ویکلند

هیجان انگیزترین تفریحات گردشگری در کانادا

کل : 8

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۶

کانادا تنها کشور اسکی بازان نیست!

در واقع تفریحات بسیاری در کانادا وجود دارد که می تواند موجب ترشح آدرنالین در بدن شما شود؛ کانادا کشور بسیار بزرگی است که مملو از زمین های پهناور مختلف می باشد و هر یک تجربیات گسترده ای را در اختیار گردشگران قرار می دهند که تنها به اسکی کردن ختم نمی شوند.

پس تنها برای اینکه اکنون فصل اسکی نیست برنامه سفرتان را به این کشور بی نظیر لغو نکنید.

برج سی اِن

این فعالیت ها خون شما را به جریان می اندازند و ضربان قلب تان را بالا می برند.

به همراه سفرمی با چندی از هیجان انگیزترین تفریحات گردشگری کانادا آشنا شوید…

1. پرش از بالای مرتفع ترین قله کانادا

ویکفیلد، کبک (Wakefield, Quebec)

ویکفیلد کبک

اگر به تازگی دغدغه پرش از ارتفاع را پیدا کرده اید پس چرا بانجی جامپینگ بر فراز مرتفع ترین قله کانادا را امتحان نمی کنید؟ این کوه در منطقه مسکونی اوتاوه (Outaouais) واقع شده است؛

ویکفیلد کبک

این پرش بلند کانادایی 200 فوت ارتفاع دارد که هیجان انگیزترین پرش از ارتفاع در کانادا به شمار می رود و به عنوان یکی از بهترین بانجی جامپینگ های دنیا از آن یاد می شود. وجود دریاچه زیبایی که زیر پای شما قرار دارد، لذت این پرش را دو چندان می کند. بر روی قله صخره بایستید و بعد بپرید! اگر خیلی خوش شانس باشید می توانید با سر یا پا در آب های کریستالی دریاچه فرود بیایید.

2. با پادشاهان قطب شمال دیدار کنید

چرچیل،مانیتوبا (Churchill, Manitoba)

چرچیل مانیتوبا

آیا تا به حال دوست داشته اید که یک خرس قطبی را از نزدیک ببینید؟ چرچیل یکی از خاص ترین شهرهای جهان است که شما می توانید این جانوران باشکوه را از نزدیک در حیات وحش ببنید. اغلب به خاطر جثه بزرگ و قد و قامت شاهوار، از آنها به عنوان“پادشاهان قطب شمال” یاد می شود.

معبد تاناه لوط بالی؛ قلعه مارهای دریایی
ادامه مطلب

چرچیل مانیتوبا

شما می توانید توسط وسایل نقلیه توندرا در میان برف و یخ سرتاسر این سرزمین رفت و آمد کنید؛ این وسیله به گونه ای طراحی شده که کاملا از شما در برابر خرس ها محافظت می کند. سپس در یکی از کلبه هایی که نزدیک مسیر مهاجرت خرس ها ساخته شده اند اقامت داشته باشید.

چرچیل مانیتوبا

بهترین زمان برای اینکه نگاهی اجمالی به این حیوانات مجلل داشته باشید، بین ماه اکتبر و نوامبر است. در این زمان خرس های قطبی به سواحل خلیج هادسون (Hudson Bay) مهاجرت می کنند. اکثر کلبه های گردشگری در این مسیر، که به “بزرگراه خرس قطبی” معروف است، قرار دارند.

3. در رودخانه های زیبای کانادا قایقرانی کنید

رودخانه بو، بنف (Banff)

قایقرانی در رودخانه بو

آیا برای یک قایق سواری وحشتناک در یکی از زیباترین رودخانه های کانادا آماده هستید؟ این رودخانه در محدوده کوه های راکی کانادا واقع شده است؛ زمانی که در قایق هستید کاملا احساس دور بودن و انزوا را تجربه خواهید کرد. بهترین زمان برای این تفریح هیجان انگیز، اواخر آگوست و سپتامبر می باشد که روزها بلند و هوا گرم است.

تندروهای این رودخانه پر از دست انداز و ناهمواری های شدید است. پس به جای دست و پا زدن بهتر است خوتان را محکم نگه دارید. این تجربه به یکی از فعالیت هایی که گردشگران حتما باید در کانادا انجام دهند (must-do’s in Canada)، بدل شده است؛ برای خیس شدن آماده باشید!

