air-trafic-controler

۲۰ اکتبر؛ روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۵

روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی به منظور بزرگداشت سالروز تاسیس فدراسیون بین المللی انجمن کنترل ترافیک هوایی که در سال ۱۹۶۱ ایجاد شد، می باشد. کنترلرهای ترافیک هوایی در سراسر دنیا، هر سال ۲۰ اکتبر را به مناسبت روز حرفه‌ی خود جشن می‌گیرند.

برگزاری مراسم بین المللی روز جهانی کنترلرهای ترافیک هوایی برای یادآور ساختن شغل دشوار و حساس کنترلرها برای ایمن ساختن ترافیک هوایی است.

کنترلرهای ترافیک هوایی همه روزه با تلاش و زحمت فراوان، آسمانی ایمن برای پروازهای عبوری ایجاد می نمایند و در صدد ایمن ساختن پروازها برای ما می‌باشند.

وظیفه‌ی اصلی کنترلرهای ترافیک هوایی (مراقبت پرواز)، عهده دار بودن کنترل تردد هواپیماها در سطوح پروازی فرودگاه ها و عبور و مرور هواپیماها در آسمان است.

اجازه‌ی روشن شدن هواپیماها و به پرواز درآمدن آن‌ها توسط کنترلرها داده می‌شود و کنترلرهای ترافیک هوایی ۲۴ ساعت شبانه روز عبور و مرور هواپیماها در آسمان را تحت نظر دارند.

air-traffic-control

اولین فردی که از بروز سانحه مطلع می شود، کنترلر ترافیک هوایی است و باید به مسئولان مربوطه اطلاع رسانی نموده و هماهنگی های لازم برای امداد رسانی را انجام دهد. به همین علت، کنترلر باید فردی دقیق، هوشیار و از نظر بدنی در سلامت کامل باشد تا بتواند در زمان مناسب بهترین تصمیم را اتخاذ نماید و به بهترین نحو مشکلات احتمالی را مدیریت و رفع نماید.

خدمات کنترل ترافیک هوایی مختلف می‌باشند و به منظور تضمین ایمنی پرواز بر مبنای قوانین و استانداردهای سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری ارائه می‌گردند.

این خدمات توسط خلبان، برج مراقبت، تقرب پرواز و مرکز کنترل فضای کشور ارائه می‌گردند و اهداف این واحد ها به ترتیب زیر می‌باشند:

  • جلوگیری از برخورد هواپیماها با موانع در اطراف فرودگاه‌ها و باندهای پروازی
  • کمک رسانی به هواپیماهایی که در وضعیت اضطراری قرار دارند
  • جلوگیری از برخورد هواپیماها با یکدیگر در فضاهای تحت کنترل
  • ارائه‌ی اطلاعات ضروری به منظور حفظ ایمنی پرواز
  • تسریع و ایجاد نظم در جریان ترافیک هوایی
  • ارائه‌ی خدمات اطلاعات هوانوردی
آب فشان فلای رنچ، ناشناخته ترین پدیده گردشگری نوادای آمریکا
ادامه مطلب

در انتها سفرمی شما را به تماشای ویدئو کوتاه از دشواری های کادر کنترلر ترافیک هوایی دعوت می نماید.

منبع: http://www.safarme.com/

نظرات کاربران