زیباترین شهرهای هلند

زیباترین شهرهای هلند

کل : 14

میانگین : 4.36

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۴ مهر ۱۳۹۶

هلند، کشوری خارق العاده و متنوع که مملو از ییلاقات سرسبز، سواحل خروشان، شهرهای قرون وسطایی ساخته شده بر روی کانال های آب و شهرهای مدرن لبریز از آسمان خراش های بلند، مقصدی منحصر به فرد با طبیعت زیبا و معماری خیره کننده می باشد که جاذبه های زیادی برای ارائه دارد.

زیباترین شهرهای هلند

در این مطلب چندی از زیباترین شهرهای هلند که در واقع ویترینی از جذابیت و فریبندگی به شمار می روند را به شما معرفی خواهیم کرد؛ با سفرمی همراه باشید!

1. آمستردام (Amsterdam)

آمستردام

آمستردام، پایتخت هلند و محبوب ترین مقصد گردشگری این کشور، مقر تضاد و شهری معاصر مملو از مناظر تاریخی و منحصر به فرد است. کانال های مشهور قرن هفدهم که در قلب شهر به چشم می خورند، از حیث زیبایی و اهمیت تاریخی به عنوان میراثی جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده اند. این شهر با خانه های کانالی فریبنده که بخاطر ساختار بلند و باریک آنها به سرعت قابل تشخیص هستند، آراسته شده است.

آمستردام

از دیگر نشانه های معماری، موزه امپراتوری “رایکس میوزیم” (Rijksmuseum) می باشد که به سبک گوتیک ساخته شده است. همچنین، کلیساهای قرون وسطایی چشمگیر شهر، به دلربایی آمستردام بیش از پیش افزوده و جایگاه آن را به عنوان یکی از قابل توجه ترین شهرهای جهان ثابت نگه داشته است.

2. بروک در واترلند (Broek in Waterland)

بروک واترلند

بروک در شهرداری واترلند واقع شده و منطقه ای از هلند در سواحل غربی مارکرمیر (Markermeer) به حساب می آید که با دشت های مسطح، رودخانه ها، کانال ها و آب گذرها شناخته شده می باشد. بروک روستایی خوش منظره است که برای دوستداران طبیعت و آرامش بسیار ایده آل می باشد.

بروک در واترلند

خیابان های بروک با خانه های هلندی رنگارنگ در اطراف کلیسای روستا که قدمت آن به قرن هفدهم باز می گردد، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. شهر همچنین، دارای یک دریاچه بزرگ است که نقطه ای مناسب برای پیک نیک های تابستانی و اسکی روی یخ در زمستان به شمار می رود.

3. دلفت (Delft)

دلفت

دلفت بخاطر ارتباطی که با ورمیر (Vermeer) نقاش بزرگ هلندی دارد به طرز شگفت آوری زیبا است و ارزش خود را مرهون میراث هنری اش می باشد. در مرکز شهر تعداد زیادی از ساختمان های برجسته به چشم می خورند. اعم از: مرکز فرمانداری که به سبک رنسانس ساخته شده و بسیار تاثیرگذار است یا کلیسای قرون وسطایی “اود کرک” (Oude Kerk) با برج 75 متری فوق العاده ای که در گوشه ای از آن قرار دارد.

راهنمای سفر به آنتالیا
ادامه مطلب

دلفت

دلفت همچنین منزلگاه ده ها کانال زیبا می باشد. مثل: “Vrouwjuttenland”، کانالی که قدمت آن به سال 1432 باز می گردد و به خانه های جذاب، کافه ها و نیلوفرهای آبی که به آرامی روی سطح آب اسقرار یافته اند، معروف است.

4. گیتورون (Giethoorn)

گیتورون

گیتورون یک روستای کوچک هلندی است که به خاطر کانال های بی شمار و پل های کوچک آن اغلب به عنوان ونیز هلند نیز شناخته می شود. هیچ جاده ای در بخش قدیمی روستا وجود ندارد و تمام رفت و آمدها و حمل و نقل ها از طریق آب صورت می گیرد.

گیتورون

گیتورون از نظر آرامش ذاتی با ونیز تفاوت زیادی دارد. در گوشه گوشه این شهر کلبه های کاه گلی، باغ های کوچک، تمیز و سرسبز به چشم می خورند. بازدید کنندگان می توانند به راحتی با قایق در کانال ها عبور و مرور کنند و پستی و بلندی های این سرزمین رویایی را ببینند؛ در مسیرهای پیاده روی قدم بزنند و از روی پل ها گذر کنند؛ شاید دلشان بخواهد اندکی در یکی از کافه های دنج روستا استراحت کنند.

5. لاهه (The Hague)

لاهه

پایتخت سیاسی، اداری و قانونی هلند، شهر زیبایی است که خیابان ها و ساختمان های آن بازتابی از اهمیت و تاثیر تاریخ معاصر است که جذابیت و زیبایی آن را کاملا منعکس می کند. مرکز شهر ترکیبی از معماری قرون وسطی و مدرن است که در مجموعه باشکوه بین نهف (Binnenhof)، مقر دولت هلند و قصر نوردعینده (Noordeinde) یکی از کاخ های اصیل سلطنتی هلند، کاملا مشهود است.

لاهه

به سمت شمال شهر که پیش روی کنیم با منطقه اسخیفنینگن (Scheveningen)، مجتمع ساحلی ثروتمندی که با یک اسکله، فانوس دریایی و مایل ها ساحل شنی آراسته شده است روبرو خواهید شد.

