تورین

برترین جاذبه های گردشگری تورین؛ ایتالیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۶

تورین، علاوه بر اینکه در قرن بیست و یکم به عنوان مرکز صنعتی ایتالیا شناخته شده، یک شهر زیبا و پرطرفدار مملو از خیابان ها و میدان های وسیع می باشد که توسط ساختمان های زیبا محصور شده است. مدت ها قبل از اینکه تورین خانه فیات و لانچیا باشد مقر سلسله قدرتمند ساووی (Savoy) بود و آنها تصمیم گرفتند پایتخت خود را رقیب پاریس و وین کنند. کاخ های ساووی در مرکز شهر قرار دارد و سازه های خیابانی آن میراث معماران باروک در قرن 17 یعنی گوارینو گوارینی (Guarino Guarini) و فیلیپو یووارا (Filippo Juvarra) می باشد.

توربن

پایتخت شمال منطقه پیمونت ایتالیا، تورین، ترکیب هندسی خود را به عنوان پایه یک شهر رومی نشان می دهد و دروازه چشمگیر آن که مربوط به زمان امپراتور آگووستوس می باشد، امروزه جزو بهترین جاذبه های گردشگری شهر تورین به شمار می رود. پس از اشغال این شهر توسط فرانسوی ها تحت فرمانروایی ناپلئون، از 1798 تا 1814، تورین مرکز فعالیت های جنبشی برای متحد کردن ایتالیا، دوره ای شناخته شده تحت عنوان “Risorgimento” یا همان (وحدت ایتالیا)، زمانی که کافه های پر زرق و برق آن با بحث و برنامه های این افراد به وجود آمدند.

1. کاخ رئال

(Palazzo Reale)

کاخ رئال

کاخ سلطنتی قدیمی که بخش بزرگی از میدان پیازا کاستلو (Piazza Castello) در مرکز تورین را در بر گرفته است، یک ساختمان متعلق به قرن هفدهم می باشد که از بیرون تقریبا ساده به نظر می رسد. اما زمانی که به داخل آن قدم می گذارید، با دیدن ساختمان ماداما فلیچیتا (Madama Felicità) و 26 آپارتمان دولتی تزئین شده (Reali Appartamenti) مات و مبهوت می شوید. در سمت راست، زراد خانه ای سلطنتی و قدیمی وجود دارد که یکی از بزرگترین مجموعه های اسلحه و زره در اروپا، یونیفرم های کامل مجهز به زره و غیره که قدمت آن به قرن 15-19 باز می گردد، در آن وجود دارند. کتابخانه ورودی جداگانه ای در سمت چپ قرار دارد که یکی از چشمگیر ترین جاذبه های ایتالیا محسوب می شود. باغ زیبای رویال (جیاردینی رالی) که در گوشه ای از (ورودی در (Corso Regina Margherita) موزه ی آنتیچیتا (Museo d’Antichità) قرار گرفته و مملو از یافته های باستان شناسی متعلق به دوران ماقبل تاریخ در دوره عصر پسامان رومی می باشد، از کاخ رئال هم فراتر رفته است.

2. کاخ ماداما

(Palazzo Madama)

زیباترین آبشارهای جهان
ادامه مطلب

کاخ ماداما

این کاخ بزرگ که قلب میدان پیازا کاستلو تلقی می شود، به تنهایی در مرکز آن عرض اندام می کند. در نقطه اصلی آن یک قلعه متعلق به قرن سیزدهم که بر روی بقایای به جای مانده از دورازه شرقی رومیان ساخته شده است، به چشم می خورد. قلعه در قرن 15 میلادی بسط داده شد و در سال 1718 فیلیپو یوورارا آن را با نمایی غربی تزئین کرد- نمونه خوبی از معماری باروک پیمونتوس- و یک راه پله ی دو طرفه مجلل نیز در آن ساخته شد.

