قصر ارواح

در کمال تعجب، باور تاریخچه واقعی هتل قصر ارواح تا حدودی دشوار است. اما محتمل ترین سناریو این است که هتل به عنوان یک پروژه سرمایه گذاری متعلق به تامی سوهارتو (Tommy Suharto)، کوچکترین پسر رئیس جمهور اسبق اندونزی، در اوایل دهه 1990 ساخته شده است.

قصر ارواح

تامی در سال 2002 به اتهام فرمان ترور قاضی دیوان عالی کشور اندونزی، که پیشتر او را متهم به فساد مالی کرده بود- محکوم شد و به زندان افتاد. در نتیجه، ساخت و ساز هتل متوقف شد و هرگز مجددا راه اندازی نشد.

مرکز خرید گام؛ مسکو
ادامه مطلب

قصر ارواح

با اینکه بیش از یک دهه از متروک شدن هتل می گذرد، اما با این وجود، لوازم، اثاثیه و مبلمان آن به گونه ایست که انگار هتل هم اکنون آماده میزبانی از اولین مهمانان خود می باشد.

قصر ارواح

آنچه باید پیش از رفتن به هتل بدانید…

قصر ارواح

هتل قصر ارواح در کوهستان های مرکزی ارتفاعات بدوگال (Bedugal)، در 50 کیلومتری شمال ایالت کوتا واقع شده است. این هتل به روی عموم مردم باز نیست. ورودی اصلی کاملا تحت حفاظت است اما ورود به هتل از بالاترین نقطه آن در پشت محوطه و با پرش از روی حصارها امکان پذیر می باشد.

قصر ارواح

طبق گزارشات بازدیدکنندگان قبلی، ورودی های هتل توسط “افسران امنیتی” با جدیت کنترل می شوند.

قصر ارواح

آیا تاکنون درباره تاریخچه این هتل اسرارآمیز چیزی شنیده اید؟ به نظر شما کدام یک از داستان ها و روایات تعریف شده، به واقعیت نزدیک تر هستند؟ نظرات خود را با سفرمی به اشتراک بگذارید…

نظرات کاربران