برج پادشاهی جده

آسمان خراش جده؛ در یک قدمی تبدیل شدن به بلندترین آسمان خراش جهان

کل : 44

میانگین : 3.64

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۵

آسمان خراش جده

آسمان خراش جده تنها یک قدم تا تبدیل شدن به بلندترین آسمان خراش جهان فاصله دارد.

 در این مطلب سفرمی اطلاعات جالبی درباره ی بلندترین آسمان خراش در حال ساخت جهان، که مسلما در سال 2020 توجه تورهای گردشگری بسیاری را به خود جلب خواهد کرد برای شما گردآوری کرده است، با ما همراه باشید: 

untitled-23

این طور که به نظر می رسد برج جده ی عربستان سعودی عنوان بلندترین ساختمان جهان را از برج الخلیفه ی دبی ربوده است. هزینه ی ساخت آخرین مرحله ی این آسمان خراش بلند بالغ بر 1.2 میلیارد دلار برابر 800 میلیون یورو تخمین زده شده که در جهت توسعه ی آن تامین گردیده است.

رکوردی که برای جده در نظر گرفته اند، بدین شرح است: “هنگامی که ساخت این برج در سال 2020 به اتمام برسد، این برج در ارتفاع 3280 پا قرار خواهد داشت و نوک آن از ابرها بالاتر خواهد رفت.”

آسمان خراش جده همانطور که از نام آن پیداست، بزرگترین رصدخانه ی جهان را به همراه یک ساختمان که دارای یک طبقه ی وسیع به مساحت 245,000 متر مربع است را در خود جای خواهد داد. این فضا شامل چندین دفتر کار، 200 اتاق چهار فصل، 121 آپارتمان خدماتی و 360 آپارتمان مسکونی خواهد بود.

untitled-21در حال حاضر تا طبقه ی 26 این برج ساخته شده است که در آبهور، درست در شمال جده و در کرانه ی سواحل دریای سرخ مستقر شده است؛ اما هنگامی که این ساختمان به پایان برسد، 200 طبقه خواهد بود.

مونیب جده، مدیر اجرایی شرکت اقتصادی جده، مالک و توسعه دهنده ی پروژه ی اقتصاد شهری جده اظهار داشت: “با این پروژه ی عظیم، که در زمینه ی املاک و مستغلات پدیده ای بی نظیر و بی سابقه به شمار می رود، به نتایج جدیدی خواهیم رسید و قصد ما از ساخت این بنای باشکوه برآورده کردن اهداف شرکت هایی است که در صدد ایجاد یک مرکز شهر در سطح جهانی همراه با ارائه ی سبکی پیشرفته از زندگی می باشند. بنابراین، جده نقطه ی عطفی به شمار می رود که تمامی مردم دنیا را از طبقات مختلف جامعه با فراهم آوردن خدمات گسترده به خود جذب می کند.

ترکیب کلی شهر اقتصادی جده به گونه ای طراحی شده است که در مساحت 5.3 کیلومتر مربع آن، با حمایت جهانی، تلفیقی از محیطی وسیع و چند منظوره که لبریز از تمامی جنبه های زندگی مدرن می باشد را به ارمغان می آورد.

طراحی این برج که توسط شرکت معماری آدریان اسمیت و گوردون گیل به انجام رسیده است، از “ساقه های چند لایه ی نو گیاه کویری” الهام گرفته است.

حالتی که برگ های ساقه از روی زمین جوانه می زنند و هرچه بالاتر می روند از یکدیگر جدا می شوند، به گونه ای شبیه سازی از رشد و توسعه ی مدرن آمیخته با فن آوری به شمار می رود.

untitled-24

هر یک از سه طرف برج نمایانگر فرو رفتگی هایی می باشد که با ایجاد سایه، همانند سپری ساختمان را از نور خورشید محافظت می کند. روی این برآمدگی ها تراس هایی تعبیه کرده اند که بر فراز آنها شهر جده و کرانه ی دریای سرخ عرض اندام می کند.

پِی این بنا در عمق 60 متری قرار دارد تا در معرض آب شور اقیانوس قرار نگیرد.

پیش از برج خلیفه ی دبی، برج کانتون چین که در سال 2011 افتتاح گردید، با ارتفاع 1601 پا، رکورددار بلندترین ساختمان جهان محسوب می شد و پس از آن برج جده این عنوان را از آن خود خواهد ساخت.

نظرات کاربران

 1. سلام
  به به عجب وب سایت منظم مرتب و زیبایی طراحی کردین و مطالبتون هم عالیه.
  انشالله تصمیم دارم آخر هفته از داخل منزل تمام مطالبتون رو ببینم، فقط الان هیجان زده شدم چون کلی خبر تصویری جذاب اینجا هستش…
  خیلی خیلی ممنونم.

  • سلام
   خوشحالیم که مطالب مفید بوده و مورد توجه قرار گرفته، به زودی موضوعات جالب تری در راه هستند. با تشکر از همراهی شما دوست عزیز!