حقایقی جالب درباره ی لوفت هانزا

حقایقی جالب درباره ایرلاین لوفت هانزا

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۶

لوفت هانزا یکی از اعضای “استار الاینس” می باشد که بزرگترین اتحادیه ی شرکت های هواپیمایی دنیا به شمار می رود و مقر آن در شهر فرانکفورت آلمان است. لوفت هانزا در سال 1997 تاسیس شده است. کلمه ی لوفت هانزا از دو بخش: لوفت (luft) به معنای هوا و هانزا (hansa) به معنی کلمه ی لاتین (guild) به معنای انجمن و اتحادیه می باشد که در طول تاریخ اغلب در رابطه با اتحادیه ی بازرگانان استفاده می شده است.

در این مطلب سفرمی حقایقی جالب درباره ایرلاین لوفت هانزا ارائه می دهد:

 1. لوفت هانزا (Lufthansa) بزرگترین ایرلاین موجود در اروپا محسوب می شود.

از زمانی که لوفت هانزا با دیگر شرکت های تابعه اش یعنی ایرلاین سوئیس، ایرلاین اتریش یا جرمن وینگز (Germanwings) ادغام شد، به بزرگترین شرکت هواپیمایی در اروپا بدل گشت؛ هم از نظر تعداد مسافر و هم از حیث ظرفیت بالای ناوگان برای جای دادن 656 هواپیما. لوفت هانزا به تنهایی 267 هواپیما دارد.

لوفت هانزا از نظر ظرفیت با هواپیمایی امارات مقایسه می شود که دارای 245 هواپیمای غول پیکر است و یکی از بزرگترین خطوط هوایی دنیا به شمار می رود.

 1. طولانی ترین پرواز لوفت هانزا 13 ساعت و 55 دقیقه به طول می انجامد.

هر وقت که پرواز “510 LH” از فرودگاه بین المللی فرانکفورت بلند می شود، تنها تعداد انگشت شماری از مسافران می دانند که پرواز 14 ساعته ی آنها بلندبردترین پرواز سیستمی لوفت هانزا در دنیاست. دومین پرواز طولانی لوفت هانزا از فرانکفورت برنامه ریزی می شود که شما را به شرق آسیا و به عبارت دقیق تر به سنگاپور می رساند. این پرواز 12 ساعت و 15 دقیقه با ایرباس A380 به طول می انجامد.

در حال حاضر طولانی ترین پرواز دنیا بین دالاس (Dallas) و سیدنی (Sydney) توسط حامل استرالیایی کانتاس (Qantas) صورت می گیرد. این پرواز 16 ساعت و 55 دقیقه به وسیله یک ایرباس A380 انجام می شود. پرواز QF 8 پروازی فوق العاده طولانی محسوب می شود.

تعطیلات خود را در بهترین اقامتگاه های ترکیه سپری کنید! (بخش1)
ادامه مطلب

 1. لوفت هانزا بزرگترین اپراتور بوئینگ 8-747 می باشد.

سالیان درازیست که جت جامبو بخش مهمی از ناوگان لوفت هانزا محسوب می شود. اولین پرواز آن در سال 1969 انجام گرفت و از آن زمان به بعد همواره به روز شده است. بوئینگ 8-747 جدیدترین نسخه این بوئینگ به شمار می رود که به “ملکه آسمان ها” معروف است و امروز درازترین هواپیمای دنیا محسوب می شود.

اکثر ایرلاین های دنیا امروزه به ایرباس A380 سوپر جامبو اعتماد دارند و بوئینگ 747 کم کم در حال محو شدن از آسمان است. لوفت هانزا تصمیم گرفت تا 20 برند جدید از جامبو خریداری کند و ناوگان خود را به بزرگترین ناوگان 8-747 در دنیا بدل کرده است. در کنار این حامل آلمانی تنها ایر چاینا و ایر کانادا مشتریان برند جدید بوئینگ هستند.

 1. لوفت هانزا اولین ایرلاینی بود که اینترنت بی سیم را در طول پرواز ارائه داد.

در سال 2004 لوفت هانزا اولین ایرلاینی بود که اینترنت بی سیم در پروازهای بین المللی را به مسافران ارائه داد. اینترنت بی سیم این روزها بسیار معمول است، اما زمانی یک تغییر بزرگ در دنیای سفر به شمار می رفت.

اما چطور ممکن است در فاصله 30000 پا از سطح زمین و در میان آسمان ها به دنیای خارجی متصل شد؟ در حقیقت بسیار ساده است. هواپیما سیگنال هایی را به چند ماهواره که در سراسر کره زمین می چرخند انتقال می دهد و آنها را به زمین باز می گرداند که دوباره به هواپیما ارسال می شوند.

خدمات وای فای لوفت هانزا

 1. لوفت هانزا اولین مشتری بوئینگ 737 بود.

عنوان بهترین فروش جت مسافربری در جهان به بوئینگ 737 می رسد؛ از سال 1968 تاکنون 9000 فروند از این هواپیما ساخته شده و بیش از 4000 فروند از آن سفارش داده شده است.

