main-2

مرگبارترین جاده های جهان (بخش دوم)

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳ آذر ۱۳۹۵

مرگبارترین جاده های جهان “بخش دوم”

first

در این قسمت با سفرمی همراه باشید تا با بخش دوم از مرگبارترین جاده های جهان آشنا شوید:

last

۱. بزرگراه جیمز دالتون، ایالات متحده آمریکا، رتبه ۷ از ۱۰

james-dalton

بزرگراه جیمز دالتون که نام دیگر آن جاده ترابری (Haul Road) است، به بادهای تندش که سنگ‌های کوچک را به مکان‌های دورافتاده پرتاب می‌کند معروف است. این بزرگراه سومین بزرگراه خطرناک جهان محسوب می‌شود که طول مسیر آن ۴۱۴ مایل بوده و از فِربنک تا شمال آلاسکا ادامه دارد. امروزه یک هلیکوپتر همواره بر بالای این بزرگراه در حال گشت‌زنی است تا از آمار تلفات سالانه ۲۸۸۹ نفری ناشی از تصادفات جاده‌ای در ایالات متحده آمریکا کاسته شود.

۲. جاده تونلی گولییِنک، چین، رتبه ۷ از ۱۰

gualiang-china

این جاده از همان مراحل اولیه ساخت و ساز برای مردم آن حوالی دردسر ساز بوده است – چندین روستایی در حین عملیات ساخت و ساز جاده‌ای در این محل جان خود را از دست داده‌اند و این مرگ و میر تا کنون متوقف نشده است. روستاییان این منطقه عبور و مرور بخشی از این بزرگراه که از کنار کوه می‌گذرد را مختل کرده‌اند و در حال حاضر خودروها باید از سرعت خود بکاهند تا از خطرات موجود در پرتگاه‌های پرشیب، پیچ‌ و تاب‌های تونل، و پیچ‌ و خم‌ها و سراشیبی‌های جاده در امان بمانند. ترجمه تحت اللفظی نام این جاده به این معناست: « این جاده هیچ اشتباهی را نمی‌پذیرد». بدون شک این یک هشدار جدی است.

۳. جاده تاروکو گورج، تایوان، رتبه ۷ از ۱۰

taroka-gorge

جاده تاروکو گورج به دلیل وجود پیچ‌های بدون دید (پیچ‌هایی که دید کافی از مسیر پشت آن‌ها وجود ندارد)، تنگنای مسیر، ریزش سنگ از کوه، و عبور و مرور هر گونه وسیله حمل و نقل هوایی، به یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های تایوان تبدیل شده است. طوفان‌های شدید و زمین لرزه‌های پی در پی بر موقعیت خطرناک این جاده افزوده‌اند به طوری که مرگ و میر هر ساله  ۹۶۶۱۱ نفر در تایوان به دلیل وجود چنین جاده‌ای است. در واقع این نام با معنای « درخشان و شکوهمند» چندان هم مناسب این جاده نیست.

۴. جاده پاسوبیو، ایتالیا، رتبه ۷ از ۱۰

pusibio-road

پاسوبیو یک جاده بسیار قدیمی است که دولت سعی بر آن داشته آن را مسدود کند تا ساکنان این کشور را از خطرات حفظ کند. این جاده به مناظر زیبا و باور نکردنی، تعداد ۵۲ تونل دست ساز و شرایط دیوانه‌وار رانندگی در آن شهرت دارد. بدون شک به رانندگانی که حین رانندگی به مناظر اطراف جاده چشم می‌دوزند نمی‌توان اطمینان کرد.

۵. جاده اسکیپرز کانیون، نیوزیلند، رتبه ۷ از ۱۰

skipper-canyon-sorad

برای رانندگی در این جاده کوهی خطرناک باید مجوز داشت. تنگنای جاده به حدی است که هنگام عبور دو خودرو از کنار یکدیگر باید یکی از آن‌ها تا سه کیلومتر به عقب بازگردد تا فضای کافی برای عبور هر دو وسیله ایجاد شود. نیوزیلند به تنهایی سالانه شاهد آمار ۳۷۵ نفری مرگ و میر جاده‌ای است، به طوری که در مقایسه با سایر موقعیت‌ها، مکان امنی برای رانندگی محسوب می شود، اما با این حال ۳۷۵ نفر نیز از نظر من آمار بسیار زیادی است.