4. به آخر دنیا سفر کنید

جزیره فوگو، نیوفاندلند (Fogo Island, Newfoundland)

جزیره فوگو

کانادا به خاطر نواحی ییلاقی ناهموار و جزیره فوگو که بی نظیرترین چشم اندازهای کشور را به رخ می کشند مشهور است. فوگو بزرگترین جزیره نیوفاندلند است که در مرکز استان واقع شده و زیبایی های طبیعی بی حد و حصری دارد. با وجود وسعت عظیم فوگو، رانندگی و گشتن در کل جزیره، به آسانی در یک روز امکان پذیر است. این مکان برای گشت و گذار و پیاده روی در خط ساحلی شمال غربی که شما را به لبه جهان می رساند، فوق العاده می باشد.

پیست اسکی بین المللی توچال
ادامه مطلب

جزیره فوگو

این منطقه ی مه آلود و غرق در یخبندان، چشم اندازهای شگفت انگیزی از اقیانوس ارائه می دهد. اگر به دنبال مکانی ساکت و کم جمعیت در کانادا می گردید، جزیره فوگو بهترین انتخاب است.

5. سقوط از آسمان

رجینا، ساسکاچوان (Regina, Saskatchewan)

رجینا

جهش آدرنالین را با شیرجه از آسمان به غایت برسانید. چه راهی بهتر از این وجود دارد، برای اینکه چشم اندازهای کشور کانادا را از ارتفاع 3500 فوت ببینید؟ اکثر دریاچه های ساسکاچوان توسط هواپیماهای کوچک شناور قابل دسترسی هستند؛ بنابراین هیچ بهانه ای وارد نیست که نخواهید حس نفس گیر پرش از این ارتفاع به سمت مناظر فوق العاده را تجربه کنید. متوسط ارتفاع شیرجه معمولا 14000 فوت از سطح زمین است. خودتان را برای چشیدن طعم واقعی هیجان آماده کنید! زیرا در اولین دقیقه از سقوط آزاد سرعت شما به 190 کیلومتر در ساعت می رسد.

6. آبشار نیاگارا را فراموش نکنید

نیاگارا

آبشار نیاگارا معروف ترین جاذبه گردشگری کانادا به شمار می رود که سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند. این پدیده طبیعی شگفت انگیز که تنها چند ساعت با تورنتو فاصله دارد، در مرز آمریکا واقع شده و ارتفاع ریزش آن به 57 متر می رسد. بازدیدکنندگان می توانند از فاصله بسیار نزدیکی از لبه صخره به زیبایی وصف نشدنی آبشار نیاگارا خیره شوند.

نیاگارا

از قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم، تلاش های بسیاری برای پیشروی و شیرجه بر فراز آبشار با انواع قایق های خانگی انجام گرفت. این امر مضاف بر ماجراجویی های بندبازان شجاع و موارد دیگر، منجر شد که شهر مجاور نیاگارا به توسعه نوعی جشنواره بپردازد که امروزه همچنان ادامه دارد. خانواده های زیادی به این منطقه می آیند تا از قدم زدن بر روی صخره های کلیفتون که سرانجام به دره و آبشار می رسد، لذت ببرند.

کریسمس را در سرزمین لبخندها، تایلند متفاوت جشن بگیرید!
ادامه مطلب

7. بر فراز بلندترین سازه کانادا “CN Tower” راه بروید

 برج سی اِن، تورنتو (CN Tower, toronto)

برج سی ان

بلندترین برج کانادا در انتظار دوستداران هیجان و ماجراجویان شجاع است تا دل و جرات آن ها را به حیطه آزمایش گذارد. آیا برای راه رفتن روی لبه بیرونی برج در ارتفاع  550 متری آماده هستید؟

آیا دلتان می خواهد که ترس را کنار بگذارید و از محدوده تجربیات هیجان انگیزتان کمی فراتر روید؟

اگر هنوز تردید دارید باید بدانید که این کار به یکی از محبوب ترین تفریحات گردشگری در کانادا بدل شده است و طرفداران زیادی دارد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل آنلاین به سفرمی، حامی گردشگری در ایران مراجعه کنید.

منبع: safarme.com

نظرات کاربران