کاخ ماداما

در داخل آن، موزه ی مدنی هنر آنتیکال (Museo Civico d’Arte Antical) وجود دارد که شما می توانید در آن به معنای واقعی کلمه اطلاعات بسیاری از تاریخ و میراث هنری تورین کسب کنید. به شما پیشنهادی می کنیم که بازدید خود را از مجموعه های رومی که شامل آثار سنگی قرون وسطایی، مجسمه ها و جواهرات می شود، شروع کنید. در طبقه همکف، قلعه قرن پانزدهم و آثار هنری متعلق به قرون وسطی و عصر رنسانس را بیابید؛

موزه مدنی هنر

در اینجا راه پله ای بزرگ و یک حیاط قرون وسطایی نیز به چشم می خورد. در طبقه اول، آپارتمان های دولتی قرن هفدهم و هجدهم، مجموعه ای از نقاشی ها و مبلمان آن دوره را در خود جای داده اند و در طبقه بالا، آثار هنرهای تزئینی از جمله سرامیک، زیورآلات، طلا و جواهر، پارچه و شیشه سازی از دوران مختلف دیده می شوند.

3. مول آنتونیلیانا

(Mole Antonelliana)

مول آنتونیلیانا

خیابان مسقف ویا پو (Via Po) از میدان پیازا کاستلو شروع می شود و تا شهر پیازا ویتورو ونتو (Piazza Vittorio Veneto) و رودخانه پو (Po River) کشیده می شود. درست در شمال شهر ویاپو، مول آنتونیلیانا پدیدار می شود. این بنا در سال 1863 توسط الساندرو آنتونلی با مناری مخروطی شکل با ارتفاع 168 متر و به عنوان یک پرستشگاه ساخته شد.

پیازا ویتوریو

این بنا نه تنها شاخص ترین سازه موجود در چشم اندازهای تورین محسوب می شود، بلکه برج این ساختمان تماشایی، دید 360 درجه از سرتاسر شهر به تپه های اطراف و کوه های ساووی را پیش روی چشمانتان قرار می دهد.

سوار شدن و بالا رفتن توسط آسانسور شیشه ای، به تجربه ای فراموش نشدنی بدل خواهد شد، زیرا در این صورت می توانید از تماشای چشم انداز مبهوت کننده و چشمگیر موزه سینمای ملی که در داخل ساختمان قرار دارد، به وجد آیید.

مول آنتولیانا

این موزه به بهترین شکل توسط طراح آن، فرانسیس کنفینو (François Confino) اینگونه وصف شده است: “غوطه ور شدن کامل، در جهانی از تصاویر در حال حرکت و افسانه ها”. حتی کسانی که علاقمند به تصاویر متحرک نیستند، از تماشای این موزه لذت خواهند برد. اما در صورت تمایل می توانید با پرداخت هزینه جداگانه در ورودی، با آسانسور به قسمت های بالایی موزه نیز سری بزنید.

زیباترین شهرهای گردشگری در قاره آسیا
ادامه مطلب

4. کلیسای جامع و کفن مقدس

(The Cathedral and the Holy Shroud)

کلیسای جامع

کلیسای جامع حضرت یحیی (San Giovanni Battista)، در مجاورت کاخ رئال، اولین نمونه از معماری رنسانس در تورین به شمار می رود که در بین سال های 1492 و 1498 ساخته شده است.

سانتا سیدون

جاذبه اصلی کلیسای جامع برای گردشگران، سانتا سیندون (Santa Sindone)، کفن مقدس است؛ هرچند این کفن به ندرت در منظر نمایش داده شده و معمولا در طاقی ضد گلوله، ضد آتش، در آب و هوای کنترل شده و در پشت محراب جناح چپ کلیسا از آن نگهداری می شود. یک نسخه المثنی بزرگ در راهروی شمالی کلیسای جامع آویزان شده است. کفن مقدس احتمالا یک محصول غیر واقعی و مصنوعی در جهان می باشد که تا کنون مورد مطالعه و بحث فراوانی قرار گرفته است، اما علیرغم مطالعات و تحقیقات بسیار، هیچگاه اثبات نشده که آیا این همان کفن مقدس مسیح مصلوب است یا خیر.

