بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا

بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا؛ 2017

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۶

امسال از طرف آژانس رتبه بندی هواپیماها (skytrax)، ایرآسیا به عنوان بهترین ایرلاین ارزان قیمت برای نهمین سال پیاپی در جهان معرفی شد.

رتبه بندی skytrax براساس نظرات 19.87 میلیون مسافر از 105 کشور مختلف صورت می گیرد. این نظرسنجی بیش از 325 ایرلاین را تحت پوشش قرار داده است. 49 پارامتر مختلف از لحاظ راحتی صندلی تا کیفیت خدمت رسانی مد نظر قرار داده شده است.

در این مطلب سفرمی 10 مورد از بهترین ایرلاین های ارزان قیمت دنیا را به شما معرفی می کند.

10. ایندیگو (IndiGo)

ایندیاگو

چرا این ایرلاین عالی است؟

این شرکت هواپیمایی دهلی نو در سال 2006 مانند بمب ترکید و به سرعت جایگاه یکی از شرکت های حمل و نقل هوایی در آسیا را از آن خود ساخت. ایرلاین ایندیگو دارای ناوگانی با بیش از 100 ایرباس A320 می باشد. با بکارگیری بیش از 400 ایرباس ایندیگو به یکی از ایرلاین هایی که به سرعت در حال رشد می باشد بدل گشته است. داوران skytrax از این ایرلاین به خاطر خدمات عالی کابین و ارزشمند دانستن پول مسافرین قدردانی می کند. برای هشتمین سال متوالی، ایندیگو به عنوان بهترین ایرلاین کم هزینه در آسیای میانه/هند برگزیده شده است.

9. ایرلاین ساوث وست (خطوط هوایی جنوب غربی)

سات وست

(Southwest Airlines)

دلیل انتخاب این ایرلاین چیست؟

با بیش از 700 بوئینگ 737، ایرلاین ساوث وست یکی از بزرگترین شرکت های هواپیمایی دنیا محسوب می شود. در طول چهار دهه اخیر این ایرلاین در ارائه پروازهای ارزان قیمت با یک لبخند، اعتبار خوبی به دست آورده است. به تازگی، سیاست شرکت در خصوص بررسی رایگان بار موجب شد تا از جانب SKYTRAX تحسین و تمجید قابل توجهی را کسب نماید.

8. آزول برزلین ایرلاینز (خطوط هوایی برزیل)

آزول برزیلین

(Azul Brazilian Airlines)

دلیل انتخاب این ایرلاین چیست؟

آزول برزیلین آخرین متولد جت بلو (JetBlue) و بنیانگذار وست جت (WestJet) دیوید نیلمن (David Neeleman) است. این هواپیمایی که مقر آن در سائو پائولو می باشد ناوگانی متشکل از ایرباس جدید ATR، و هواپیماهای مسافربری امبرائر که به طور عمده در مسیرهای هوایی برزیل فعالیت می کنند، دارد. ناوگان ایرباس این هواپیمایی امروزه به مقاصد محدودی از جمله ایالات متحده و اروپا سرویس دهی می کند. ایرلاین آزول برزیلین به عنوان بهترین ایرلاین ارزان قیمت و برخورداری از بهترین خدمه در آمریکای جنوبی برای دومین سال متوالی انتخاب شده است.

حقایقی جالب درباره ایرلاین قطر که باید از آن مطلع باشید!
ادامه مطلب

7. ایرآسیا ایکس (AirAsia X)

ایرآسیا ایکس

دلیل انتخاب این ایرلاین چیست؟

ایرآسیا ایکس یکی از شرکت های بلند برد و تابعه ایرلاین ارزان قیمت مالزی یعنی “ایرآسیا” به شمار می رود. ناوگان ایرباس A330-300 این ایرلاین با کابین های اقتصادی و عالی تجهیز شده اند که در سراسر آسیا پرواز می کنند.

در حقیقت سرویس دهی عالی این ایرلاین کم هزینه بخاطر بهترین ایرلاین ارزان قیمت با کابین عالی و بهترین ایرلاین ارزان قیمت برای صندلی های عالی برای دومین سال متوالی از طرف skytrax مورد تحسین و تمجید قرار گرفت.

6. ایرلاین جت استار

جت استار

(Jetstar Airways)

دلیل انتخاب این ایرلاین چیست؟

جت استار از شرکت های تابعه ایرلاین بین المللی استرالیا (کانتاس- Qantas) می باشد. شرکت هواپیمایی جت استار که در شهر ملبورن استقرار دارد، ناوگانی متشکل از ایرباس A320 و بوئینگ 787 دریم لاینر را اداره می کند. ایرلاین جت استار از طرف skytrax به خاطر کیفیت بالای خدمات کابین و بها دادن به پول مشتریان انتخاب شده است.