6. هارلینگن (Harlingen)

هارلینگن

این شهر در سواحل دریای وادن (Wadden Sea) در شمال هلند واقع شده است؛ هارلینگن یک شهر کوچک است که به خاطر صنعت ماهیگیری اش مشهور و به نقطه گردشگری محبوبی بدل گشته است. بازدیدکنندگان می توانند در کوچه های عجیب و غریب این شهر پرسه بزنند، قایق هایی که بین شهر و دریا رفت و آمد می کنند را تحسین کنند و از تماشای معماری زیبای آن لذت ببرند. این شهر دارای یک بندر دلفریب است که مملو از قایق و کشتی می باشد.

پیست اسکی بین المللی توچال
ادامه مطلب

هارلینگن

همچنین، کانال های متعدد تاریخی، خانه های سنتی و انبارهای جالب توجهی که قدمت آن به قرن 17 باز می گردد در این منطقه به چشم می خورند. فانوس قدیمی هارلینگن که در سال 1920 ساخته شد، همچنان پابرجا ایستاده و به عنوان برجسته ترین نماد شهر شناخته می شود.

7. لیدن (Leiden)

لیدن

از آنجایی که لیدن مهد دانشگاه لیدن، قدیمی ترین دانشگاه هلند و محل تولد رامبراند (Rembrandt) می باشد به عنوان مرکز اصلی تاریخ و فرهنگ کشور شناخته شده می باشد. ساختمان های آجری، سنتی و جذاب که در گوشه گوشه این شهر تاریخی به چشم می خورند با ساختمان های مجذوب کننده دانشگاه در هم آمیخته اند. مانند دیگر شهرهای هلند، لیدن نیز روی آب قرار گرفته است. دو شاخه رودخانه راین قدیم به شهر وارد می شود و در اواسط آن به یکدیگر می پیوندند.

لیدن

لیدن همچینین، دارای فضاهای سبز فراوان نظیر باغ گیاه شناسی هورتوس (Hortus Botanicus)، یکی از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی دنیا و لیدسوهات (Leidse Hout) پارک آهوی کوچک در لبه شهر می باشد.

8. ناردن (Naarden)

ناردن

ناردن، نمونه ای خیره کننده از قلعه ستاره به عنوان یکی از مستحکم ترین شهرهای اروپا شناخته می شود. محبوبیت قلعه های ستاره در طول قرن 15 به عنوان یک تشکیلات دفاعی کارآمد افزایش یافت و زیبایی معماری ظاهری آن زبانزد است. شهر ناردن در محدوده ای به شکل شش ستاره واقع شده و توسط زمین های سرسبز محصور گشته است.

 

این شهر به همان اندازه که از دور به نظر می رسد زیباست. کلیسای سنت ویتوس (St Vitus)، متعلق به قرن چهاردهم ، در قلب شهر قرار دارد. در حالیکه مرکز فرمانداری شهر نمونه ای شگفت انگیز از یک ساختمان سنتی هلندی است که با آجر کاری های پیچیده، حصارهای بامزه سبز رنگ و سقف نوک تیز بیش از پیش جذاب به نظر می رسد.

ساحل ناواگیو؛ تمثیلی از کشتی یونانی جزیره کیش
ادامه مطلب

9. تورن (Thorn)

تورن

تورن، که به نام دهکده سفید تورن نیز شناخته می شود، یک شهر جالب با تاریخ قابل توجه است. این شهر در ابتدا به صورت حلقه ای کوچک در اطراف یک قبیله آغاز شد. اما در قرن 12 قلمرو مستقل خویش را بنا نمود و به عنوان کوچکترین دولت مستقل امپراطوری روم مقدس شناخته شد.

تورن

نه تنها از شگفتی تورن امروز چیزی کاسته نشده بلکه به شکل یک روستای جذاب هلندی با کوچه های سنگفرش شده، حیاط های کوچک و کلیساهای زیبای گوتیک توسعه یافته است. خانه های سفید رنگ آجری و ترکیب آن با آجرهای تیره تضاد زیبایی آفریده و احساسات تازه و منحصر به فردی را به شهر می بخشند.

10. والکنبرگ (Valkenburg)

والنبرگ

بازدید از والکنبرگ مانند برداشتن گامی به سمت زمان گذشته است. مرکز شهر با معماری تاریخی زیبا، از بقایای دیوارهای شهر و دروازه ها تا کلیسای گوتیک سنت نیکولاس که مزین به نقاشی های خیره کننده متعلق به اواخر قرن نوزدهم می باشد، پر شده است. بقایای قلعه والکنبرگ که به قرن چهاردهم باز می گردد بر فراز تپه شهر قرار گرفته و بلندترین قلعه در هلند به شمار می رود. والکنبرگ همچنین، بخاطر آنچه در زیر سطح آن قرار گرفته مورد توجه می باشد؛

والکنبرگ

از آن جمله می توان به مجموعه ای از تونل ها و غارها که برخی از آنها ساخته دست بشر می باشند و در گذشته به عنوان معدن از آنها استفاده می شد و برخی دیگر به صورت طبیعی در زیر ساختار شهر آرمیده اند، یاد کرد. در طول زمستان این غارها میزبان بازارهای کریسمس جادویی در زیر زمین هستند.

 

 

نظرات کاربران