5. روستای قرون وسطی و پارک ولنتینو

(Borgo Medioevale and Parco del Valentino)

روستا

اگر نیاز دارید کمی استراحت کنید و از کاخ های مجلل و تماشای عظمت معماری خسته شده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که در اطراف رودخانه پارک سرسبز ولنتینو (Parco Valentino) اندکی قدم بزنید. در اینجا، شما می توانید باطن اصلی شهر تورین را به صورت یک روستای کاملا“قرون وسطایی”، ببینید. در این پارک مناظر و آثار تخیلی که شبیه قلعه واقعی، استودیوی هنرمندان و مغازه های آن زمان ساخته شده اند، به معرض نمایش گذاشته شده اند.

پارک ولنتینو

بورگو (روستا)، در سال 1884 به عنوان نمایشگاه ساخته شد و سپس به محلی دوست داشتنی که امروزه از آن به عنوان بخشی از پارک نگهداری می شود، بدل گشته است.

محوطه اطراف رودخانه دلفریب آن به مرکز تاریخی و تجاری و دیگر جاذبه های آن- باغ گیاه شناسی متعلق به سال 1729 و قلعه زیبای ولنتینو (Castello del Valentino) متعلق به سلسله ساووی در عصر رنسانس -بسیار نزدیک است. از این حیث پارک ولنتینو در میان مردم بومی و گردشگران به شدت محبوب شده است.

بی ۲ اسپیریت ؛ گران ترین هواپیمای دنیا
ادامه مطلب

6. موزه ایگزیو؛ موزه مصری

(Museo Egizio)

موزه اگیزو

شاید فکر کنید که برای دیدن آثار باستانی مصر رفتن به تورین گزینه عاقلانه ای نیست؛ اما بهتر است بدانید در هیچ مکانی خارج از قاهره، مجموعه ای بهتر از این نخواهید یافت.

کاخ آکادمی علوم

کاخ آکادمی علوم (The Palazzo dell’Accademia delle Scienze) موزه مصر را در خود جای داده است. مجموعه های موجود، از زمانی که پادشاه کارلو فلیس (King Carlo Felice)، 5268 عدد از آثار تاریخی را از دل خاک های مصر بیرون کشید، در این موزه قرار داده شده اند. سپس این موزه توسط کاوشگران بعدی تکمیل شد و امروز این مجموعه شامل مجسمه های خدایان مختلف، فراعنه پادشاهی جدید از جمله: رامسس دوم (Rameses II) و پادشاه توتمس سوم (Thutmose III) به همراه پایپروس ها، پارچه های نقاشی شده، تندیس های اوشابتی (Shawabti)، کوزه های قوسی شکل، مومیایی ها، تابوت ها و دو مقبره از طبس می شود.

7. دروازه پالاتینا

(Porta Palatina)

دروازه پالاتینا

ویا گاریبالدی (Via Garibaldi) یا همان دسیموس ماکسیموس (Decimus Maximus) خیابان اصلی شهر رومی آگوستتا تاریناروم (Augusta Taurinorum) بود. در نزدیکی کلیسای جامع، شما دروازه متعلق به قرن اول، یعنی“پورتا پالاتینا” را خواهید دید که به عنوان تنها باقی مانده از چهار ورودی شهر روم پدیدار می شود.

دروازه پالاتینا

دیوار دروازه سه طبقه پالاتینا، یکی از دروازه های رومی جهان که به بهترین نحو ممکن محفوظ مانده، از آجر ساخته شده و دو برج چندگوشه آجری را به هم متصل می کند. در افسانه ها آمده است که شارلمان (Charlemagne) در سال 733 زیر این دروازه ارودگاه زده است. در کنار کلیسای جامع، بقایای یک تئاتر رومی متعلق به قرن نخست میلادی، به چشم می خورند. البته تنها بخشی از آن قابل مشاهده است و باقی آن توسط ساختمان های کاخ سلطنتی پوشیده شده است.

تماشا کنید :

شما می توانید نسبت به رزرو هتل ارزان قیمت و خرید بلیط هواپیما در سفرمی به صورت آنلاین اقدام نمایید.

نظرات کاربران

  1. وقت بخیر. با تشکر
    اسامی خاص رو گاها اشتباه درج کردید. تلفظ اش متفاوت هست.