man

سبک ترین هواپیمای دنیا را بشناسید

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۵

سبک ترین هواپیمای دنیا

plane-3

BD5 میکرو از سری کوچکترین هواپیماهای تک سرنشین می باشد که در اواخر قرن ۱۹۶۰ توسط طراح هواپیمای مشهور آمریکایی جیم بد ساخته شد و به صورت عمده  توسط شرکت هواپیمایی بد در اوایل قرن ۱۹۷۰ به بازار عرضه گشت.

۸۰۰

BD5 یک بدنه ی ساده دارد که جایگاه خلبان در آن به صورت خوابیده تعبیه شده و در زیر سقف کروک مانند آن قرار گرفته است. موتور این هواپیما درون یک محفظه در وسط بدنه نصب شده است و موتور گرداننده ی پروانه یا همان موتور جت در این نوع هواپیمای  BD5J در عقب کابین خلبان نصب شده است. این طور به نظر می رسد که ترکیب ظاهر جنگنده مانند این هواپیما با قیمت مناسبش دلیل فروش بی سابقه ی این مدل هواپیما بوده است.

۶۰۰

این هواپیما هم به صورت هواپیمای تک سرنشین و هم به عنوان جت مورد استفاده قرار می گیرد و مدل جت آن در کتاب رکوردهای گینس به عنوان کوچک ترین جت جهان به ثبت رسیده است. قبل از پرواز اولین نمونه ی این هواپیما، شرکت بیش از ۸۰۰۰ سفارش دریافت کرد. در مجموع، این شرکت ۳۰۰۰ سفارش برای مدل کیت و بیش از ۶۰۰۰ سفارش برای نسخه ی تکمیل شده ی آن دریافت کرد. BD5  بسیار منحصر به فرد بوده و هیچ شباهتی به دیگر هواپیماهایی که در کارخانه ساخته می شوند ندارد. این هواپیما ی زیبا برای پرواز به شدت دوست داشتنی است و ویژگی های پروازی آن دیدنی و جذاب هستند. چرخ دنده های فرود آن مکانیکی بوده و در کمتر از یک ثانیه جمع می شوند. از هواپیمای BD5 در فیلم جیمز باند به نام “Octopussy” استفاده شد. توازن کنترل BD5 بسیار عالی و متعادل است.  قوام و دوام  بدنه ی اصلی آن به اثبات رسیده است؛ اما ساخت آن تا حدودی پیچیده و دشوار است. موتور BD5  بسیار قابل اعتماد، سبک، روان و آرام است. توضیح دادن راجع به قابلیت ها و کیفیت های پروازی این هواپیمای کوچک کار ساده ای نیست.

پیست اسکی بین المللی توچال
ادامه مطلب

۸۰۰-dar

مشخصات سبک ترین هواپیمای دنیا

سرعت: ۳۴۱ کیلومتر در ساعت

محدوده: ۱۶۲۵ کیلومتر

اندازه بال: ۴.۴ متر

طول:  ۴.۰۶ متر

طراح: جیم بد (Jim Bede)

منبع: سفرمی

با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل از سفرمی، تجربه ای عالی از سفر داشته باشید.

نظرات کاربران