۶. بزرگراه ترنس سیبرین، روسیه، رتبه ۸ از ۱۰

trans-sibreian

حفظ و نگهداری از چنین جاده عظیمی تقریباً غیر ممکن است، و به همین دلیل برای حفظ آن اقدامی نمی‌شود. موقعیت بزرگراه ترنس سیبرین تا حد زیادی با یک بزرگراه مسطح و یا یک جاده خاکی تفاوت دارد. چنانچه بخواهید در مواقع بارندگی شدید و یا در فصل زمستان از این جاده عبور کنید، بدون شک به ابزار و تجهیزات مناسب برای حفظ جان خود مجهز باشید زیرا در چنین شرایطی عبور از این جاده از همیشه سخت‌تر نیز می شود. هر ساله بیش از ۲۶۵۶۷ نفر در تصادفات جاده‌ای در روسیه، پنجمین مکان خطرناک برای رانندگی در جهان، جان خود را از دست می‌دهند.

۷. زوجی‌لا، هند، رتبه ۸ از ۱۰

zojila-india

زوجی‌لا یک گذرگاه کوهستانی مرتفع واقع در بزرگراه ملی هند در میان رشته کوه هیمالیاست که ۳۲۵۸ متر از سطح دریا فاصله دارد. این جاده بسیار باریک و مملو از گل و یا یخ (و یا هر دو) بستری آشفته و نابسامان از خودروها و اتوبوس‌های واژگون شده را در خود جای داده است. سالانه بیش از ۱۰۵۷۲۵ مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای به واسطه وجود چنین جاده‌ای به وقوع می‌پیوندد.

۸. جاده شماره ۵ روتا، شیلی، رتبه ۸ از ۱۰

ruta5-chile

صحرای آتاکاما یکی از خشک‌ترین بیابان‌های جهان محسوب می‌شود و بزرگراه ملی روتا ۵ دقیقاً از میان این صحرا عبور می‌کند. بادهای شدید، عدم وجود جایگاه سوخت، و تندبادهای عظیم، بزرگترین قاتلان این بزرگراه به شمار می‌روند. اگر این‌ عوامل به قدر کافی خطرناک نباشد، ناگهان مه غلیظی پدیدار می‌شود که دید رانندگان را کاهش داده و در نهایت موجب می‌شود تا خودروی آن‌ها مستقیماً به پایین جاده سقوط کند.

۹. جاده بی آر ۱۱۶، برزیل، رتبه ۸ از ۱۰  

br116-brazil

این جاده که روند نگهداری و مراقبت از آن به کندی صورت می‌گیرد، با نام « رودویا دو مورته» و یا « بزرگراه مرگ» نیز شناخته می‌شود. هر ساله هزاران نفر جان خود را در این جاده از دست می‌دهند و راهزنان و باندهای تبهکاران نیز در این مسیر به چشم می‌خورند. هر ساله بیش از ۳۷۵۹۴ نفر در حوادث جاده‌ای در برزیل جان خود را از دست می‌دهند و بر طبق قانون این کشور، چنانچه شخصی در تصادف با خودرو کشته شود، هم باید با دستگاه دم سنج پلیس وضعیتشان بررسی شود. قطعاً این اقدامی رنج‌آور خواهد بود.

۱۰. جاده نانگا پاربات، پاکستان، رتبه ۹ از ۱۰

nanga-parbat-pakistan

این اسم در زبان پاکستانی به معنای «جاده مرغزار رویایی» است، اما ارتفاع زیاد و گذرگاه‌های باریک و ناپایدار کوهستانی موجب شده تا این نام چندان برای این جاده پرخطر مناسب نباشد. برای عبور از این مسیر مجبور خواهید شد تا ۶ مایل را به حالت سربالایی در مسیر جاده ناهموار و خاکی، بدون هیچ گونه حفاظی در اطراف جاده رانندگی کنید. اما با این حال می‌توانید عکس‌های فوق‌العاده زیبایی نیز از مناظر کم‌نظیر این جاده بگیرید.

۱۱. جاده مرگ، بولیوی، رتبه ۱۰ از ۱۰ !

death-road

طول این جاده یک طرفه بیش از ۴۰ مایل است که بدون هیچ‌گونه حفاظی برای حفظ جان رانندگان هنگام انحراف مسیر خودروها تعبیه می‌شود و از اطراف صخره‌ها عبور می‌کند. دوچرخه سواری در خطرناک‌ترین جاده ی جهان اکنون به یکی از تفریحات مورد علاقه گردشگران بولیوی تبدیل شده است. به نظر من که کار بسیار احمقانه‌ای است.

death-last

تماشا کنید :


http://credit-n.ru/zaymyi-next.html

نظرات کاربران