برای ششمین سال متوالی ایرلاین جت استار عنوان بهترین ایرلاین کم هزینه استرالیا و اقیانوس آرام را از آن خود کرد.

5. ویرجین آمریکا (Virgin America)

ویرجین آمریکا

دلیل انتخاب این ایرلاین چیست؟

باوجود اینکه ویرجین آمریکا دیگر بهترین ایرلاین کم هزینه آمریکای شمالی به شمار نمی رود اما یکی از محبوب ترین حاملین مسافر در آسمان ها محسوب می شود. محل استقرار ایرلاین ویرجین آمریکا در سان فرانسیسکو می باشد. ایرلاین ویرجین آمریکا به راستی بهترین خدمات با کیفیت بالا و سبک منحصر به فردی را که برازنده برند ویرجین می باشد ارائه می دهد. در سال 2016، شرکت ویرجین آمریکا با مبلغ 2.6 میلیارد به ایرلاین آلاسکا فروخته شد. انتظار می رود این برند تا سال 2019 ناپدید شود.

توپکاپی؛ کاخ آرزوها و اشک های امپراطوری عثمانی
ادامه مطلب

4. ایزی جت (EasyJet)

ایزی جت

دلیل انتخاب این ایرلاین چیست؟

طی دو دهه گذشته، رویکرد مناسب و ارزان قیمت ایزی جت، آن را به یکی از شرکت های کم هزینه و پیشرو تبدیل کرد. ناوگان ایزی جت متشکل از 230 ایرباس است که به 800 مقصد مختلف در سراسر اروپا خدمت رسانی می کند.

این ایرلاین از طرف skytrax به خاطر خدمات مورد اطمینان و قیمت های ارزان و مناسب مورد تقدیر قرار گرفته است.

3. ایرلاین جت بلو

جت بلو

(JetBlue Airways)

دلیل انتخاب این ایرلاین چیست؟

از زمان آغاز فعالیت ایرلاین جت بلو در سال 1998 در نیویورک، این شرکت همواره در جهت افزایش سطح استاندارد، خدمات و امکانات رفاهی برای حاملین هوایی کم هزینه در ایالات متحده تلاش کرده است. لوگوی خیره کننده آن، خدمات دوستانه، تلویزیون های ماهواره ای، خوراکی و نوشیدنی های رایگان در پرواز، جت بلو را به رهبر پرواز اقتصادی بدل کرده است. در حقیقت، ناوگان ایرباس A320 جت بلو ارزان ترین صندلی ها در سراسر ایالات متحده را ارائه می دهد.

2. نروژین (Norwegian)

نروژین

دلیل انتخاب این ایرلاین چیست؟

نروژین یکی از پر طرفدارترین و بحث برانگیزترین ایرلاین های دنیا است. این ایرلاین کم هزینه با استفاده از شرکت تابعه در ایرلند و ارائه پروازهای آتلانتیک خشم دیگر رقبای خود در ایالات متحده آمریکا را برانگیخت. منتقدان هواپیمایی ادعا می کنند که چنین حرکتی به ایرلاین نروژین اجازه می دهد تا قوانین سختگیرانه نروژ را زیر سوال ببرد و از ایرلند به عنوان پرچم آسودگی استفاده کند. ایرلاین نروژ تمام این اتهامات را رد کرده است. صرف نظر از این امر، مدیرعامل ایرلاین نروژین “Bjørn Kjos”  تاییدیه دولت آمریکا برای راه اندازی پروازهای خیلی ارزان در سراسر اقیانوس اطلس از فرودگاه های کوچکتر در بخش شمال شرقی کشور را از آن خود ساخته است.

عجیب ترین مجسمه های دنیا
ادامه مطلب

با وجود همه این ها، ایرلاین نروژین در میان مشتریان خود از محبوبیت بسیاری برخوردار است. ایرلاین نروژین به مدت پنج سال به عنوان بهترین ایرلاین کم هزینه اروپا شناخته می شد. بعلاوه، ایرلاین نروژین بار دیگر عنوان بهترین ایرلاین کم هزینه در مسافت های طولانی یا بلند برد جهان را از دیگر رقبای خود ربوده است.

1. ایرآسیا (AirAsia)

ایرآسیا

دلیل انتخاب این ایرلاین چیست؟

برای نهمین سال پیاپی ایرآسیا، عنوان بهترین ایرلاین کم هزینه دنیا را به دوش می کشد. مدیرعامل شرکت “Tony Fernandes” و تیم وی طی 15 سال گذشته تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بتوانند عملی معجزه آسا انجام دهند و یک شرکت هواپیمایی کوچک و ناکام را به یک ایرلاین بزرگ چند ملیتی بدل سازند.

ایرلاین ایرآسیا برای پاسخگویی به خواسته های مشتریان، خدمه کابین دوستانه و صمیمی و کارایی با کیفیت از طرف SKYTRAX مورد ستایش قرار گرفته است.

نظرات کاربران