مالدیو

مالدیو تکه ای از بهشت روی زمین

کل : 10

میانگین : 4.6

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

مالدیو

سواحل نیلگون، ماسه های نقره ای، دنیای شگفت انگیز زیر آب و آرامش بی نهایت، نه خیال است و نه رویا. کافیست وسایلتان را جمع کنید و خود را برای رویایی ترین تعطیلات تمام عمرتان آماده کنید. برای رزرو بلیط هواپیما و هتل های مالدیو می توانید از طریق سایت سفرمی اقدام نمایید.
این شما و این بی نظیر ترین جزایر اقیانوس هند، بهشت کوچک مالدیو.

چرا مالدیو؟

به راستی این جزیره تکه ی کوچکی از بهشت بر روی زمین است. زیبایی های طبیعی این کشور در کنار موقعیت بی‌نظیر و چشم نواز جغرافیایی، مالدیو را به یکی از بکرترین مقاصد گردشگری در سرتاسر دنیا تبدیل کرده است.
در ادامه بیشتر با بهشت گمشده  آشنا می شویم، پس با ما همراه باشید.

فرهنگ و جغرافیای خاص

مالدیو کشوری جزیره ای واقع در اقیانوس هند است.این کشور متشکل از ۱۲۰۰ جزیره ی کوچک است که تنها در ۲۰۲ جزیره ی آن امکان سکونت وجود دارد و ۸۸ جزیره به عنوان اقامتگاه گردشگری شناخته شده است. ماله پایتخت مالدیو بزرگترین جزیره ی این کشور است که در حدود ۵ کیلومتر مربع مساحت دارد.
مالدیو از لحاظ مساحت و جمعیت، کوچکترین کشور آسیا لقب گرفته است. جزایر کم ارتفاع و زیبای مرجانی به همراه زیست بوم جالب توجه اقیانوس هند، مالدیو را به یکی از برندگان بی چون و چرای زیباترین و آرامش بخش ترین سواحل دنیا تبدیل کرده است.
مردمان این جزیره به زبان دیوهی صحبت می کنند و دین رسمی آنها اسلام است. گردشگری منبع اصلی درآمد مالدیوی ها و پس از آن، شیلات، کشاورزی و کشتی سازی در رده های بعدی قرار می گیرند.

پیست اسکی دبی
ادامه مطلب

چطور به جزایر مالدیو سفر کنیم؟

فرودگاه بین المللیی این شهر در شهر ماله قرار دارد. بعد از پروازی رویایی بر فراز اقیانوس هند، به دو طریق می توان از شهر ماله به سایر جزایر سفر کرد:
1. به کمک کشتی؛ 2. از طریق هواپیمای دریایی.

پیشنهاد ما به شما: به هیچ عنوان فرصت استفاده از هواپیمای دریایی را از دست ندهید و به سرعت صندلی ای کنار پنجره برای خود دست و پا کنید تا از دنیای شگفت انگیز زیر آب لذتی وصف ناپذیر ببرید.

کجا اقامت کنیم؟

در مالدیو ۸۸ جزیره به عنوان اقامتگاه گردشگری شناخته شده است. این اقامتگاه ها از محل زندگی بومیان منطقه دور است و به طور کلی گردشگران و مردم بومی مالدیو ارتباط چندانی با یکدیگر ندارند. جزایر گردشگری مالدیو دارای ۱۰۶ اقامتگاه هستند که عموما توسط افراد غیر بومی و ساکنان کشور های همسایه اداره می شوند. این اقامتگاه ها به صورت نیمه خصوصی هستند. به این معنا که تنها شما و افراد بسیار انگشت شماری تعطیلات رویایی خود را در این جزایر می گذرانید.
اقامتگاه های گردشگری در مالدیو با تصویر ما از هتل های مجلل و لوکس متفاوت است. این اقامتگاه ها به صورت ریزورت ساخته شده است. به این معنا که به جای ساختمان های بلند بتنی شما با اتاق های کوچک به همراه مناظر رویایی طبیعی طرف هستید.

آب و هوای مالدیو چطوره؟

این جزیره دارای هوایی نسبتا شرجی با دمایی بین ۲۴تا ۳۳ درجه سانتی گراد است. نسیم خنکی که به طور مداوم از سمت اقیانوس هند می وزد، به علاوه تلألو پرتوهای طلایی خورشید و باران های موسمی، آب و هوای مالدیو را به یکی از مطلوب ترین اقلیم ها تبدیل کرده است.
با این حال در آینده ای نزدیک، غرق شدن مالدیو در اثر گرم شدن کره ی زمین، اجتناب ناپذیر است. پس تا فرصت باقی ست آماده ی سفر به این کشور چشم نواز شوید.

گنبد سلطانیه؛ سمبل معماری اسلامی در تاریخ ایران
ادامه مطلب

چه چیزی در این جزیره منتظر ماست؟

جاذبه های طبیعی در این جزیره حرف اول را میزند. تفریحاتی نظیر شیرجه، غواصی، کروز، پیاده روی در ساحل، مطالعه و حمام آفتاب در ساحل، تجربه ی خوردن غذاهای بی‌نظیر و پر ادویه ی دریایی و در یک کلام طبیعتی بکر، مالدیو را به یکی از متفاوت ترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است. جزایر زیبا و فریبنده این جزیره در کنار سواحل نیلگون اقیانوس هند، تعطیلاتی رویایی را برای شما به ارمغان می آورد.
پس اگر به دنبال آرامش محض در کنار صدای اقیانوس، طبیعت بکر، دنیای بی نظیر زیر آب و تلألوء پرتو های طلایی خورشید هستید، همین حالا آماده ی سفر به کشور بکر و بی نظیر این جزیره شوید.

راهنمای سفر به مالدیو ، جاذبه های گردشگری مالدیو و هتل های مالدیو را می توانید در وبلاگ سفرمی بخوانید.

رزرو هتل های ساحلی را در سفرمی دنبال کنید. اقامت در هتل های ساحلی از جذابیت بسیار زیادی برخوردار بوده و می توان به این شکل تجربه فوق العاده ای را رقم زد.

نظرات کاربران