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول می کشد و در همین مدت کوتاه بیش از 75 بوئینگ 737 برمی خیزند و فرود می آیند. با این مثال طیف گستره استفاده از این نوع هواپیما را درک خواهید کرد. لوفت هانزا اولین بوئینگ 100-737 خود را در 28 دسامبر سال 1967 دریافت کرد و در 10 فوریه سال بعد به اولین ایرلاین غیر آمریکایی برای راه اندازی هواپیمای جدید بوئینگ تبدیل شد.

راهنمای بازدید از مسجد شیخ زاید؛ ابوظبی
ادامه مطلب

لوفت هانزا

 1. لوفت هانزا بزرگترین ناوگان ایرباس A380 اروپا را در اختیار دارد.

این حامل آلمانی برای پروازهای بین قاره ای ناوگان چشمگیری دارد، که شامل 36 بوئینگ 747 می شود؛ یعنی دومین اپراتور بزرگ بعد از بریتیش ایرویز.

لوفت هانزا با برخورداری از 14 فروند ایرباس A380 بزرگترین ناوگان در اروپا محسوب می شود. 509 مسافر می توانند در 4 کلاس مسافرتی، مختلف بنشینند. از جمله 8 ظرفیت فرست کلاس، 78 تخت مسطح برای مسافران کلاس تجاری و 423 ظرفیت کلاس اقتصادی. ایرباس همیشه به عنوان بزرگترین هواپیمای جهان شناخته می شود که این امر صحت ندارد.

هواپیمای “An-225” که تنها سه فروند از آن تاکنون تولید شده، یک هواپیمای 6 موتوره باربری و بزرگترین هواپیما به شمار می رود که هنوز پرچم دار اوکراین می باشد.

 1. لوفت هانزا بزرگترین خریدار خاویار جهان است.

لوفت هانزا لوکس ترین ایرلاین دنیا نیست اما با خریداری سالیانه بیش از ده تن خاویار به نظر می رسد که برای مسافران فرست کلاس و بیزنس کلاس سنگ تمام می گذارند.

پذیرایی توسط آشپزهای LSG SKY صورت می گیرد. سرآشپزهای آسمان با بیش از 320 هواپیمایی، 220 فرودگاه و 210 مرکز سرویس مشتریان در سراسر جهان و 53 کشور همکاری می کنند و بیش از 580 میلیون وعده غذایی تهیه می کند.

 1. فرودگاه فرانکفورت بیشترین مقاصد جهان را در اختیار دارد.

فرودگاه بین المللی فرانکفورت، قطب اصلی لوفت هانزا و یکی از شلوغ ترین فرودگاه های دنیاست. شهر فرانکفورت مهد بانک مرکزی اروپا و مرکز مالی اتحادیه اروپا می باشد.

این فرودگاه به نام “راین-مین” (Rhein-Main) شناخته می شود. فرودگاه فرانکفورت به 264 مقصد در 113 کشور دنیا سرویس دهی می کند و به فرودگاهی با بیشترین مقاصد بین المللی در جهان بدل گشته است.

برج العرب دبی؛ لوکس ترین هتل 7 ستاره ی دنیا
ادامه مطلب

لوفت هانزا

 1. آوردن جام جهانی قهرمانی به خانه.

در روز چهاردهم جولای 2014، یک روز پس از پیروزی آلمان در فینال جام جهانی فوتبال در برابر آرژانتین، بازیکنان آلمانی با پرواز لوفت هانزا به کشور بازگشتند. این هواپیما “Siegerflieger Fanhansa” به معنای “برنده مسابقه” نامگذاری شد و لوفت هانزا به “Fanhansa” تبدیل شد.

در طول پرواز، کاپیتان “Uwe Strohdeicher” درخواست کرد تا از روی قلب برلین، محدوده ای غیر مجاز برای پرواز و محلی که 500 هزار نفر از هوادارن منتظر بودند تا قهرمانان خود را در ارتفاع 700 متری ببینند، عبور کنند. نمایش این پرواز در تلویزیون پخش شد و توسط میلیون ها آلمانی دیده شد.

 1. لوفت هانزا عضو موسس “اتحادیه استار الاینس” به شمار می رود.

لوفت هانزا نیروی محرکه در ایجاد بزرگترین اتحادیه در جهان بود. با همکاری هواپیمایی “تای ایرویز”، “ایر کانادا”، “یونایتد ایرلاین” و “هواپیمایی اسکاندیناوی”، اتحادیه استار تشکیل شد و امروز با همکاری 28 ایرلاین دیگر به یکی از غول های صنعت هواپیمایی بدل شده است.

دفتر مرکزی این ایرلاین در فرانکفورت واقع شده است؛ جایی که اتحادیه بزرگ آن سازمان دهی شده است. پنج مثلث موجود در لوگو، بیانگر 5 عضو بنیانگذار آن است. اعضای استار الاینس باید حداقل یکی از هواپیماهایشان را با ستاره رسمی اتحادیه رنگ کنند.

نظرات کاربران

 1. به نظرم لوفت هانزا درای یک ایراد بسیاربزرگ است از چشم مدیرانش دور مانده است . که آن هم اینه که ……..