گردشی یک روزه در فرودگاه چانگی سنگاپور

گردشی یک روزه در فرودگاه چانگی؛ سنگاپور

کل : 4

میانگین : 2.75

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

یک روز عادی در بهترین فرودگاه جهان

هیچ یک از فرودگاه‌ها مثل هم ساخته نشده‌اند. در حقیقت، فرودگاه چانگی سنگاپور (Singapore Changi) به گونه‌ای طراحی شده است که از مساحت کمی همچون فرودگاه سطح متوسطی که همواره از آن استفاده می‌کنید، برخوردار است – و احتمالاً به  همین دلیل است که انتخاب همیشگی آن دسته از افرادی است که از این طریق سفر می‌کنند.

فرودگاه چانگی

این فرودگاه از امکاناتی همچون یک استخر شنا، یک باغ گیاهان کاکتوس، دو سینمای شبانه روزی رایگان، و یک آبشار 6 متری لذت‌بخش برخوردار است. مسافرانی که احساس گرسنگی می‌کنند، می‌توانند از غذاهای خیابانی سنگاپور که به صورت رایگان در این فرودگاه عرضه می‌شود، استفاده کنند.

برای عده‌ای دیگر از مسافران این فرودگاه که احساس خستگی و خواب‌آلودگی داشته باشند نیز امکاناتی در نظر گرفته شده است؛ آن‌ها می‌توانند از تخت‌هایی که در سالن مخصوصی به این منظور قرار داده شده است، استفاده کنند.

استخر فرودگاه چانکی

آبشار فرودگاه چانگی

فرودگاه چانگی، محبوب‌ترین فرودگاه جهان به شمار می‌رود، که در واقع در سال 2016 در رتبه نخست فرودگاه‌های برتر جهانی قرار گرفت. یک فیلمبرداری زمان گریز ساخته شده است که در آن یک روز عادی در این «فرودگاه محبوب‌ جهان» نشان داده می‌شود.

باغ کاکتوس فرودگاه چانگی

سینمای فرودگاه چانگی

در این ویدئو، فرودگاه چانگی بیشتر به یک پارک تفریحی شبیه است تا یکی از شلوغ‌ترین مراکز حمل و نقل آسیا. جنگلی که در بخش داخلی این فرودگاه قرار دارد، با ماهی‌های کوی (koi carp) و گل‌های عجیب و غریبی که دارد، کاملاً شبیه جنگل‌های مناطق گرمسیری است.

پیشخوان‌هایی که مسافران هنگام ورود باید برای ثبت بلیط خود به آن مراجعه کنند، کاملاً خلوت بوده و هیچ‌گونه صفی در آن مشاهده نمی‌شود. باندهای پروازی فرودگاه، شب‌ هنگام بواسطه نور چراغ‌های چشمک‌زن، درخشان و نورانی می‌شوند. تنها جنبه منفی در میان تمام زیبایی‌های ظاهری، کفپوش نارنجی رنگ این فرودگاه است.

برفی ترین مناطق دنیا
ادامه مطلب

سالن غذاخوری فرودگاه چانگی

باند فرودگاه چانگی

این ویدئو که به سفارش مسئولین فرودگاه ساخته شده است، با استفاده از افکت تیلت شیفت (tilt-shift effect) فیلمبرداری شده است که در آن همه چیز همچون اسباب‌بازی کودکانه به نظر می‌رسد.

فرودگاه چانگی

در بخش avgeeks# اینستاگرام، پست‌ها و عکس‌های جدید و جذابی از دو باند بسیار شلوغ این فرودگاه قرار داده شده است (باند‌های پروازی که همه روزه بیش از 100 شرکت‌ هواپیمایی از آن استفاده می‌کنند). دو مرد تعمیرکار مشغول تعمیر موتور یک هواپیمای غول پیکر جت هستند.

یک هواپیمای ایرباس متعلق به شرکت‌های هواپیمایی سنگاپور متوقف می‌شود تا مسافران خود را در درب B2 خارج کند (این درب در پایانه شماره 3، جایی که آثار هنری باغ پروانه و «پرندگان در حال پرواز» در آن به چشم می‌خورد، قرار دارد.)

فرودگاه چانگی

اگرچه ممکن است فرودگاه چانگی، شلوغ‌ترین فرودگاه آسیا محسوب نشود (عنوان شلوغ‌ترین فرودگاه به فرودگاه بین‌المللی توکیو نسبت داده شده است)، اما به طور متوسط هر 90 ثانیه یک بار، یک هواپیما از محل این فرودگاه پرواز کرده و یا در باند پروازی آن فرود می‌آید –در آسمان شب چراغ های روشن این هواپیماها همچون ستاره‌های دنباله‌دار در آسمان به درخشش در می‌آیند.

بدون شک اگر با دقت به هر چیزی نگاه کنید، می‌توانید زیبایی‌های آن را به چشم ببینید – حتی اگر به پروازی برخورد کنید که دیروقت آغاز شده و صبح زود در فرودگاه مقصد به زمین می‌نشیند و مجبور باشید تمام طول سفر را در شب بگذرانید.

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران