کشتی شسته

ساحل ناواگیو؛ تمثیلی از کشتی یونانی جزیره کیش

کل : 5

میانگین : 3

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶

در این مطلب سفرمی شما را با ساحل ناواگیو، یکی از جاذبه های گردشگری محبوب کشور یونان که شباهت زیادی با کشتی یونانی جزیره کیش دارد آشنا می کند.

کشتی شکسته

موقعیت مکانی ساحل ناواگیو

این ساحل بکر و دست نخورده در یکی از جزایر منزوی یونان واقع شده و یک کشتی زنگ زده به جای مانده از قاچاقچیان در کنار دریای آن آرمیده است.

ساحل ناواگیو

جزیره زاکینتوس (Zakynthos)، قطعه زمینی کوچک است که در کرانه سواحل جنوب غربی یونان واقع است و دارای تعداد زیادی خلیج های سنگی کوچک می باشد که از زمین اصلی آن جدا شده اند. در یکی از این تکه های بهشتی ساحل منحصر به فرد ناواگیو قرار دارد. یک نوار ساحلی شنی که به زیبایی اش می نازد و این جذابیت با وجود بقایای کشتی قدیمی آن دو چندان شده است.

کشتس شکسته

تاریخچه ی ساحل ناواگیو و کشتی به گل نشسته ی آن

در سال 1983 کشتی کوچکی که به نام (Panagiotis) شناخته می شد در این ساحل خوش منظر درهم شکست و به گل نشست؛ از آن پس ساحل ناواگیو به مقبره این کشتی تبدیل شد و به “ساحل کشتی شکسته” (Shipwreck Beach) معروف گشت.

کشتی شکسته

گزارشات حاکی از آن است که کشتی در حال حمل سیگار، نوشیدنی های الکلی و حتی انسان بوده که مقامات کشور  از طریق دریا به تعقیب آن می پردازند و در شرایط آب و هوایی بد کشتی پس از سانحه ای سهمگین در ساحل به گل می نشیند.

کشتس شکسته

پس از تصادف هولناک آن روز، کشتی آرام آرام به گل نشست و به مرور زمان قسمت های مختلف آن در هم شکست؛ نقطه ای که حادثه در آن اتفاق افتاد امروزه به یک مکان گردشگری محبوب بدل گشته است. ساحل ناواگیو به بازدیدکنندگانی که به دنبال منطقه ای بکر و دست نخورده برای گذران تعطیلات خود هستند پیشنهاد می شود.

گردشی یک روزه در فرودگاه چانگی؛ سنگاپور
ادامه مطلب

زاکینتوس

به نظر می رسد که بخشی از بدنه کشتی در ماسه ها فرو رفته و پنهان شده، اما بیشتر قسمت های آن در ساحل به گل نشسته است.

کشتی شکسته

تصویری که منظره ساحل ناواگیو با آن روبرو می شوید تا حد زیادی یادآور کشتی یونانی جزیره کیش است. کشتی یونانی جزیره ی کیش در 4 مرداد 1345 در نزدیکی روستای “باغو” جزیره کیش به گل نشست.

نظرات کاربران