تنگه ی کافری کافرین بدره ایلام

تنگه ی کافرین تکه ای از بهشت روی زمین

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۶

تنگه ی کافرین یا کافری واقع در شهرستان بدره، استان ایلام می باشد. ایلام یکی از شهرهای کردنشین ایران است که در غرب کشور قرار دارد. مردم ایلام به زبان کردی ایلامی صحبت می کنند. آب و هوای ایلام معتدل کوهستانی است و از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است. کوهستان های کبیرکوه، دینارکوه و مانشت موجب شده ایلام از طبیعتی منحصر به فرد برخوردار باشد. تنگه های متعدد و زیبای موجود در اطراف این کوه گواه بر این امر می باشند.

تنگه ی کافری کافرین بدره ایلام

در ادامه با سفرمی سری به تنگه ی کافرین (کافری) می زنیم.

تنگه ی کافری کافرین بدره ایلام

تنگه ی کافرین؛ بدره، ایلام

یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی استان ایلام تنگه ی کافرین می باشد که از مناظر بسیار زیبا و چشم نواز و آب و هوای بسیار دل انگیزی برخوردار است.

تنگه کافرین در شمال شهر بدره، یکی از مناطق بسیار زیبا و شگفت انگیز استان ایلام است. تنگه ی کافری تقریبا 2 کیلومتر طول دارد. کافری یکی از مناطق مهم گردشگری و تفریحی شهرستان بدره به شمار می رود، که از چندین چشمه به وجود می آید. آب های جاری در تنگه ی کافری پس از عبور از تنگه به رودخانه ی سیمره می ریزند.

تنگه ی کافری کافرین بدره ایلام

در فاصله ی 1 کیلومتری از ورودی تنگه، برکه ی آب زمزم و زیارتگاه جابر قرار گرفته اند. علاوه بر این، جنگل های گسترده ی بلوط و سنجاب های ایرانی از جمله جاذبه های طبیعی این منطقه محسوب می گردند. در تنگه ی کافرین آثاری صخره ای که متعلق به دوران پیش از تاریخ است نشان می دهد این تنگه دارای قدمت تاریخی بالایی است. یکی از آثار تاریخی کافری غار شداد است.

اقامت در هتل عباسی اصفهان؛ سفری در تاریخ
ادامه مطلب

تنگه ی کافری کافرین بدره ایلام

نتایج تحقیقات باستان شناسی صورت گرفته در اطراف تنگه کافری و در گورستان چمپایی نشان داد که تاریخ استقراری در تنگه کافری به هزاره سوم پیش‌ از میلاد باز می گردد. تاریخ‌ گذاری منطقه با توجه به نوع گورستان و آثار حاصل در آن محوطه، بازه زمانی مفرغ میانی تا اوایل عصر آهن را نشان می دهد که نظیر آن تاکنون گزارش نشده است.

ارتفاع تنگه ی کافری از سطح دریا در حدود 700 متر است. بهترین زمان بازدید از جاذبه های طبیعی شگفت انگیز ایلام فصل بهار می باشد.

منبع: safarme.com

بلیط قطار یا بلیط اتوبوس را از سفرمی به صورت کاملا آنلاین بخواهید.

نظرات کاربران

  1. واقعا تکه ای از بهشت روی زمین است و این تکه از بهشت لایق مردمان مهمان نواز و خونگرم شهرستان بدره است.

  2. سپاس از همراهی شما دوست عزیز